Poté co přežila útok Godzilly na San Francisco Cate šokuje další skandální tajemství. Obklopená řadou hrozeb se vydává na dobrodružné pátrání po celém světě za pravdou o své rodině a tajuplné organizaci zvané Monarch. (Apple TV+)

Shakers

1. séria - 75%. S prižmúrenými očami dávam aj tu štvrtú, pretože ma to bavilo. Mám rád tento Monster verse a zrovna po filme Godzilla x Kong: Nové impérium som si hovoril, že mi tam chýbala spoločnosť Monarch, ktorá stála za všetkým od začiatku a vyskytovala sa takmer v každom filme. No a netrvalo dlho a dostali sme seriál Monarch. Ľúbilo sa mi, že sú tam dve dejové línie. Jedna sa odohráva v minulosti cca 50 roky (kde dostaneme sfilmované úvodné titulky s filmu Godzilla) a druhá sa odohráva po filme Godzilla a útoku na San Francisco. Chápem negatívne hodnotenia a priznám sa, že som nečakal žiadne príšery, maximálne v nejakých krátkych scénach (pretože by to pochopiteľne stalo balík), no nakoniec som dostal viac ako som čakal. Uvod a záver fajn, stred trošku drhne, inak príbeh v pohode, výskyt monštier vždy potešil, postavy v celku sympatické a casting na čele s dvomi Russellovcami vydarený. Prepojenie či už s Kongom alebo s Godzillou príjemné. Spokojnosť. Kludne by som si dal aj druhu sériu. ()

Israha

Zbytečně moc dílů. Ten trend, kdy streamovací služba objedná určitý počet dílů, a neřeší se, jestli na dané ploše pak bude obsah série dostatečně nosný, mi už chvílemi začíná lézt krkem. Otravná, nudná a zdržující zápletka o dvou rozmazlených zetkařích a jejich kámošce (které navíc jejich herci stvárnili kulantně řečeno nedokonale), co hledají taťku, a když ho najdou, tak zjistí, že ho vlastně nechcou znát, je tam kvůli tomu vyloženě navíc a co je ještě více k vzteku, je prostor, který je jí věnován na úkor například scén z 50. let. Kdyby se osekala stopáž na polovinu a bylo to jen o Monarchu jako organizaci a o postavách Billa, Keiko a Leeho, bylo by to jedině ku prospěchu. A ani bych se pak nezlobil, že titáni měli velmi limitovaný screentime, protože tenhle seriál o tom, jak monstra ničí města a trhají se na kusy, ani primárně být neměl. Škoda, no...druhou sérii, pokud vznikne, budu sledovat jen z povinnosti. ()

ilemas

Názormá ukázka jak dobře může vypadat trailer k nalákání diváků a jak výsledný film či seriál. V traileru je sestřih všech 10 sekundových záběrů z jednotlivých třičvrtěhodinových velmi nudných a ukecaných epizod. Výborná kamera, vizuální efekty, ale každý díl děsná nuda bez sebemenšího napětí, ukecané, natahované až vždy na konci uvidíme kratičký záběr na Godzillu či jiné monstrum..Každá epizoda je horší a horší, moc teenagerovské, po páté velmí nudné epizodě snižuji hodnocení, po sedmé to vzdávám. Nejhorší zpracování Godzilly. Doufám, že takto nedopadne seriál Vetřelce. ()

3DD!3

Zpočátku to vypadalo nadějně a mysteriózní linka s hledáním otce sloužila jako zajímavé lepidlo flashbacků do minulosti a založení organizace Monarch. Budování mytologie. Příšer bylo poskrovnu, ale vzhledem k rozpočtu se to dá pochopit. Kurt Russell byl za tahouna, ale jeho útěk z domova důchodců a výlet na Aljašku předznamenal brutální kvalitativní sešup. Roztahané vztahové třenice, zvláštni a neopodstatněné změny v chování postav i LGBT úlitby zabíjí solidní základy z prvních dílů. Spolutvůrce seriálu Matt Fraction dál dohromady slušnou kostru, ale prostřední tři díly malém poslaly celý seriál do kytek. Závěr je i přes logické lapsy a klišé zvraty poměrně fajn, ale je škoda že Monarch není kratší a za ušetřené prachy mohlo přijít víc monster. Ve výsledku hodně rozpačitá cesta k babičce, která si pokračování nezaslouží. ()

Chrustyn

Očekávaný Monarch: Odkaz monster je takové načančané, velké nic. Seriál sliboval spoustu monster a jedním z lákadel byla i samotná Godzilla. Bohužel slibované nepřichází a přestože jsem tvůrcům to neustálé napínání "teď něco přijde" tak první tři díly žral, zjistil jsem, že nepřijde nic. Monarch je předražené a hnusně vypadající putování, několika nesympatických lidí, v různých časových rovinách, které nedokáže zaujmout tak, jak by mohlo a v první půlce se řeší rodinné vztahy a to, koho má raději táta a když už přijde nějaká akce, je až překvapivě bídná a na úrovni těch horších Marvelovek. ()

• Titán v této epizodě, zvaný Iónský drak, je založen na bájném stvoření zvaném Minokawa, což je podle filipínských legend ohromný pták, jenž je schopen zastínit Slunce (čímž se vysvětlovalo zatmění slunce). Nejčastěji se tento tvor objevuje v legendách kmene Bagobo. (NiWi)