Reklama

Reklama

Barney s Lukem patří mezi nejlepší bankovní lupiče na Divokém západě, i když to občas trochu přehánějí s dynamitem. Ale První národní banka přichystá léčku, která navždy změní jejich životy. Osud je zavede do francouzských zákopů, kde na ně čeká nejsilnější soupeř jejich života – německá armáda. Štěstí je však neopouští. Podaří se jim sestřelit německý bojový letoun, v převlečení za důstojníky se naučí pilotovat, cestou stihnou okouzlit několik děvčat a nakonec zaútočí na obrněnou vzducholoď nepřítele... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

Piggsy 

všechny recenze uživatele

Takto nudný a zdlouhavý film jsem neviděl už hodně dlouho a vydržet až do konce bylo veliké utrpení. Ze začátku to vypadá na celkem slušný western, ale od chvíle, kdy se na scéně objeví letadla (jestli se tomu dá tak říct), se film změní na neskutečnou hovadinu. Asi to měla být komedie, ale jediné, čemu jsem se zasmál, byly letouny, které vypadají jako okřídlené rakve. A o vzducholodi radši ani nemluvím.. Snaha tu byla, ale režisér očividně přecenil své schopnosti. Dávám jednu hvězdu, která je prolezlá červama a nasáklá odpadem. A už nikdy to nechci znovu vidět! ()

Marek06 

všechny recenze uživatele

Pokud budete očekávat normální válečný film, nebo se necháte zlákat lživým plakátem (takový výbuch vzducholodi ve filmu neuvidíte), budete možná zklamaní. Tohle je totiž béčková, ale celkem zábavná šílenost, která začíná jako western, ale když se děj přesune do Evropy, stane se z toho úplná kravina. V závěrečné bitvě jsem nemohl věřit vlastním očím, co všechno tam bojovalo proti vzducholodi. Jestli si myslíte, že ve válečném filmu vás nemůže nic překvapit, koukněte se na tohle. ()

Reklama

R1CH1E 

všechny recenze uživatele

Kdyby měl tenhle film nálepku komedie, dal bych klidně plný počet hvězd. Jenže on se snaží tvářit jako akční film, což je kámen úrazu, protože při sledování rádoby akčních scén jsem se musel smát. Závěr to úplně dokonale dovršil. Létající automobil, kerý se tvářil jako válečné letadlo? Ne, to už je vážně moc. Ještě by tam mohli přiletět třeba Goauldi z Hvězdné Brány a bylo by to dokonalé. Jednu hvězdu dávám za ústřední dvojici, která mne bavila po celou dobu a to jsem ještě velmi váhal . ()

Petike 

všechny recenze uživatele

Veľmi, veľmi béčkový 1980s film o letectve za prvej svetovej. Haluzfantázia tvorcom nechýbala, ale niekde to už prekračuje všetky medze dobrého vkusu a výsledný dojem je, žiaľ, maximálne trápny. A napriek britským koreňom to museli samozrejme trošku poameričtiť tým, že na strane Britov a Dohody budú lietať dvaja bývalí kovboji-lupiči. :-p Malý, resp. nevhodne využitý rozpočet je vidieť na kadečom, ešte aj na nevhodnej mierke modelu nemeckého zepelína. Tá vec je v porovnaní s ozajstnými zepelínmi tých čias absolútne gigantická. Je pekné aspoň to, že sa trochu pozornosti dostalo lietadlu Vickers Gunbus, lebo to je asi jediný kvalitný prvok celého filmu. :-p //// Zaujímavé komentáre: corpsy ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Béčková záležitosť, ktorá koketuje s komédiou, miestami až s groteskou. Chýba zmysluplnejšia atmosféra, akýkoľvek nádych napätia, herci iba podpriemerní, postavy zasa bez charizmy. Dej ako na vážkach, raz roztopašný, inokedy vágny. Aj keď záverečná akčná šou bola veľkolepá, podporená početnými ale zároveň aj slabšími trikmi, nedokázalo ma to po celý čas vtiahnuť. ()

Zajímavosti (3)

  • Film se může pyšnit jedním z nevětších technických zázemí. Na kulisách pracovalo 532 řemeslníků a techniků. (ČSFD)
  • Původní název filmu zněl Gunbus. (ČSFD)

Reklama

Reklama