Reklama

Reklama

Modrooký samuraj - Série 1

(série)
Trailer

Epizody(8)

Videa (2)

Trailer

Recenze (26)

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zcela bezkonkurenčně nejlepší seriálová událost roku 2023 - scénáristicky, formálně i stylisticky..... Blue Eye Samurai je totiž nekompromisně brutálním epickým příběh o pomstě se vším všudy, který nemá daleko k revenge-flickům Quentina Tarantina či anti-westernům Sergia Leoneho. Jde o jeden z mála projektů, který je svými kreativní aspekty neobyčejně univerzalistický, jelikož jako málokterý audiovizuální projekt naprosto bravurně využívá schéma mýtu o cestě hrdiny/sebezpoznání/hledání identiy, vyprávějící o modrooké míšenecké samurajce která nemá co ztratit a jde přes mrtvoly za každou cenu, a neskutečně poutavě míchá fikci s historickými reáliemi feudálního Japonska 17. století, které slouží jako skvělá analogie o kolonialismu a rasismu. Divák sleduje celkem čtyři dějové linky, kde každá z nich má výbornou dynamiku, a kde určitě není nouze o akci, romantiku či humor - takže co víc si ke spokojenosti přát? Vrcholem je za mě pátá epizoda, která inovativně kloubí přítomnost s minulostí a legendou o róninovi a onrjó, a pak epizoda šestá, kterou jde jedině přirovnat k Takešiho hradu/Ninja Faktoru na tripu.... Blue Eye Samurai je zkrátka živoucím důkazem, že animované řemeslo dokáže říct víc než kdejaký hraný velkofilm - a jelikož animace je žánr který mám z celýho srdce nejradši, jsem na to neskutečně hrdý.... ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Keď dokonale porozumiete milovanému najďalekejšiemu východu a pritom nevidíte (necítite, skrátka nemáte) jediný dôvod zanevrieť na západné korene (pokojne kánon)... potom, za výdatného prispenia ojedinelého dramatického talentu, nevyhnutne stvoríte nárez, ktorý vyrazí dych aj tým najväčším skeptikom a mudrlantom. Modrooká samurajka je obrovská udalosť, instantný popkultúrny fenomén, ktorý, ako je pri takých dobrým zvykom, rozpráva starý dobrý príbeh svojim vlastným jazykom a robí tak z neho (už len zopakujem) zase raz jedinečný zážitok! A čo ma, okrem všetkého vzrušujúceho a priam do mrákot privádzajúceho, dostalo najviac? Že som sa ešte epizódu a pol pred koncom modlil v mini-sériu a teraz sa neviem dočkať pokračovania, ktoré jediné dáva zmysel... že je tu skrátka konečne rozprávač, ktorý je vždy krok pred divákom. S bázňou sa klaniam a vo vytržení naplno odovzdávam. ()

Reklama

Litvicek 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem animovaný japonský penis v celé své kráse. Teď už jsem skutečně viděl všechno. A taky jsem viděl naprosto precizní, zábavný, propracovaný a brutálně krásně akční seriál se samurajskou tématikou. Mé srdce plesalo nadšením. Každá epizoda odkrývala střípek našeho příběhu, kde všechny postavy dostaly náležitou hloubku a prostor a já si celou sérii jak se patří užil. Animace výborná, příběh úžasný a do plného hodnocení scházely milimetry spokojenosti. Takhle se to má dělat! ()

Muel 

všechny recenze uživatele

| Blue Spirit | Animovaný samuraiský Rkový seriál. Ihneď som sa do toho pustil. Blue Eye Samurai je úžasne vyzerajúca vec s prekrásnym vyobrazením feudálneho Japonska, do ktorého som sa hneď zamiloval. Sledujeme revenge príbeh hrdinky, ktorá to v živote nemala ľahké a chce sa pomstiť, to je všetko. Ale tvorci tejto zápletky využijú skoro každý potenciálny nápad, ktorý z nej vzíde a výsledkom je ohromujúca odysea, ktorá ale v závere v pár aspektoch zakopávala a nedala mi si to užil na sto percet. Aj tak ale skvelý výsledok. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Colby Sawyer 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je overrated AF. To co začalo velmi slibně se nakonec proměnilo v pěknou číčovinu.  Obzvláště úplně debilní finále podkopalo nohy čemukoliv, o co se tvůrci mohli snažit v první polovině. Plot armor Mizu je něco neuvěřitelného a fakt, že na prostoru asi deseti dní byla pětkrát přizabitá, jen aby druhý den už směle bojovala. Tahle smyčka se stane velmi brzy dost otravnou a ještě to podtrhuje, jak nesmyslně přesílená je. 100v1 žádný problém, však v celém Japonsku umí tím mečem máchat jen ona a všichni ostatní jsou nekompetentní retardi. Naopak jí tvůrci značně ubrali na mozku, za celou sérii ho ani jednou nepoužije, jen ji tam občas někdo vtluče nějakou kýčovitou blbost o poslání a cti. A finále si zaslouží speciální zmínku, protože hrdě zvedá rukavici hozenou GoT. Nejdříve dva tisíce vojáků napochodují shogunovi až na zahradu, aniž by si toho někdo všiml. Toho samozřejmě chrání dvacet nekompetentních cápků a tím to hasne. Když se objeví Mizu, tak 1990 vojáků najednou zmizí, jen aby se objevili o dvacet minut později a v stonásobné přesile nepřetlačili padesátikilovou holku. A to je bohužel jen zlomek. Mohl bych takhle pokračovat ještě mnoho řádků. Tady se prostě jede na efekt, ale ani ta animace není nějak úchvatná. Krajinky sice animátoři umí pěkné, ale jinak je to spíš připomínka, že je dobře, že anime je 2D. Nechápu, kde se to nadšení vzalo, jestli se k tomuhle dostalo větší kvantum lidí, kteří na animované věci nekoukají, tak jim to vyrazilo dech, ale tohle v konkurenci neobstojí. Tohle je prostě přinejlepším průměr a tvůrci by si svoje power fantasy měli kompenzovat jinde. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama