Reklama

Reklama

Hra na oliheň: Výzva

(pořad)
  • Velká Británie Squid Game: The Challenge
Soutěžní / Reality-TV
Velká Británie / USA, 2023, 41–57 min

Režie:

Liz Oakes

Účinkují:

Bryton Constantin
(další profese)

VOD (1)

Obsahy(1)

456 skutečných hráčů vyrazí do světa Hry na oliheň, aby v náročné zkoušce schopností i charakteru zabojovali o výhru 4,56 milionu dolarů, která jim úplně změní život. (Netflix)

Recenze (97)

Dadel 

všechny recenze uživatele

Po úspěchu seriálu bylo jasné, že přijde i "opravdová" verze, a i když se na to dá koukat, je to promarněná příležitost. Seznam nezvládnutých věcí je dlouhý: 1) především je chyba, že zde nikdo nemůže umřít. Nebo aspoň přijít k závažné újmě (ztráta končetiny či důležitého orgánu apod.). Jediná "újma", o kterou se hraje, je, že nevyhrajou peníze. Takže vlastně nikdo nemá co ztratit (jen získat) a většina soutěžících k tomu přistupuje ve stylu "ha ha, zúčastním se, bude sranda, a třeba vyhraju". Takže na sobě nemají žádný tlak a není to moc napínavé. 2) Soutěžících je moc. Po dvě třetiny celé soutěže je to anonymní dav, ve kterém si nikoho nezapamatujete, a když někoho nechají promluvit na kameru a zapamatujete si ho, tak v příštím díle vypadne. Po 9. díle, když už jsem znal finálovou trojici, jsem si schválně pustil první díl znovu a nikdo z nich tam nebyl pořádně vidět. 3) Přestože je počet soutěžících 456, počet těch sympatických se limitně blíží nule. Takže se na to ani nelze dívat tak, že byste někomu fandili, ať ty peníze vyhraje. 4) Disciplíny - některé jsou lepší, jiné horší, ok. Před 10. dílem s třemi finalisty byla pauza, vy čekáte, jaké vypečené disciplíny si pro ně tvůrci připravili, protože jde do tuhého, peníze jsou na dosah ruky a soutěžící budou schopní všeho. Ve výsledku poslední dvě disciplíny ale spočívaly...chvíle napětí...fanfáry... ve 100% náhodě (!). Takže z finálové trojice mohl kdokoli vyhrát stejnou měrou a bylo to jen o štěstí. Víc zazděný a antiklimatický závěr jsem snad v žádné show neviděl (teda ne že bych jich viděl nějak moc). ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Překvapuje mě tak nízké hodnocení. Mě se to líbí, je to v podstatě stejný jako seriál, jen bez toho příběhu a smrtelných úkolů. Jen je tam pár nesrovnalostí například když dostanou první jídlo je jasně řečeno že každý má jednu porci ale číslo 161 jde dvakrát a nic se neděje a jídlo zbyde na všechny. Pak ve hře na lodě se mají rozdělit do 8 týmů se stejným počtem hráčů. Jenže jich je 118 a tam ten výsledek je 6 krát 15 a 2 krát po 14.A když začnou hrát lodě tak hraje 15 proti 14 . Což měli teda udělat 14-14 a 15-15, aby to bylo spravedlivé. Zkouška z telefonem byla dobrá, jen jí dotyčný měl jinak udělat, aby přesvědčil jinýho, aby si ten telefon vzal. Stačilo říct jedno číslo s tím, že si má vzít sluchátko a ne lákat na jídlo. A ve hře kdy měli napsat číslo koho chtějí vyřadit a tři nejvíce psaná čísla vypadnou. Tak se krásně mohlo stát že napíšou jen dvě čísla a to první a pak ten to oplatí tomu co ho napsal a všichni ostatní mohli psát jen ty dvě čísla. Pak by mě zajímalo jak by to udělali, když chtěli tři. Velmi vtipný bylo hra s kostkou kdy si jeden otevře výhodu do příští hry a další ho vzápětí vyřadí. Těším se na další díly. ()

Reklama

makakus odpad!

všechny recenze uživatele

Peytl se ptá - "co jste čekali?" Ok. Čekal jsem alespoň minimální závan jakékoliv emoce. Víš, Peytle, od toho se seriály (včetně reality show) a filmy dělají - aby zaujaly. Aby nebyly jen příšerně nudné, sterilní, prázdné.  Stačilo by tedy, kdyby to bylo aspoň místy malinkato zábavné, napínavé, dynamické, lidské, ztřeštěné, smutné, dojemné... Tady to vypadá spíše na dílo umělé inteligence v beta verzi, kterou programoval idiot, nikoliv scénárista nebo dramaturg. Ona to vlastně ani není reality show, ale jen hra na reality show plná očividného předstírání, že se něco děje nebo že si někdo něco myslí. Nejenže tomu chybí jakýkoliv nápad, ono jakoby ani nikoho nenapadlo, že by tam nápad být měl. ()

inmax 

všechny recenze uživatele

Nakonec to nebylo až tak špatný. Za nejlepší okamžik považuju piknik a následnou hru. Zde je i vidět zásadní rozdíl mezi seriálem a realitou, že nejde o život a moc se nepřemýšlí nad dalšími úkoly, tedy, že když si k sobě mám vzít někoho do páru, byť jde o piknik, nevezmu si svýho nejlepšího kámoše ve hře nebo svoji mámu. Další věc byla, že dle úplného konce seriálu se soutěžící v reálném životě neměli až tak špatně na rozdíl od seriálu, kde byli jen zadlužení lidé z okraje společnosti, kterým jde o výhru přece jen o něco víc a nedošlo by pak k situaci na skleněném mostě, kde se k mému překvapení domlouvali aby hra byla fér. Squid Game nemá být fér. Třešničkou na né úplně dokonalém dortu byli poslední dva úkoly založené na naprosté náhodě. I z těch ale konečná výherkyně vytěžila maximum a obrátila pravděpodobnost ve svůj prospěch, ať už tím, že šla k volbě první, tedy měla šanci na vypadnutí 1/3, druhý pak už jen 1/2 nebo finálním čtením soupeře. Naprosto zasloužené vítězství. ()

kukkik odpad!

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem viděl adaptaci této fiktivní soutěžní Hry na oliheň od tvůrce Mr.Beast na Youtube a upřímně, nijak zvlášť překvapivě, v porovnání s tímhle Netflix korporátním bizárem, byla tamta verze výrazně zajímavější. Že Netflix produkoval původní pořad v tomto případě nehraje téměř žádnou roli v jeho prospěch, není to nijak zvlášť znát. Je samozřejmě vrcholně ironické, když tvůrci z platformy, která dala vzniknout původnímu pořadu, takto prokáží, že absolutně nepochopili pointu celého příběhu, díky které byla Hra na oliheň tak úspěšná po celém světě. Obludný korporát tady donutí partu zoufalých lidí naprosto se znemožnit před kamerami pro částku, kterou byl gigant typu Netflix hravě vykázal jako účetní chybu, zatímco těm samým lidem v době finanční krize ruší sdílené účty, zvyšují ceny předplatného a tak podobně; zkrátka ukázka šíleného pokrytectví. Tenhle pořad samozřejmě působí neuvěřitelně prkenně, trapně, nuceně, stupidně - jinými slovy, moderním výrazem řečeno je to čistý cringe. Lidé se tu "hroutí" a přehrávají co to jde ze strachu, že zemřou jako v seriálové předloze, zatímco samozřejmě dobře vědí a vidí, že co se jim skutečně stane při vyřazení bude, že dostanou paintballovou kuličkou, pár stovek dolarů za účast a jízdenku domů.  Asi většinu diváku při sledování Hry na oliheň napadlo, zda by měla úspěch v reálném světě, ale snad každý se s touto myšlenkou zastavil na tom, že bez vražd by to celé ztratilo smysl, pointu a morbidní zábavnost a tím pádem, že zkoušet natáčet něco takového by byl nesmysl. Inu, tvůrci tohoto pořadu si to zřejmě nemysleli. Na tom se s nimi neshodnu, já jsem se při sledování této soutěže nijak nebavil a nemít zrovna Covid, horečku a spoustu volného času, nevěnoval bych tomu ani minutu, což bych radil i ostatním zdejším potenciálním divákům. odpad! ()

Galerie (105)

Zajímavosti (2)

  • První kolo soutěže se konalo v Cardington Studios v anglickém Bedfordu. Na place byly velmi nízké teploty. Lze vidět, že soutěžící měli často ruce v kapsách, právě kvůli zimě. (kateisgreat)
  • Ve 2. epizodě 1. série s názvem The Man With The Umbrella, konkrétně ve 26. minutě, postupuje hráč číslo 344. V českém dabingu je však místo něj řečeno číslo 334. (Zix.)

Reklama

Reklama