Nick Tellis (Jason Patric) - policista z oddělení narkotik má za sebou neúspěšnou akci proti drogové mafii. Po ní je přidělen k bývalému kolegovi zavražděného policisty, poručíku Henrymu Oakovi (Ray Liotta) a oba se vydávají zpět do temných hlubin podsvětí. Tam ale Nick brzy zjišťuje, že zdánlivě jednoduchý případ brutální vraždy Oakova kolegy je mnohem složitější... Jeho nový parťák o ní možná ví víc, než hodlá prozradit. (oficiální text distributora)

lennyd

Detektiv Nick Tellis (Jason Patric) je vyšetřován pro neoprávněné použití zbraně, kdy při střelbě na drogového dealera zraní těhotnou ženu - a je vyhozen od policie. Po pár měsících ale dostane novou nabídku - s detektivem Henry Oakem (Rayem Liottou) objasnit smrt policisty, který byl zavražděn, když v utajení pronikl do sítě drogového podsvětí. Nick Tellis ale brzy zjišťuje, že za jeho smrtí je něco ví, a i jeho nový parťák o tom ví více, než tvrdí... V krimi thrillerech se sice až tolik nevyžívám, ale ani se jim nebráním, a pokud mne dokáží zaujmout a pobavit, tak jen dobře. Dévédéčko s Narc mi tu leželo hodně dlouho, a nějak jsem se k němu nemohl odhodlat (přiznávám, odrazoval mne i Ray Liotta, kterého taky moc nemusím). Teď jsem se k němu prokousal, a ač nejsem úplně nadšenej, zklamanej taky ne. Námět je docela fajn, i když jak se bude příběh vyvíjet dál jsem tak nějak očekával (závěr sice kapku se vším zamíchal, ale jen trošičku). Herecké obsazení je naopak na jedničku (a to dokonce i Ray Liotta). Celkově jde o nadprůměrně průměrnou detektivku, která neurazí... ()

Anderton

Neviem, či som čakal niečo iné, alebo niečo viac. Nakoniec ma Narc celkom potešili a v zásade uspokojili. Chýba im ale niečo, vďaka čomu sa nestali kultovkou a ani neboli úspešné. Inak je mi záhadou, prečo sa tak charizmatický herec, ako Ray Liotta nestal veľkou hviezdou, podobne ako napríklad James Woods. Ale možno je lepšie ho vidieť v kvalitných úlohách v menších filmoch, snažiacich sa niečo povedať, ako v trikových blokbasteroch. Za najväčší klad považujem ambivalentnejšie prekreslenie postáv a ich motivácií, preto nepovažujem Narc za buď lepšiu alebo horšiu verziu Training day. Sú o niečom inom. ()

Spooner

Ray Liotta neměl nikdy drsnější roli a Jason Patric taky předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů. Bohužel si to oba vybrali do nepříliš zajímavé kriminálky, jejíž příběh je opravdu jednoduchý. Carnahanova videoklipová režie tomu moc nepomáhá a temná atmosféra mu také zrovna moc nejde. Poslední půl hodina je ale vynikající a závěrečné vyústění to v mých očích hodně zvedlo. Kdyby byl ovšem takový celý film, tak by to bylo mnohem lepší. ()

Jenda

Liotta si tenhle film produkoval a taky tu asi jediný za něco stojí. Zajímavější začíná být film až asi 20 min před koncem, jinak jde o psychologické bláboly a psychické vydírání Jasona Patrica manželkou aby odešel z policejní práce. Já osobně nechápu jak mohl být tak úspěšný na Sundance, a že ho Miluje Tom Cruise atd. Mě přijde první hodina a kousek hrozně nudná. ()

sedm.1

Drsný ponurý thriller z říše drog,kterému dominují herecké výkony Liotty a Patrica.Na mě velmi zapůsobila téměř autentická a velmi temně zabarvená kamera.Opravdu se to dá krapet srovnávat s Training Day,ovšem dle mého názoru Narc převyšuje Training Day ve všech směrech.Film doporučuji,ikdyž předem varuji:veselou náladu vám rozhodně tenhle snímek nezvedne. ()

• Závěrečná scéna byla natočena ve skutečné opuštěné autodílně. Tu tvůrci snímku nalezli v kanadském Torontu a Jason Patric ji označil jako jedno z nejhorších míst, na kterém kdy natáčel. (oje)
  • Snímek byl natočen během 28 dní. (oje)