Obsahy(1)
Čtyřdílný příběh na motivy stejnojmenné knihy Alexandra Chakovského vypráví o nejtragičtějších okamžicích Velké vlastenecké války při obléhání Leningradu mezi zářím 1941 a lednem 1943. O velké bitvě o město, dění na velitelství, každodenním životě v první linii a heroických pracovních výkonech obyvatel obléhaného Leningradu. Třetí a čtvrtý díl: Leningradský metronom a Operace Jiskra. (kikulin)
(více)Hrají
Jurij Solomin
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Děrsu Uzala (1975)
Člověk a kůň (1968)
Červený stan (1969)
Jevgenij Lebeděv
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Zločin a trest (1970)
Žlutý kufřík (1970)
Začátek (1970)
Vladislav Strželčik
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Vojna a mír (1965)
Otec Sergej (1978)
Vojna a mír III: Rok 1812 (1967)
Michail Uljanov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Legenda o Ullenspiegelovi (1976)
Bratři Karamazovi (1969)
Téma (1979)
Daniil Sagal
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Dětství Gorkého (1938)
Blokáda (1977)
Blokáda (1974)
Igor Komarov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Blokáda (1977)
Zavtra budět pozdno (1972)
Událost ve čtverci 36-80 (1982)
Vladimir Zeldin
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Deset malých černoušků (1987)
Strýček Váňa (1970)
Karnevalová noc (1956)
Juozas Budraitis
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Král Lear (1970)
Legenda o Ullenspiegelovi (1976)
DMB (2000)
Stanislav Sokolov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Hvězda kouzelného štěstí (1975)
Intervence (1968)
Blokáda (1977)
Azamat Bagirov
Nejlepší filmy:
Gospodin oformitěl (1988)
Blokáda (1977)
Boris Gorbatov
Ruské impérium
Igor Michajlov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Hvězda kouzelného štěstí (1975)
Blokáda (1977)
Žeňa, Ženěčka a 'Kaťuša' (1967)
Sergej Charčenko
Nejlepší filmy:
Osvobození II - Průlom (1970)
Osvobození III - Směr hlavního úderu (1971)
Osvobození I - Ohnivá duha (1970)
Alexej Presnecov
Nejlepší filmy:
Osvobození II - Průlom (1970)
Osvobození III - Směr hlavního úderu (1971)
Osvobození I - Ohnivá duha (1970)
Viktor Těrechov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Hvězda kouzelného štěstí (1975)
Ohněm se nepřebrodíš (1967)
Blokáda (1977)
Arkadij Pysjnak
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Blokáda (1977)
Pod kamenným nebem (1974)
Valeri Doronin
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Mama (1999)
Romanovy: Věncenosnaja semja (2000)
Blokáda (1977)
Vladimir Volčik
Nejlepší filmy:
Karpaty, Karpaty (1976)
Blokáda (1977)
Leningradské nebe II. (1960)
Jurij Dědovič
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Tichý Don I. (1957)
Blokáda (1977)
Leningradské nebe II. (1960)
Roman Gromadskij
Sovětský svaz