Vedlejší produkt

• Slovensko Vedľajší produkt

Může být s pomocí nelegálních metod odhalený vrah stíhán? A jsme si před spravedlností skutečně všichni rovni? Hlavní postavou je detektiv Josef (Tomáš Maštalír) z ostravského oddělení vražd, který je za použití nelegálních metod při dopadení brutálního vraha potrestán každoroční rutinní prověrkou nevyřešených vražd. Díky tomu objeví případ osmnáctileté Evy. Tu před dvaceti lety někdo uškrtil v jejím bytě. Do promlčení vraždy zbývá šestnáct dnů a Josef se je rozhodne využít. Jeho touha najít vraha mu nebrání použít metody, které jsou opět na hraně zákona. (Česká televize)

ostravak30

Seriálů z Ostravy přibývá jak hub po dešti a co léta nešlo, jde najednou jako po másle. V jednu chvíli vysílala Čt tři série/seriály z našeho regionu naráz. Dost mě překvapilo, že hlavní případ je inspirován skutečnou událostí, škoda, že se o ní nedozvíme víc. Třídílná série je kvalitně obsazená a stejně řemeslně i natočená. Do poslední chvíle není jasné, jak to celé dopadne. Bohužel je to jen další příklad toho, jak justice obecně zkrátka ani v 21. století nemůže postihnout všechny, i kdyby stokrát chtěla. Stejně tak znovu a znovu vidíme, že oproti běžným kriminálkám, kde jde všechno a hned, je to v reálu úplně jinak. Policisté mají stále obtížnější práci s dokazováním a pomalu je zázrak, když pachatele dokážou usvědčit a zákony a pravidla jim v tom nebrání. Není to klišé, když se řekne, že pachatelé mají větší práva než oběti a vyšetřovatelé, kdyby leckdy měli postupovat pouze v zákonných mezích by možná objasnili menší počet zločinů. ()

JimDeNiro

To snad nemyslí vážně, takhle to svým způsobem zakončit. Na začátku velmi fajn psychologická krimi, s určitým artovým přesahem, o to se samozřejmě snažila, nevím proč, ale mně jako záběry na ksichty přes celou obrazovku už lezly krkem. Co tohle je za módu.. Ale třetí a závěrečný díl, který měl být TOPkou ve vyšetřování a nějakým zakončením minisérie se mnou řádně vymrdal. Možná ani tak nejde o to, jak to skončilo, ale o to, že poslední díl byl jakoby zkratkovitý a šup a rychle to skončíme. je to škoda, a navíc po poslední půlminutě chci další díl. S tím se tady dalo pěkně pracovat. Byly nějaké nedořešenosti - alespoň pro mě.  Ale jinak Bebjaka mám rád, on má rád žánrovky a drží se jich. Tady dělal co se dalo, režie dobrá, ale se scénářem bohužel nic neudělal.. jen mě zaráží, proč jako slovenští herci nemluví slovensky? Z jakého důvodu. Vždyť Maštalírův akcent je slyšet na sto honů a je otřesný. Jinak hraje dost fajn, Zuzana Stivínová navrch je záruka kvality a navíc má docela zajímavou roli, zbytek tak nějak přihrává. Bohužel, Hoffman nemá absolutně co hrát a hraje druhé housle, a Čuba - to byl fór? ve vážně míněné krimi hrát šaška a dementa zároveň, to asi ne. To byl kastingový omyl. On je prostě do skečů a komedií. Ale přes to všechno, k úctě k Peterovi Bebjakovi, slabé 4 testy DNA. V kontextu všech dílů si je asi zaslouží. Škoda fakt, že se mnohem lépe nepoprali se závěrem minisérie... 70% ()

argenson

Policejní rada Vacátko by hodně koukal, bez jakejch vychytávek se musel obejít, páč to vypadá, že současná kriminalistika by bez možností testů DNA a lokalizací telefonů byla úplně v hajzlu. Oceňuju své oblíbence Martina Hofmanna a Pavlu Beretovou a především aplauduju komediálním vstupům Alberta Čuby, ještě že ho ten covid pomohl objevit. A vůbec nemám problém s otevřeným koncem. ()

bobstock

Skvělá krimi série né z vedlejší, ale přidanou hodnotou. Tomáš Maštalír je jako postava z počátku protivná jako osina v zadku, ale jeho zanícená cílevědomost jít za hranu oficiálního postupu k získání totožnosti vraha dívky se oduševněle zažere do diváckého prožitku. I v tak malém prostoru se Bebjakovi podařil napínavý kousek se skutečnými postavami ze života. Konečné řešení je sice jen naznačeno, ale na 95,6% dokonáno.  75%   pod čarou: Albert Čuba si jistojistě procpal do scénáře scénku, kdy si v kanclu mluví jistou chvíli sám pro sebe a povedla se. :) ()

bourec

Co se týče rukopisu Bebjaka, je poznat na sto honů. Kvalitní režie, kamera, styl vyprávění. I příklon k realnýmu stylu kriminální práce má Bebjak už v malíčku. Já s tím prvním dílem byl jednoznačně mezi 4 až 5 hvězdicema. Bohužel ten druhej díl byl plnej vaty a pomalýho vyprávění. Takže mě napadlo, že to bude v poslední části jízda. Nakonec ale Bebjak. Dál nic, vzhledem k tomu, že je to moderní, tak..................?????????????!!!!!!!!!!!!! 50%. Mrzkejch. ()

• „Po odvysílání třídílné, Českým lvem oceněné minisérie Spravedlnost (od r. 2017), což byla má první spolupráce s Peterem Bebjakem, jsme dlouho hledali látku, kterou bychom mohli volně navázat na téma zločinu a trestu, spravedlnosti a osobní zodpovědnosti. Podařilo se nám to až s námětem Jakuba Režného a kriminalisty Aleše Preise,“ uvedla Kateřina Ondrejková, kreativní producentka. (SONY_)
  • Seriál je inspirovaný skutečným případem. „Přál bych si, abychom dokázali u diváků vytvořit představu, že se dívají na realitu, která se odehrává přímo před jejich očima. Aby se při sledování strachovali o postavy, i když občas nerozumí tomu, co dělají, a ne vždy s nimi souzní, ale v konečném důsledku jim rozumí a chápou je,“ uvedl režisér Peter Bebjak. (SONY_)
  • Produkčně nejnáročnější scénou byla sekvence výbuchu v chatě, na které se vedle herců a členů štábu podíleli také hasiči, záchranáři, kaskadéři i odborníci na speciální efekty. (Česká televize)