Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (478)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Infiltrovat nepřátelskou organizaci evidentně nemůže člověk, který při tom nedokáže vypnout své emoce. Joe Pistone šel do akce plný nadšení, aby zanedlouho zjistil, že se sblížil s člověkem z "druhé strany", zatímco jeho rodinný život pozvolna přestává existovat. Zápletka byla tedy solidní, tvůrci se nesnažili nějak tlačit na pilu, herecké obsazení bylo velmi kvalitní, zvlášť výkon Anne Heche mě příjemně překvapil a ze všech těchto důvodů můžu s klidem říct, že se mi film líbil a po celou dobu mě bavil. ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Gangsterka založená na skutečné události vypovídá příběh Joa Pistona, který pronikl mezi New yorkskou mafii pod jménem Donnie Brasco a sedm let s nimi žil a shromažďoval důkazy pro obhajobu. Johnny Depp zahrál bravůrně a je zajímavé sledovat jeho proměnu v chování během filmu. Al Pacino snad ani špatně zahrát neumí. Další kdo zaujal je Michael Madsen jako "kápo" a Anne Heche, která hraje manželku Deppa. Není to sice špička ve svém žánru, ale mě se to moc líbilo a za zkouknutí to určitě stojí....... ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

Vyšetřování provedl zvláštní agent Joseph D. Pistone..... Kolečka ve stroji. Stroj jménem mafie a soukolí FBI...... J.Deep, Al Pacino - to je klasika, i když právě Pacinova role je spíš nenápadnější. Nápadný je spíše M. Madsen. U mafiánských filmů jde o příběh. Tento není ničím vyjímečnej, ale ani tuctovej - takže v pohodě. Lepší tři hvězdy. Opravdu lepší ! ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Opravdu poctivá gangsterka, chce se mi říct, "ze staré školy". Nicméně ačkoliv má Al Pacina, Johnnyho Deppa a Michaela Madsena, ačkoliv má dobrý příběh a plno dalších důležitých atributů, tak jí něco málo k dokonalosti chybí. Každopádně ztvárnění toho, jak je práce v utajení obtížná, jak ze člověka doslova vysává život a jak je ve výsledku nevděčná a častokrát takřka zbytečná, je opravdu dokonalé. ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Osobně je pro mě Donnie Brasco jedním z vrcholů gagsterského žánru, proto mě poměrně nízké hodnocení zde dost překvapuje. Výborné výkony skvěle obsazených herců (Al Pacino v roli vysloužilého mafiána prostě nemůže zklamat i kdyby chtěl, stejně tak Johnny Depp taky neumí hrát špatně) a hlavně dokonalé prostředí servírující nám kontrast mezi rodinnou vřelostí a ctí tradiční mafie, čili těch zlých a strohou bezpohlavní odlidštěnosti CIA, jednající tvrdě v zájmu dobra. Jako sonda do zákonitostí života uvnitř uzavřeného kruhu mafiánů, malých ryb i bossů jde jednoznačně o pětihvězdičkovou záležitost….Nech to plavat! ()

Galerie (102)

Zajímavosti (39)

  • Ve filmu je zadána Joe Pistonemu/Donniemu Brascovi „zakázka“ na likvidaci Anthonyho "Bruna" Indelicata, syna "Sonnyho Reda" Indelicata, což je podle skutečnosti. Měla to být finální zkouška před tím, než se z Donnieho/Joea stane právoplatný člen mafie. Ve filmu je sice Donnie/Joe stažen z utajení právě ve chvíli, kdy se chystá zakázku splnit, ale ve skutečnosti byl stažen dříve. (Sealteam6)

Související novinky

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (více)

Reklama

Reklama