Zachraňte Willyho!

• USA Free Willy (více)

Dvanáctiletý Jesse dostává poslední šanci od sociálního pracovníka Mercera. Musí konečně začít spořádaně žít u nových pěstounů Glena a Annie Greenwoodových. Pokud ne, čeká ho za jeho kousky tvrdý postih. Jesse musí také vyčistit chodby v delfináriu, které se svým kamarádem posprejoval při útěku před policií. Tam se seznamuje s údržbářem Randolphem, cvičitelkou Rae a kosatkou jménem Willy. Jesse si všimne, že kosatka reaguje na foukací harmoniku. V noci se tedy tajně vrátí do delfinária, aby si tuto teorii potvrdil. Stane se mu ale nehoda a Willy Jesse zachrání před utonutím. Protože se chlapci v delfináriu líbilo a jeho práce končí, zařídí Randolph, aby tu mohl dál pomáhat. Chlapec se s kosatkou sbližuje a vzniká mezi nimi zvláštní pouto. Majitel delfinária se chce Willyho zbavit, protože nevydělává žádné peníze. To se ale Jessovi nelíbí a rozhodne se kosatku zachránit. (TV Nova)

KristKrist

Jako malá jsem se na Zachraňte Willyho dívala ráda..upřímně jsem film už dlouho neviděla,nevím zda by mě to pořád tak bavilo,ale vzpomínky mám na tento snímek pěkné. Bezesporu je to krásný příběh,místy trošku smutný a úžasnou hudbou. ()

nickrgwrsz

90%. Ale jen za hudbu - Will you be there patří v devadesátkách k tomu nejlepšímu od Michaela Jacksona. Film samotný je hrozně smutný, zejména když člověk ví, že štěstí potkalo Keiko pouze ve filmu. Příběh tohoto kytovce by měl být pro všechny důvodem k zamyšlení. VŠECHNO co my děláme zvířatům se nám okamžitě vrací v podobě našeho chování vůči sobě navzájem. ()

burg

Vzhledem k Madsenově předchozímu filmu (Gauneři) jsem čekal, kdy kosatka ukousne někomu hlavu až u samý prdele. Škoda, nedočkal jsem se. ()

jirik2103

Prostě WILLY - kosatka, která si to jednoho krásného mokrého dne naštrádovala z akvária rovnou do moře. A to je celý :) ()

GrooteLulu

...nedivím se Willymu že nakonec skočil.. Jackson moc dobrej ochránce zvířátek a Stellenberg moc dobrej indián.. tak nemohl nevyužít nadcházející "růžovou blankytně modrou zelebou a duhovou" dobu, aby si nezatancoval s ostatníma do rytmu.. ()

peproch

Rodinný film, netradiční zvíře v hlavní roli, příběh usazení se kluka do nové dobré rodiny. Film pro desetileté. Tak se nezlobte na klišé a jen zírejte a těšte se na Jacksonovu závěrečnou píseň. A ten titul "Zachraňte" je nebezpečně nepřesný. Osvoboďte by bylo správně a víc vystihující, nejsme již v devadesátkách. Nneí to o týrání zvířátek, je to o přátelství. ()