Země je planetou extrémů od pólu k pólu. Tento seriál detailně zkoumá extrémní prostředí od věčné temnoty antarktické zimy po nejvyšší stromy a nejhlubší jeskyně na Zemi, jejichž obyvatelé nikdy neuvidí denní světlo. Tento program, který vznikal pět let a získal mnohá ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. (oficiální text distributora)

asirtes

Stádo bizonov si len tak ladne pobehuje po planinke. Šušušu, frrrrnk, bufbufbuf, chramst. A leopard už si pochutnáva na kvalitnej bizonej klobase. Konečne sa to podarilo. Áno, na našej planéte sa v každej sekunde deje niečo neobyčajné, niečo zaujímavé, niečo priam zázračné. Proste zázračná planéta táto naša zemekulka. Tím tvorcov z BBC sa dosť úspešne pokúsil niekoľko týchto dejov detailne zachytiť a keďže nikto z nich nebol až taký smoliar, aby ho nechal zožrala napríklad nejaká divná okrídlená koza, doviedli tento naozaj krásny projekt k zdarnému finálnemu koncu. Congrats. ()

Laputa

Myslím, že žádný dokument nemůže nabídnout více než tento. David Attenborough a jeho pojetí přírody je poutavé a nečekaně zajímavé. Dokumenty o čemkoliv bývají většinou nudné pojetí o minulosti, přítomnosti nebo budoucnosti. Tohle k nim, ale rozhodně nepatří. Do podrobna prozkoumaná příroda, která je na vysoké úrovni servírována divákovi. ()

Gothar

Dokonalosť sama. Asi sa už budem opakovať po ostatných, ale vidím to rovnako: v súčasnosti vzniká veľmi veľa rôznych prírodopisných dokumentov, ale takmer všetky sú nudné. Planet Earth (A neskôr aj Life a Human Planet) však patria do úplne inej kategórie - úžasné zábery, skvostná hudba, pútavý komentár a aj nejaké to napätie. Dozviete sa veľa vecí vo veľmi stráviteľnej forme. PS: treba pozerať minimálne v 720p 100 % ()

Beastmaster4

Jeden z vůbec nejlepších přírodopisných dokumentů plný krásných záběrů, které vám doslova vyrazí dech. Kamera tady funguje na 1*....záběry z ptačí perspektivy na stáda buvolů, hejna ptáků a jinou migrující zvěř jsou jak z jiného světa. Zpomalené záběry na lov bílého žraloka aj. nám zase přibližují dokonalost těchto predátorů. Víc se nebudu rozepisovat, ani tisíc slov by nepopsalo ten zážitek, to se musí vidět a vcítit se. Člověk si dnes už jen díky takovým dokumentům uvědomí křehkost planety, na které žije. Nyní si vychutnávám všechny díly na blu-ray, jehož fullHD rozlišení dává tomu všemu další punc dokonalosti. ()

Dr.Okamura

Mistrovské dílo mezi dokumenty. Dokonalá kombinace dlouhých záběrů nekonečných dálav, adrenalinových lovů predátorů, temných hlubin jeskyní či oceánů i zdánlivě nezajímavé rostlinné říše. Úchvatná podívaná, která díky přirozenému a originálnímu skloubení dechberoucích obrazů přírodních krajin a zvířat, skvostné hudby a jako vždy skvělého a věcného komentáře Davida Attenborougha nemá na poli přírodopisných cyklů žádnou konkurenci. ()

• Pro letecké záběry byla použita speciální vzdušná kamera se 400mm objektivem, který dokázal zaostřit na zvířata ze vzdálenosti několika kilometrů bez toho, aniž by je rušil. (3DD!3)
  • Druhá epizoda s názvem „Hory“ přináší mimo jiné i několik scén ukazujících velmi vzácné leopardy sněžné. Jde o vůbec první záběry tohoto živočišného druhu takto zblízka. Samotné natáčení těchto scén zabralo filmařům více než rok. (DaViD´82)

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)