Reklama

Reklama

Titulní postava Happy Gilmore je dospívající mladík z předměstí, který sní o kariéře slavného hokejisty. Přes své nadšení pro hru a temperament však postrádá pro hokej potřebný talent. Jednoho dne se stanou dvě věci, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí. Happy objeví, že babičku, která ho vychovala, soudně vystěhovali z domu, protože neplatí daně. A pak čirou náhodou zjistí, že jeho divoký styl střelby na bránu je sice pro hokej naprosto nepoužitelný, může však být velmi účinný v golfu. Aby mohl vykoupit babiččin dům zpět, začne hrát o peníze. Setká se přitom s golfovým trenérem Chubbsem, který mu začne pomáhat a přesvědčí ho, aby se přihlásil na místní turnaj. Překvapivý úspěch ho přiměje k přestupu na profesionální dráhu. Navzdory neobvyklému stylu, nesoustředěnosti a hokejovým manýrům, které se ke golfu příliš nehodí, začíná Happy vyhrávat turnaje. S Chubbsovou pomocí se snaží zlepšit styl hry a připravit se na střetnutí s favoritem Shooterem. Krátce před zápasem umírá jeho trenér, ale Happy, povzbuzován sympatickou komentátorkou Virginií, přece jen do hry nastoupí. (TV Nova)

(více)

Recenze (215)

mr.kliky 

všechny recenze uživatele

babička v masce genea simmonse z kiss mě bere dodneška.. oblíbená pakárna už od doby, kdy jsem byl ještě malej jantar a zkrátka - buranskej agresor sandler, slizák mcdonald a pečovatel stiller jsou fakt bezva postavičky..a "mimochodem, moje přítelkyně je mrtvá, spadla z útesu a zabila se", je nejlepší balící hláška všech dob. ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Hokejista Happy Gilmore se shodou okolností ocitne na golfovém pažitu a od této chvíle již sport gentlemanů nikdy nebude vyznávat stejné hodnoty. Happy, stylově oděný v plandavém hokejovém dresu, potřebuje fanatické povzbuzování při svém nekonečném odpalu prováděném z rozběhu, na netaktní poznámky reaguje fyzickým napadením a přetahováním dresu soka přes hlavu, aligátor povalující míček v tlamičce dostane po zásluze naloženo a skok do jezírka pro potopený míček je rovněž žhavou novinkou ve světě golfu. Zákeřnosti golfového profíka Shootera McGavina nesmí ve snímku podobného typu chybět, srážka hráče na fairwayi vozidlem značky VW Brouk bude intrikářským trikem budoucnosti a vítězný buzarový úder patovací hokejkou historie golfové hry rovněž nepamatuje. ()

Reklama

KuceraJohny 

všechny recenze uživatele

Jedna z trochu slabších Sandlerovek, ale i přesto v celku zábavná. Film zapadá do kategorie bláznivých komedií, což někdy není na škodu, ale furt se na to dívat nedá. To je přesně tenhle případ. Určitě mi film nijak nevadil, pokud poběží v televizi a já budu mít zrovna čas a chuť rád se na něj podívám, ale že bych si ho ještě někdy pouštěl, to asi ne. Adam Sandler zde hraje vzteklouna, což jsme mohli vidět i v jiných filmech. No co vlastně už k tomu dále říct komedie je to poměrně podprůměrná, ale prostředí golfu smíchané s hokejem, je zajímavé. Řeknu to takhle pokuď by v tom nehrál Adam Sandler asi bych si to ani nepustil a pokud ano dostalo by to stoprocentně o hvězdičku méně. Neříkám že by tu předvedl bůhvíjak dobrý výkon, ale ano díky němu je film o něco lepší a zajímavější. ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Pro mě obrovské překvapení, jak samotným filmem, tak hlavně předvedeným hereckým výkonem Adama Sandlera. Ačkoliv za tento film nominován na Razziers, tak mě se jeho výkon moc líbil. Možná je to i jeho nejlepší herecký výkon, ale také tam jde o tu jeho roli. Ten vyhořelý hokejista, z něhož se časem stane cholerický, impulzivní frajírek na golfu mu doslova sedl. Jemu obstojně sekunduje v roli jeho největšího rivala bručoun Christopher McDonald a cenné rady mu dodává jednoruký Apollo Creed. [6785. hodnocení, 199. komentář, 65%] ()

tnp101 

všechny recenze uživatele

Další ze Sandlerových variací na dobrosrdečného idiota. Naštěstí ne tak otravně debilní jako o rok starší bráška Billy. Děj je vcelku svižný, některé vedlejší postavy mají své chvilky a záporák taky není úplně k zahození. Určitě bych Happy Gilmora zařadil mezi to lepší od Sandlera, i když to není ani tak moc kompliment směrem k filmu, jako spíše konstatování. 50% ()

Galerie (16)

Zajímavosti (16)

  • Film mal pôvodne obsahovať scénu, v ktorej sa Happy Gilmore (Adam Sandler) dozvie, že s jeho babičkou bolo v domove dôchodcov zle zaobchádzané a vyhodí sanitára (Ben Stiller) von z okna, nakoniec však bola vystrihnutá. (misterz)
  • Ve skutečném životě je Adam Sandler velmi špatný hokejista. (KucC)
  • Happy (Adam Sandler) ve filmu řídí Plymoutr Duster z roku 1973. (KucC)

Související novinky

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Přichází smutné zprávy ze zámoří. Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve čtvrtek 1. února v kalifornském Los Angeles americký herec Carl Weathers, známý především svou rolí boxera Apolla Creeda z… (více)

Reklama

Reklama