Reklama

Reklama

Sněhurka a jak to bylo dál

  • Česko Sněhurka navždy šťastná (více)

Obsahy(1)

Když Zlá Královna umřela, Sněhurka se se svým milovaným Krásným Princem vydala na cestu domů. Jenže netušila jednu věc, a to že Královna měla bratra, který nebyl o nic lepší než ona a navíc se ještě dokázal proměňovat v odporného oheň chrlícího draka. A ten drak se za smrt své sestry Sněhurce pomstil strašlivým způsobem. Jejího milého Krásného Prince unesl a zaklel do odporného skřeta, o čemž však panna neměla ani ponětí a tak se jej vydala osvobodit. A protože trpaslíci šli po předchozím vítězství nad zlem oslavovat a ještě se z tripu nevrátili, musela na pomoc přibrat jejich sestřenice trpaslinky. A znáte ženské, tvrdé avšak hádat se se sestrami nikdy nepřestanou... (monolog)

(více)

Recenze (53)

togaf 

všechny recenze uživatele

Tuhle pohádku jsem jako malá hodně prožívala. Zakletý princ mě děsil tak, že jsem se bála jít na záchod. Naopak zlýho vejra, který o své děsivosti musel neustále přesvědčovat, jsem milovala. A trpaslinky - hlavně malá a rozkošná Bouřilka s neposlušným prstem - byly naprosto adekvátní náhradou za staré trpaslíky. Z Matky Přírody jsem ovšem byla dost zamtená, dneska mě tahle hipísačka baví neuvěřitelně moc. ()

habertek 

všechny recenze uživatele

Zajímavé, ale nemám moc rád, když se tvůrci snaží navazovat pokračování k pohádkám, které už svůj pevný konec mají. Přece se ve Sněhurce jako ostatně i v ostatních pohádkách řeklo ,,A žili šťastně až do smrti" a ne že se někde zase objevil nějakej příbuznej a bla bla bla...Navíc jsem se nestačil divit, když čaroděj čapl Sněhurku za vlasy a vláčel ji po zemi a pak kde dnešní mládež bere tu hrubost...No nic, na to, že je to vycucáno z prstu je to vcelku koukatelný.... P.S.: Sněhurce ty dlohý vlasy sluší víc:DDD ()

Reklama

v3s 

všechny recenze uživatele

Jak udělat z klasiky pakárnu snadno a rychle. Ono se od počátku devadesátých let asi nedalo čekat nic jiného. Z "obyčejných" trpasliků se staly trpaslindy, což jsou jejich frikulínské sestřenice s nadpřirozenými schopnostmi (takový animácký x-meni, resp. x-womeny), všechny mi přišly hrozný, mezi nejhoršími nevím jestli vybrat tu, co si plácá bahno do podpaždí, nebo tu, co má hlavu jak cibuli a permanentní cholerické záchvaty. Rozhodně se nedivím, že trpaslíci raději emigrovali do sousedního království, údajně do nového dolu. Nechybí ani outsiderka, o které je od začátku jasné, že se stane klíčovou postavou. Zápornou zesnulou královnu nahradil její bratr, což je takový divný patron vypadající jako klasický bad guy z mušketýrských filmů, umí se měnit v draka a hodně rozčílit. Ale celkově působí nebezpečně asi jako šmoulí Gargamel tzn. neschopný retard stejně jako jeho poskokové. Z nich nejvíc vyčnívají výr a netopýr, vtipná dvojka klasického střihu zbabělej a natvrdlej, nicméně mají být asi tak sympatičtí, že je taktéž od začátku jasné, na jaké straně skončí. Na závěr jsem si nechal postavu, která ztělesňuje to, co se mi na celém tom filmu nelíbí - Matku Přírodu. Človek by řek, že se na tom nedá nic moc zkazit, ale v tom se autoři opravdu předvedli. Chudák Matka žije uprostřed lesa, kde se buhvíjak vzaly kokosové palmy, vypadá jako něco mezi hipísandou a extravagantní pouliční pracovnicí, v obou případech dosti za zenitem. Svůj čas tráví asi převážně tím, že tvoří nepovedená kouzla a léčí si své komplexy na trpaslindách, kterým dala kouzelné schopnosti a pak neunesla to, že jednoduché tvorečky nejsou schopné naplnit její očekávání (ať už byla jakákoliv). Takže suma sumárum se z pokračování stala taková rádoby feministická tlačenka, která se totálně minula účinkem, přestože mužské postavy tam skoro nevystupují. Korunu všemu dává popkulturní pozlátko, kdy se vše zásadní v pohádce vysvětluje písničkou a to ideálně jako rap nebo jiný žánr blízký mládeži, který do pohádky sedí asi jako pěst na oko. Nejlíp z toho vyšel princ, který stráví většinu filmu v zakletí a tajně pomáhá klasicky naivní Sněhurce a jejím trpaslindám vybaveným kouzelnými schopnostmi, aby se vůbec dostali do Království Zla (bu bu bu:) a měli šanci ho zachránit. ()

Rami 

všechny recenze uživatele

Už to není taková klasika, jako byla Sněhurka a sedm trpaslíků, je to zábavný snímek, který se snaží být plně odlehčen od Disneyovského patosu nádherných, baculatých, okatých, hodných a hlavně enormně rostomilých zvířátek a trpaslíků. Původní Sněhurka byla vlastně jen nádherně nakreslený výchovný program, který postrádal známky jakéhokoli děje (můžeme vidět jen útěk Sněhurky, kutající trpajzlíky, pobíhající a smejčící zvěř, otrávení jablkem, zabití čarodějnice a zmrtvýchvstání Sněhurky + spoustu písniček). To se o "Sněhurce a jak to bylo dál" říct nedá. Děje tu toho mnohem více a už není vše tak nádherné. V podstatě nám chce říci, že né vše, co je ošklivé, je zlé či špatné. V pozdějších fázích se ve snímku vyskytují až hororové prvky (což se mi opravdu zamlouvá). Osobně jsem fandil knížeti, takže jsem byl z happy endu trošku sklamaný (i když, jiný konec se u podobných pohádek vidí dost vzácně). Dnes (19.9.08) se mi konečně dostalo do rukou po dlouhých letech DVD s tímto filmem a musím se přiznat, že mi ten novodobý dabing zcela nesedl (v porovnání s tím původním bych ho označil za katastrofu - zvláště hlas knížete). Asi si ho budu muset pouštět v původním znění. Dávám 5 hvězdiček s notnou dávkou nostalgie (82%). ()

pursuer 

všechny recenze uživatele

Naposledy jsem to viděl asi v pěti letech. Teď, po déle jak patnácti rocích jsem měl možnost díky TyTrubce připomenout si dětství a zjistit, že od mých nejlepších vzpomínek se za ta léta vůbec nic nezměnilo. Tenhle film navždy zůstane v mé paměti pod položkou "krásné nezapomenutelné". Kvalitativně na úrovni těch lepších pohádek, nelze film jinak než doporučit. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Film původně natočila společnost Filmation v roce 1988 pod názvem Sněhurka a Zlé království. Vedení společnosti Disney se ale obávalo, že si lidé budou snímek plést s originálním pokračováním, produkovaným právě jejich studie. Při vzniku filmu se tak právníci studia Walt Disney snažili producentům jejich práci co nejvíce znepříjemnit. I proto tak v pohádce nejsou trpaslící, na které vlastní práva právě Disneyova studia, ale trpaslinky. Po dokončení snímku vznesla společnost Walt Disney žalobu, která uvedení filmu opozdila o pět let, donutila produkční fírmu vyhlásit kvůli právním poplatkům bankrot, v několika drobnostech změnit obsah filmu a také název na svou konečnou podobu. (monolog)

Reklama

Reklama