Kavej

Film Kavej s humorom rozpráva príbeh o tom, ako si možno sami občas komplikujeme život a nevnímame to, čo má skutočnú hodnotu. Je o láske, priateľstve a rodine. Dve kamarátky Veronika (Jana Kovalčiková) a Klára (Anna Jakab Rakovská) počas svojho pobytu doma zažijú rodinné a priateľské stretnutia plné situácií, ktoré ich životy otočia naruby. Počas troch svadieb a jedného pohrebu sa toho dokáže udiať naozaj veľa. Podarí sa im nájsť popri všetkých zážitkoch lásku, šťastie, a svoje miesto pre život? (Continental Film)

jesuisnobody

Pane Bože, to už nech sa radšej točia tie remake-y.  Ale tak, asi sa tvorcovia riadili  už osvedčením heslom - ĽUDOM STAČÍ MÁLO !!!  Ale tlieskalo sa, aj keď sa v kine svietilo mobilmi jak na koncerte.  Ale tlieskalo sa.  Aj sa trochu smialo.  Aj sa veľa papalo.  Aj prosečko sa všade pilo. Aj sa na plátno pri cameách prstíkom ukazovalo.  Aj sa fotilo v sedačke, aj pri plagáte (prízračne umiestnení pri hajzlíkoch). Aj sa rozprávalo ako doma na gauči.   Zhrnme si to takto, keď chodíte primárne pozerať film, Kavej asi nie je pre Vás.  Ale divákom tomu prajem, aj keď je to katastrofa.  Pane Bože, daj slovenskému filmu už dobrého dramaturga, prosííííííííím !!! ()

blondboss

Voľné pokračovanie skvelej "vychodňarskej" zábavy tentokrát v celovečernom prevedení, ktoré vás úprimne rozosmeje a ktoré nastolí aj niektoré zaujímavé posolstvá. Kavej je filmom, ktorý v sebe snúbi priamočiaru zábavu s naturálnymi kulisami východu a perfektnými hereckými výkonmi. Vidieť Andera z Košíc v roli kňaza je na nezaplatenie. A trio Kovalčíková-Jakab Rakovská-Kavaschová opäť raz ukázalo, že sú to naozaj skvelé a najprogresívnejšie slovenské herečky súčasnosti. Navyše zavítať do Obišoviec je zážitok nielen pre lokálca :) 80 % ()

Johnny.ARN

Nie je to prvý počin, kde tvorcovia chceli pretaviť do filmu to, čo funguje v krátkych skečov. Nevyšlo to po väčšinou a ja som sa niekde v duchu obával, že rovnaký osud postihne aj Kavej. A no .... Film vyvolá veľa otázok, celú dobu pracuje s emóciami, snaží sa rozvíjať postavy, ktoré poznáme a končiť aspoň trochu pozitívne. Prvá vec, po Tatry dobré, tam to bude mať úspech, zvyšok Slovenka len výchoďňare pracujúci v iných mestách, hlavne v Blave. Pre zvyšok, bez znalosti reálií, je to nezrozumiteľný a nie až tak vtipný film. Podprahovo to chce strašne agitovať, aby sme sa na ten východ vrátili, lebo aj keď je už šicko porobeno, stále sa miesto (po známostiach) nájde. To úplne od letnej komédie nečakám. A bolo to zbytočne dlhé. Skvelý úderný úvod, ktorý mal všetko, vystriedal plaziaci sa a na vnútornom rozpore hlavnej hrdinky postavený stred, aby potom prišiel záver, ktorý bol nevyhnutný. Neviem si predstaviť film z východu bez veľkej svadby! (bazinga) Karmickým oblúkom sa opäť dostávame k tým emóciám, ktoré som už spomínal. Hlavne pre ľudí za tunelom Branisko, ktorý Klárke rozumejú. A rovnako ako v nej, aj vo vás sa to celý čas bije a opäť, to veľmi od letnej komédie neočakávam. Keď už sme pri tej komédií, Ander to držal tak, jak nikto, ľudze mojo! Zvyšok vtipu vychádza opäť zo situácií, kde je katalyzátor alkohol, žiarlivosť alebo závisť, čiže priemerné poobedie v random dedine. Po technickej stránke tam chýbali ilustráky, ktoré by oddeľovali jednotlivé dni, niektoré zábery na seba nie úplne dobre nadväzovali a celé to pôsobilo takým rozbitým, kostrbatým dojmom. Hudba ale fajn, v rámci možností. Záverom, čakal som väčšiu komédiu, v kratšej stopáži, ktorá by si ale udržala tvár. Čiastočne sa to naplnilo a cielovku to zasiahlo, čo bol asi zámer. 3 z 5 (Kino Mladosť) ()

Marvinko

Musím povedať že film ma veľmi milo prekvapil a asi som nebol sám lebo potlesk po filme v kine sa nevidí každý deň. Z filmu sa vykľula pre mňa najlepšia slovenská komédia za dlhé roky, paradoxne obsahovala aj niekoľko myšlienok na zamyslenie. V kine sa zabávali ľudia všetkých generácií a to od začiatku do konca, preto by som ho odporučil všetkým ktorým v ňom nebude chýbať prepracovaný dej alebo nebudú prekážať stereotypné postavy a budú ho brať ako oddych. Samozrejme nesmie vadiť ani východniarsky dialekt. ()

jedna_vrana

„Kavej“ sa odohráva v mojom meste, alebo v blízkom Kysaku (tretie najväčšie mesto Slovenska má prestupnú stanicu na rýchliky v asi 23 km vzdialenej „diere“ Kysak). Vždy máte asi dve minúty na to, aby ste nastúpili (ovešaní kuframi) na rýchlik. Brrr. Ako dieťa som túto stanicu neznášala. A viete čo, tam zastal čas, vyzerá a zapácha presne tak, ako si ju pamätám. Je mi jasné, že tento film nemá šancu uspieť vo väčšom meradle. Je totiž celý v šarištine (okrem pár filmov ako Loli-paradička, sa to podarilo len Milke Zimkovej v „Pásla kone na betóne“. Legendy hovoria, že aj na Slovensku potrebovali obyvatelia iných regiónov titulky). Z dialektu vyplýva aj humor postáv, dej sa celý rozvíja okolo dvoch hlavných hrdiniek Veroniky, Kláry a Klárinej rodiny. Prídu z Bratislavy – Klára na pohreb babky a Veronika na tri svadby. Filmu pristalo premietanie na amfiteátri a pokojná atmosféra letného večera s hviezdnou oblohou bola prerušovaná hlasnými výbuchmi smiechu divákov ako výstrelmi z kanóna. ()

• Keď sa na začiatku filmu stretnú vo vlaku Veronika (Jana Kovalčiková) a Klára (Anna Jakab Rakovská), Veronika povie, že nemá miestenku. Keď však vystupujú z vlaku v Kysaku, môžeme počuť z hlásenia, že vystupujú z povinne miestenkového vlaku (IC). Veronika by tak týmto vlakom nemohla cestovať bez miestenky. (lots.amnell)
  • Film navazuje na skeč Kavej z roku 2019, který popisoval běžné situace prostých východoslovenských dívek žijících v hlavním městě Slovenska v Bratislavě na západním Slovensku. (Johnny.ARN)