Alice Cooper: Feed My Frankenstein

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Hudební / Krátkometrážní
USA, 1992, 5 min

Wayne Campbell a Garth Algar sa prišli zabaviť na koncert Alicea Coopera. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Pieseň "Feed My Frankenstein" je v poradí siedma skladba z dvanásteho radového štúdiového albumu speváka a hudobníka, ktorý je všeobecne známy pod menom Alice Cooper. Album nesie názov "Hey Stoopid". Vyšiel druhého júla roku 1991 pod značkou vydavateľstva Epic Records. Song "Feed My Frankenstein" pôvodne patrí do repertoáru britskej hard rockovej kapely Zodiac Mindwarp and the Love Reaction. Alice Cooper natočil jej cover verziu, na ktorú si prizval svojich kamarátov z rockovej scény (Joe Satriani, Nikky Sixx, Steve Vai). Táto pieseň je zároveň aj súčasťou soundtracku k filmu "Wayne´s World", takže je pochopiteľné, že sa v oficiálnom videoklipe objavili aj dve hlavné postavy z tejto americkej komédie. Wayne Campbell a Garth Algar sa prišli zabaviť na koncert Alice Coopera. **** ()

corpsy

WAYNOV SVET, je kult. A to, že sa im podarilo zozbierať aj tých, ktorý robili vo svojej dobe dobré meno pre rock, je obdivuhodné. V tomto videoklipe je Alice vo svojej koži. ()