Frida je mladá servírka z Los Angeles, která se zajímá o podnikatele Slatera Kinga (Channing Tatum). Na vysněné dovolené na jeho soukromém ostrově se začnou dít podivné věci. Frida bude muset odhalit pravdu, pokud chce vyváznout živá. (Vertical Entertainment)

SkulaveOko

Zoë Kravitz debutuje suverénne a už teraz sa teším na jej nasledujúci režijný počin. Škoda len, že vedľajšie postavy v podaní viacerých výborných hercov zostali bokom (osobitne Haley Joel Osment, ktorý si prestup na temnú stranu zjavne užíva). Naopak, jednoznačné plus za podmanivý vizuál, prácu s hudbou (zvukmi) a fraškovitý humor. Nespomínam si, kedy naposledy som v mejnstrímovom filme videl takú sugestívnu prácu so symbolmi. Drobné predmety ako spúšťače spomienok? Jazvy na tele ako upomienka minulosti? Fotky v trezore ako odložené spomienky? Perfektné. Vydarený začiatok (dúfajme, že dlhej) režijnej dráhy. Takto hodnotím: https://www.csfd.cz/uzivatel/921888-skulaveoko/o-mne/ ()

MareT.

Tento film nabizi hned nekolik vrstev. Vsechno je dokonale promyslene od zacatku a divak ma pocit, ze se vse deje jen pro efekt jen aby ke konci zjistil, ze vsechno ma svuj duvod a kazdy maly detail ma vysvetleni a princip ve finalni fazi. Cela pointa pak uderi jako blesk a je jen na divakovi, jak si vysvetli urcite detaily. Dulezite ale je, ze nic se nemele do prazdna a i blby zapalovac ma svuj duvod byt zmineny nekolikrat. Tenhle film by mel rozpoutat hodne debat na ruznych liniich a s ruznymu tematy, ale mam strach ze se to bohuzel mine ucinkem a lide to neoceni, jak by meli. Zoe Kravitz odvedla vice nez vybornou praci jak se svojim scenarem, tak i s kamerou, rezii i divaky. Radost pohledet! ()

Rimsy

Zoë Kravitz jako svůj debut zpracovala potenciálně silné a zjevně osobní téma, jež však už bohužel nemá takovou údernost a překvapivost, jako kdyby vzniklo o necelou dekádu dříve. I tak se ale jedná o zábavnou jízdu, kde je naprostá většina prvků „správně“ – myšlenková i formální vyhlazenost však ubírá na provokativnosti a podnětnosti, což je u toho typu snímku docela problém. Více zde. ()

sugythesugar

Čakal som nejakú dosť pozérsku, obstojne natočenú  záležitosť alebo niečo ako Us ( alebo Don´t Worry, Darling), čo bude mať dobrú premisu, ale materiál na celovečák to nie je. A to sa našťastie nestalo.Veľmi sebavedomý, s očakávaniami pracujúci thriller, ktorý nie je najoriginálnejším filmom roku, ale funguje. Funguje ako alegória, ale primárne funguje ako film a ako príbeh sám o sebe. Skvelý debut. Tá holka má pod klobúkom! ()

Triple H

Dôkaz, že keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté. Blink Twice sa pokúša o niečo podobné ako Get Out a Midsommar (plus pridáva trochu Gone Girl), ale Zoe Kravitz ako režisér a scenárista nestačí na Astera, ani na Peelea. A obaja boli pri spomenutých filmoch v zásade debutanti, čiže porovnanie je to férové. Tam kde Get Out dobre nastavilo postavy, ich vzťahy, svet a pocit akejsi neistoty Blink Twice rovnako šikovne nenastaví ani jedno z toho a možno kus zbytočne veľa času trávime párty scénami, medzi ktorými sa toho veľa nedeje a keď sa konečne dostaneme do časti filmu kde sa odkryje pravda a začne viac akcie, divák na to nie je takpovediac správne namotaný.  Blink Twice úplne nepomáha ani to, že vrchol celého #metoo hnutia je už pár rokov za nami a cancel culture už pred nejakým časom prekročila bod kedy je Tatumov skorozáverečný monológ niečo relevantné na verejný diskurz - resp. je (a je to asi najlepší/najzaujímavejší/najšibnutejší moment celého filmu), ale už je to jedno a napriek dnešnej dobe je už dlho predlho dané, že ak nejaká celebrita/úspešný človek/hocikto s peniazmi/alebo hocikto spraví raz nejaké verejné faux pas, v dnešnej dobe viac-menej hocijaké (viď. Ronda Rousey a jej Sandy Hook tweet), aj po X rokoch si za to musí sypať popol na hlavu, alebo znášať následky (hoci - bolo to v Hollywoode alebo na tejto planéte niekedy inak?). Lebo no ono nejde ani tak o tú chybu, a o to kto čo a či úprimne oľutoval, ale o to kto sa nad koho v spoločenskom rebríčku vyťahuje a kto sa koho snaží zraziť dole a porovnáva sa s ním, a o to kto hľadá na kom niečo na kritizovanie a kto sa snaží získať pocit čo najväčšej sily nad niekým iným (čiže všetci so všetkými a na všetkých a o všetkých a čo najviac, ale o tom sa skrátka nehovorí no, lebo to je nejako inherentne ľuďom dané a civilizáciu máme práve na to, aby sme tento náš základ zakryli rôznymi spôsobmi a aby sme sa jeden cez druhého snažili dostať čo najsofistikovanejšie). Alebo sú dnes v mainstreame dominantné iné problémy a to čo rieši a pranieruje Zoe Kravitz momentálne kus zapadá. P. S.: Po opakovanom pozretí zvyšujem na tri, a povedal by som že Zoe Kravitz to suma sumárum ako režisérska debutantka ustála lepšie ako Ishana Shyamalan. ()