Přímý přenos slavnostního předávání prestižních filmových ocenění. Hvězdný večer 96. ročníku udílení cen Americké filmové akademie Oscar se uskuteční v Dolby® Theatre v americkém Los Angeles. Mezi snímky s největším počtem nominací patří Oppenheimer režiséra Christophera Nolana, který jich získal celkem 13. Následují ho Chudáčci Yorgose Lanthimose s 11 nominacemi a Zabijáci rozkvetlého měsíce v režii Martina Scorseseho s 10 nominacemi. Ačkoliv mezi nejužšími nominacemi letos nenajdeme zástupce české kinematografie, většinu nominovaných snímků měli možnost diváci zhlédnout v domácí kinodistribuci či na lokálních streamovacích platformách. Slavnostní galavečer předávání cen budou opět živě komentovat pro diváky České televize filmový kritik Pavel Sladký a filmová kritička a historička Šárka Jelínek Gmiterková, přenos bude tlumočit Helena Koutná. (Česká televize)

FrankSusta

Všichni to říkají a je to pravda. za tu dobu, co jsem si dal sledování Oscarů jako tradici, byl toto zatím nejvydařenější ročník, ať už jde o vítěze či moderátory. Respektive, vtipy byly skutečně vtipné - možná až na tleskajícího psa, což, jak ''někdo'' chytře poznamenal, je takový ''americký ftip''. Jimmy Kimmel, Arnold s Dannym, John Cena, Donald Trump, Ryan Gosling nejen s I'm Just Ken... a to je jen pár z povedených gagů. Řeči o rovnoprávnosti ve filmech šli prakticky úplně stranou (ještě že tak, když to v podstatě nikoho nezajímalo a jen se na to dělali debilní vtipy, které se ale hned museli vzít zpět)(zmínila se vlastně jen Lily Gladstone coby indiánka, setsakra dobrá herečka). Oppenheimerovi to neuvěřitelně přeju (stejně jako většině ostatním výhercům), především ale pak Christopheru Nolanovi, u kterého stačil jediný pohled, aby mě dojala jeho upřímná radost. Inspirativní muž. A zkrátka konečně skvělý galavečer v Dolby® Theatre v americkém Los Angeles. ()

playboxguest

Ač Oppenheimer není mým favoritem, stačil mi jednou a víckrát nikdy víc (za to Chudáčky si dám klidně každý rok), v podstatě ani nešlo o to, kdo si odnáší sošku, ale o všechno to okolo. Vidíte, předávání cen, stejně jako Český lev, ale na rozdíl od něj, Oscar ukázal, že to jde udělat i zábavně a že samotné nominace a jejich přednes mohou patřit mezi vrcholy večera. U Lva je vrcholem večera úvodní znělka, pak je lepší ho vypnout, jít dělat cokoli jiného a v závěru večera si přečíst výsledky online, aniž by divák o něco významného přišel. Oscar je naopak vcelku zábavná podívaná, kde samotné předání cen probíhá svižně a je jen třešničkou na dortu solidní show a nemám z něj pocit, že promrhal můj čas. Máme se co učit. ()

vydumnica

Najlepšie Oscary od roku 2014!!! Som veľmi milo prekvapená!!! Konečne to nebolo trápne, ani nudné, ani prehnane politicky korektné. Jimmy Kimmel celkom bavil, ale najväčší showman a highlight večera bol Ryan Gosling a jeho ružový Ken❤. Veľmi sa mi páčilo predstavovanie kategórií nominovaných hercov a herečiek, to bolo super👍. Víťazi až tak neprekvapili, celkom spokojnosť až na cudzojazyčný film, boli tam aj lepšie. Potešili aj Billie & Finneas plus zopár mojich ďalších obľúbencov. [archív Pro7] ()

castor

Samozřejmě celá řada umělců měla na srdci něco zatraceně důležitého, ale celkově solidní oslava Hollywoodu i mezinárodního filmu. Billie Eilish, teprve 22 let a druhý Oscar. Čisté, jemné. Navrch růžový Ryan Gosling. A nahý John Cena vysvětlující důležitost filmových kostýmů. Kate McKinnon v šoku z „opravdovosti“ Jurského parku a filmový fanoušek v údivu z Johna Williamse. Protože po čtyřiapadesáté (cen má pět). Neuvěřitelné. Absolutní legenda. Tou je nepopiratelně i Arnold, který spolu s Dannym DeVitem zavětřil batmanovského Michaela Keatona v publiku. Kouzelné. Stejně jako přítomnost Ala Pacina. Nolan není úplně můj šálek kávy, ale respekt. Potěšujícím oceněním je pro mě zejména to pro Emmu Stone, jinak to být prostě nemělo. In memoriam za mě nedůstojně: buď chci sledovat připomínku zemřelých umělců nebo Bocelliho a živé taneční vystoupení. Tohle prostě rozptyluje pozornost. Učesaná zábava, ale 4 hvězdy nakonec dám. ()

Dadel

MOGA - Make Oscars Great Again se letos konečně splnilo. Nejen že byl letošní ročník co se týče filmů nejvydařenější co pamatuju (kromě Maestro), ale vesměs i vítězové mě potěšili. Samozřejmě bych byl nejraději, aby vyhráli Chudáčci, ale na to jsou holt příliš kontroverzní. Za vítězství Emmy Stone jsem fakt rád, zvítězil nejlepší výkon a ne politika. Stejně tak Chlapec a volavka a zvuk pro Zónu zájmu. Samotné předávání pěkně odsýpalo (pravda viděl jsem až ráno verzi bez reklam a písně jsem přeskakoval), vtipům Jimmyho Kimmela jsem se několikrát zasmál a z předávajících nejvíc potěšila Dvojčata:) Tahle laťka se bude těžko překonávat. ()

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky

11.03.2024

V noci z neděle na pondělí proběhl v hollywoodském Dolby Theatre v Los Angeles šestadevadesátý ročník slavnostního předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd, na němž byla v celkem… (více)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

V úterý 23. ledna 2024 byl v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills z úst herců Jacka Quaida a Zazie Beetz oznámen kompletní výčet nominací pro nadcházející 96. ročník předávání cen americké Akademie… (více)