Kafka

Německo / Rakousko, 2024, 4 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Jeden z největších spisovatelů 20. století ve víru tvorby, lásky i vnitřních démonů... K významnému stoletému výročí úmrtí jednoho z nejvlivnějších spisovatelů 20. století Franze Kafky (3. července 1883 – 3. června 1924) přinášíme premiéru zcela nového seriálu o jeho životě a díle. V šesti epizodách seriál showrunneerů Davida Schalka a Daniela Kehlmanna představí Kafku skrze jeho přátelství s Maxem Brodem i milostná vzplanutí k Mileně Jesenské nebo Doře Diamantové, stejně jako vliv problematického vztahu s otcem, který se významně propsal do jeho tvorby. Kafka není přímo kafkovský, jak je odvozeno od spisovatelova díla, naopak nahlíží na život pozoruhodné literární osobnosti s lehce humornou nadsázkou i ironií. Jako Franz Kafka se představí Joel Basman a ve vedlejších rolích také řada evropských hvězd – Liv Lisa Fries jako Milena Jesenská, Lars Eidinger jako Reiner Maria Rilke nebo Nicholas Ofczarek jako Hermann Kafka. (Česká televize)

Diskuze

hippie2222

hippie2222 (hodnocení, recenze)

Mně to přišlo výtečný. Pustil jsem si jen tak ze zvědavosti bez očekávání a nemohl jsem se odtrhnout.

Emo-haunter

Emo-haunter (hodnocení, recenze)

Nesmírně se těším, od 23.5. vysílá ČT2, pro mě jakožto nerda na Kafku povinnost..