Příběh z Ečiga

• Japonsko Ečigo cucuiši oja širazu (více)

V tomto filmu se snaží režisér Tadaši Imai částečně navázat na svá sociálně kritická a protiválečná díla vylíčením dusné společenské atmosféry v Japonsku kolem roku 1937, kdy začala válka s Čínou. Film vyniká především realistickým popisem všedního života japonských venkovanů. (Filmový přehled)

eLeR

Toto snáď ináč ani nemohlo dopadnúť. Za malú chvíľku toľko zničených životov. Páčili sa mi aj všetky tie zvyklosti, to ako ľudia žili a pracovali ... skrátka ten ľudový folklór. (Filmová výzva 2018 - kajda.l) ()

misterz

Smutný príbeh o neľahkom osude dvoch slušných a pracovitých ľudí. Nuž, nie darmo sa hovorí, že aj kvapka zla dokáže otráviť celé more dobroty. Stačí jeden kretén a šťastie dvoch ľudí je nenávratne preč... Oceňujem tiež hereckú stránku, hlavne ten záporák bol výborný. A v neposlednom rade ma potešilo to, ako pekne postupne smerom k záveru všetko krásne gradovalo, takú nekompromisnosť som nečakal. Nadpriemer. 75/100 ()

majo25

Nezávideniahodný príbeh, ktorý spája i rozpája osudy obyčajných ľudí. Skvelo vygradovaná dráma neštítiaca sa krajností so silne uveriteľnými hereckými výkonmi. Časté vyspevovanie vo filme ma ale iritovalo. ()