Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Krátce poté, co si soudce nejvyššího soudu vezme život, je na břehu řeky Potomac nalezena zavražděná žena. Podezřelým je hluchoněmý veterán z války ve Vietnamu, nyní bezdomovec, jehož případ je přidělen Kathleen Rileyové (Cher), přepracované právničce z washingtonského úřadu veřejného obhájce. Ačkoli okolnosti svědčí proti jejímu klientovi, Kathleen postupně zjišťuje, že se stal nevinnou obětí. Nečekanou pomoc získá od jednoho z porotců, lobbisty Eddieho Sangera (Dennis Quaid), který je také přesvědčený o Carlově nevině. Pouští se do pátrání na vlastní pěst a zasypává Kathleen novými důkazy. Obavy, že bude nařčena z ovlivňování poroty, však nezabrání tomu, aby se do Eddieho zamilovala. Mezitím se vynořují další informace, které Kathleen přivádějí na stopy, jež vedou z temného washingtonského podsvětí do nejvyšších vládních sfér. Čím blíže se však dostává k pravdě, tím větší jí hrozí nebezpečí... (Cinemax)

(více)

Recenze (38)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Dobře napsaný scénář probouzí zvědavost jaký ďáblík za tím vším vězí. Z herců je pro mě velmi příjemné překvapení Cher, nemám jí zafixovanou jako herečku, ale tady předvedla velmi civilní a přirozený výkon a tak jediný co filmu vyčítám je absence motivu pro chování lobbisty Eddieho nebo mě snad Roth chce nabulíkovat, že takto se běžně chovají porotci soudu, ještě ve všemu povoláním lobbisti ? ()

Mol 

všechny recenze uživatele

I SPEND ALL OF MY DAY WITH MURDERS AND RAPISTS, AND WHAT'S REALLY CRAZY, I LIKE THEM! Sher jede jak nový kolo a nic ji nepoloží! Teda až na jednoho pana porotce, který ji mimochodem pomohl vyluštit případ, i když ze startu vypadal jako padouch. Film je napínavý a samo sebou mu v mých očích nahrává fakt, že miluju filmy ze soudních síní. Navrch ještě 80ková doba, to jednoho pohltí. ()

Reklama

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Či už Cher, Dennis Quaid alebo Liam Neeson, jednoducho všetci traja boli skvelí. Doslova mrazivá atmosféra, až mi to niekedy prekážalo, lebo sa mi to zdalo prehnané. Výborný námet a skvele prebiehajúci dej spolu s dialógmi. Záverečné poučenie je asi také, že nikto nestojí nad zákonom, aspoň by teda nemal, že vinný môže byť dokonca samotný sudca, že spoločnosť by nemala odsudzovať, až keď nie je niečo úplne dokázané a ani vtedy to nemusí byť pravda. Alebo to, že niekto, kto je vysoko postavený alebo ani nemusí a bolo voči nemu vznesených veľa podozrení a nikdy mu nič nedokázali nemusí byť čistý. Je to kriminalistická dráma, dokonca thriller a ja by som mu dal aj malý prívlastok psychologický. Celkom zaujímavý film na noc. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Peter Yates /Garderobier, The Deep 1977/natocil dobru, ale stale len priemernu sudnu dramu s Cher na cele. pribeh ma cosi do seba /vysetrovanie vrazdy/, Cher sa pokusa dokazat nevinu klienta a ono jej to ide, a to tak, ze dobre. Kulisy su dost lacne papundeklove, ale plusom filmu je ten fakt, ze okrem Cher tu hral aj isty Dennys Quaid /Frequency/ a Niam Leeson /96 hodin/. 69 % ()

kocik1 

všechny recenze uživatele

Tak takové filmy se nám vážně líbily 30 let dozadu? Kristapána, na Podezřelém je nejpodezřelejší absolutní neznalost soudního systému a rádoby napínavé excesy hlavních představitelů, které provádějí povětšinou osamělí a potmě. A tak se nám obhájkyně vkrádá za temné noci a potajmu do auta oběti, ačkoli by si ho už z titulu své funkce jistě mohla prohlédnout legálně a ve dne, k tomu. aby si všimla, že její klient je levák, potřebuje pomocníka a zjistit si majitele SPZ v registru, co to je? Napínat se, co za hloupost zase scénárista vymyslí, v tom tedy napětí vážně nevidím.:-( ()

Galerie (34)

Zajímavosti (5)

  • Liam Neeson spal pár dní v útulku pro bezdomovce ve Washingtonu D.C., aby se dobře připravil na svoji roli. (makimarketa)
  • Dennis Quaid před natáčením strávil měsíc povídáním si a pozorováním lobbistů, porotců a soudců, aby se připravil na svou roli lobbisty z Capitol Hillu. (makimarketa)

Reklama

Reklama