Reklama

Reklama

Ku-klux-klan: Společenství teroru

(TV film)
  • Francie Ku Klux Klan : société secrète de la terreur (více)
Francie, 2022, 52 min (Alternativní 70 min)

Obsahy(1)

Nejznámější a nejstarší teroristická skupina na území Spojených států důrazně a hlasitě prosazuje nadřazenost bílé rasy. Toto tajné společenstvo se stalo symbolem rasismu, nenávisti, teroru a násilí... Ku–klux–klan rozsévá hrůzu a teror po celém území Spojených států už sto padesát let, k prosazení svých idejí neváhá používat všechny myslitelné formy násilí. Kromě toho jde i o tajné bratrstvo, jež proslulo díky snadno rozeznatelné symbolice, záhadným titulům a celé řadě zvláštních rituálů. Odborníci nám vysvětlí vše, co se pojí s tajnými znameními, rituály a se symboly Ku–klux–klanu, počínaje obřady se zapálenými kříži až po proslulá roucha se špičatými kápěmi. Bývalí prokurátor a agent FBI, nám popíší, jakým způsobem se tato organizace stala nejvýznamnější teroristickou strukturou v Americe. A na základě exkluzivního svědectví bývalého člena se pokusíme pochopit, jak vypadá Ku–klux–klan dnes a jaké cíle si klade. Klan vznikl už v devatenáctém století po skončení války Severu proti Jihu, několikrát zanikl a znovu se obrodil, naposledy po zvolení prvního amerického prezidenta černé pleti Baracka Obamy. Je to nejstarší rasistická a zločinecká organizace ve Spojených státech. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

ChickenPate odpad!

všechny recenze uživatele

Odporně neobjektivní "dokument", ve kterém jsou informace vykládány tak, jak si autor přál, podle svého smýšlení. Mnoho věcí z dokumentu lze rozporovat a objektivně označit za účelovou lež. ()

Johny203 

všechny recenze uživatele

Slušný prierez histórie klanu orámovaný antiTrumpovskou propagandou, v samotnom závere sa potom neštíti vyslovenej lži o Floydovi. ()

Reklama

Galerie (21)

Reklama

Reklama