UFC 303: Pereira vs Procházka 2

(pořad)
  • USA UFC 303: McGregor vs. Chandler (pracovní název)
všechny plakáty
Sportovní
USA, 2024, 193 min

Účinkují:

Jiří Procházka

Show se uskutečnila 30. června 2024 v T-Mobile Arena (Las Vegas, Nevada). Na hlavní kartě se dohromady sešlo třináct zápasů.
Early preliminary card 1) Ricky Simón vs. Vinicius Oliveira
Main card 9) Ian Machado Garry vs. Michael Page
10) Mayra Bueno Silva vs. Macy Chiasson
11) Anthony Smith vs. Roman Dolidze
12) Diego Lopes vs. Dan Ige
13) Alex Pereira (c) vs. Jiří Procházka (UFC Light Heavyweight Championship) (TheSpearCZ)

Devadesát Dva

Dvaadvacetiletý Japonec Rei Tsuruya předvedl grappling match, kde se dvakrát pokusil o twister, měl tam i crucifix. Pak mu ale došel dech, ale v rámci grapplingu tohle v UFC člověk často nevidí a pro mě bylo fun sledovat to, jak se prostě proplétá a je to takovej chain-wrestling. (...) 'Karate Hottie' Michelle Waterson retires. (...) Slibný Payton Talbott si přidává další, tentokrát 19 vteřinové KO (9-0 pro, 5-0 Amateur), navíc má týpek hodně dobrý tetování (to přes nohu se mi líbí nejvíc). (...) Joe Pyfer, heavy-hitting MW vypadá slibně, ale bude muset dát dohromady solidní streak, protože předchozí zápas prohrál, ale do té doby se mu vedlo v UFC skvěle, samý finishe, takže se uvidí. (...) Nebudu se ani pouštět do toho, proč je Garry tak neoblíbený (každý si může vybrat), ale zápas dvou counter-puncherů prokázal jeho fight IQ, protože se chytře rozhodl jednoduše dostat Page na zem, takže MVP neměl prostor pro svůj typický in-n-out slick stand-up, Garry nedával výměny (hlavně ty kecy Ima best striker, ima knock you out, bla bla a pak to háže na zem), když už si člověk myslel, že heel jako Garry nemůže být neoblíbenější, vytáhne to na další level. (...) Mayra Bueno Silva dostala loket, po kterém se jí na čele otevřel kráter, takže bloody bloody doctor stoppage. (...) Dolidze vs Smith byl takovej Frankenstein fight, protože to měli být původně úplně jiní fighteři, nakonec to skončilo jako náhradník náhradníka vs náhradník. Ok výhra pro Dolidzeho, kterej je celkem ok týpek. (...) Původní fight Lopes vs Ortega byl úkázkový příklad totální shit-show, kde jsem ale rád, že nakonec Diego vyšel jako vítěz s náhradníkem Igem. Na zápas jsem se těšil snad nejvíc z celé card. Ortega nejdřív fakeoval do poslední chvíle že shazuje na 145, aby pár hodin před vážením posunuli fight o váhovku výš na 155, pak nakonec naváží, ale těsně před fightem nenastoupí. Z fightera, kterýho jsem respektoval se stal neaktivní, problematický, odmítavý, vybíravý, takhle problematičtí kolikrát nejsou ani šampioni divize, co si můžou přeci jen dovolit víc diktovat (Volkanovski, kupříkladu, coby relativně dlouho kralující, teď už ex-šampion Ortegovy divize měl víc než dvojnásobek zápasů za posledních 6 let). Paradoxně i tohle byl "rychlý camp" pro Lopese, který trénoval kratší dobu, než Ige, Ortegův náhradník, který byl uprostřed campu. Takže vlastně vše šlo proti Lopesovi, který je mimochodem jeden z nejúžasnějších upcoming talentů, takže jsem rád, že se mu podařilo zvítězit v náročném zápase, se změnou soupeře doslova hodiny před začátkem. (...) Karta byla dlouhá, spoustu decision wins, takže to jelo až do brzkého rána, sestřenka mi posílala, jak se vzbudila vzadu v autě a dívali se s přítelem online na cestě do Rakouska na main event >> Jirka vs Poatan. Tohle jsme všichni (včetně sestřenky), kdo sledují MMA věděli. Perreira je jako dělaný na někoho jako Procházka. Když budou mít zápas 9 z 10 fightů Procházka prohraje. Jirkův plán je ruce dole, něco vyhnout, spoléhání na bradu a pak sázet bomby z nečekaných úhlů a nebezpečných pozic a eventuelně možná zakomponovat jiné prvky v nějaké slabší míře. Perreira je bývalý šampion ve dvou váhovkách v kickboxu se skoro neviditelnýma slick leg-kickama, se kterýma člověka zpomalí, aby mu pak mohl jebnout ten levej hák. Jirka tu byl vypnutej vlastně nadvakrát. Na konci prvního kola ho složil k zemi... a pak ten začátek druhýho bylo vlastně jen pokračování, kdy první akce, leg kick, byla začátkem absolutního konce. Všechen ten hype, black magic talk, Jirka prostě opět se štítem nebo na štítě, přišel, dostával tam ránu za ránou, nebyl schopnej se jim ani pořádně vyhnout (a vlastně měl celkově menší úspěch než v prvním klání, ačkoliv jeho sebevědomí bylo očividně větší), což není nic novýho, Jirka dostává v každým fightu (ale u Poatana si tuhle strategii nemůžete dovolit). Jeho styl je tady zkrátka těžce neefektivní. Je ale zvláštní slyšet trenéry řvát česky při sledování UFC. Ale uff, to bylo hodně zlý KO. Na druhou stranu Perreira zápasí se samýma postojářema, oproti kterým má ale mnohem víc zkušeností, talentu, síly, rád bych ho viděl konečně s grapplerem, jediný, kdo zbývá a dává ještě smysl je Ankalaev, kterému se podle mě promoting záměrně vyhýbá právě pro ten grappling-heavy styl. Ale pro Perreiru při jeho věku už nedává moc věcí smysl, než posun do těžké váha a pokus o to být první, kdo bude mít titul ve třetí váhovce (ačkoliv pochybuju, že ho UFC bude chtít dát s Jonesem) a nebo challenge, jakou je Ankalaev, což může být náročný fight, který by ale hodně ukázal. () (méně) (více)

bobstock

Očekávaný turnaj nejen kvůli zrušenému Conorovi, ale především kvůli short-notice nabídce o pás LHW, který se neodmítá. Turnaj byl dlouhý a nabídl mnoho decision rozhodnutí. Vypíchnu Silvovo zničení kanadského tanečníka Jourdaina, Pyferovo krásné KO a bojová jistota prospekta Lopéze, který vyfasoval narychlo náhradu Igeho, se kterým si sebevědomě poradil. Konečný fight našeho Procházky dopadl bohužel katastrofálně. Ještě mnohem hůře než předchozí pokus. V podstatě byl dvakrát knockautován s tím, že po vymrdaném reklamním bloku v přestávce ani novasport nestihla přepnout na živák a diváci si akorát šokovaně užili Jiřího na zádech. Co to kurva, co se děje?? Až z opakovačky sem s hrůzou sledoval pure clear high kick do hlavy bez krytu. Trenéři na něj ještě v přestávce po první levačce od Pereiry hulákali, že je vpohodě, jenže nebyl. Ztráta koncetrace a rychlosti byla znát. Celý MMA svět byl šokován jak rychle to Poatan vyřídil svoji chirugickou přesností kick-boxera. Navíc je teď v neuvěřitelné pohodě, vyklidněnej, sebevědomej, šetří zbytečnej pohyb, jen ty jeho úkroky a timing na levý hák se zničující silou. Stejně tak kopy, jednoduché schéma, calf-kicky, sem tam round-kick a pak už to zkusim do hlavy. Když se na to člověk podívá zpětně jak jednoduše Brazilec jede jenže v kombinaci s perfektním načasováním a silou bejka to je momentálně neporazitelnej týpek. Poslední možnost je nevypočitatelný Ankalaev, a poté může utéct do HW, kde se svojí urostlou figurou 194cm a 115kily vpoho zamíchá top5. V roce 2021 jsem ho okamžitě zařadil mezi budoucí držitele pásu po naskočeným kolenu na Andrease Michailidise, bohužel sem si nikdy nepřál, aby to byl pohřebák pro Procházku. Ten je nyní zdrcen, našel soupeře, kterého svým stylem už neudolá. Bude muset přijít delší pauza a mnoho změn, začít skutečně drilovat obranu a techniky na zemi, pokud chce v budoucnu porážet i takovéhle borce. Šílenství s rukama dole si už nebude moct dovolit jen tak na někoho i tohle se dá načíst, jak nám to předvedl Saša. Hlavně Jiří zůstaň bojovník a nic nevzdávej jsi již legenda a inspirace mnoha lidí. Vítězství!! :) ()