Reklama

Reklama

Méďa Béďa: Kouzelný let fešné husy

  • USA Yogi Bear and the Magical Flight of the Spruce Goose

Obsahy(1)

Při jedné cestě slavné "Fešné husy", největšího dopravního letadla, jaké bylo postavené, uvázne Béďa a jeho přátelé na palubě letadla, které náhle nějakým kouzlem vzletí. Během letu uslyší Béďa a jeho pestrá posádka hlášení o zvířatech v zajetí a vydají se na odvážnou záchrannou výpravu. Zvířata zachrání a domnívají se, že je vše v pořádku, ale jen do té doby, než Béďa objeví pověstného Strašného barona a jeho přítele Mumlu. Baron prohlásí, že ztroskotal a slibuje, že když ho zachrání, tak se polepší. Na palubě Fešné husy obelstí Béďu i jeho přátele a zavře je do nákladního prostoru. Ale Béďa a jeho posádka uniknou a zmaří baronův plán. Nakonec se vrátí domů a zjistí, že jejich činy z nich udělaly hrdiny. (inzinyr)

(více)

Recenze (5)

Zajímavosti (2)

  • Letadlo Fešná Husa, se kterým Méďa Béďa a jeho kamarádí létají, je ve skutečnost Hughes H-4 Hercules. Toto letadlo se objevilo také ve filmu Letec (2004). (Jan.Kanak)
  • I když se jedná o animovaný snímek, tak začátek a konec filmu se odehrává ve skutečném městě Long Beach v Kalifornii. Zde bylo letadlo Hughes H-4 Hercules vystavováno v letech 1980–1993, společně s lodí Queen Mary. Obří hangár dnes slouží jako filmový ateliér. (Jan.Kanak)

Reklama

Reklama