Reklama

Reklama

Svět přírody

(seriál)
  • Česko Přirozený svět (více)
Velká Británie, (1983–2020), 450 h 19 min (Minutáž: 43–78 min)

Režie:

Joe Kennedy, Brian Leith, Virginia Quinn, Kevin Flay, Densey Clyne (více)

Hrají:

David Attenborough (vypravěč), Ian Holm (vypravěč), Andrew Sachs (vypravěč), Tim Pigott-Smith (vypravěč), John Shrapnel (vypravěč), Paul McGann (vypravěč) (více)
(další profese)

Série(38) / Epizody(526)

Obsahy(1)

Příroda je plná úžasných zvířat a neuvěřitelných příběhů. Každý živočich – i ten zdánlivě nejobyčejnější – má svůj jedinečný život, plný každodenních bojů, starostí i radostí. Podívejte se zblízka na tento pestrý svět, odhalený tímto výjimečným dokumentem. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Recenze (6)

ic 

všechny recenze uživatele

Těžko hodnotit celek dokumentů nazývaný jako Přirozený svět... co jsem viděl nějaké kousky (kde jsem ani netušil, že patří pod tento cyklus) tak ty rozhodně stály za to. Jenže když jsem viděl něco s rokem natáčení 2007, nechci se pouštět do hodnocení něčeho, co se točí už od roku 1988. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Podobné dukumenty a že jich je poslední dobou oparvdu hodně nejde ani hodnotit jinak než plným počtem a nebo skoro plným. U mě je to tak na půl přesto se rád podívám co se děje v trávě či v korunách. ()

Galerie (828)

Zajímavosti (13)

  • Dospělá samice harpyje je až o 1/3 větší než samec, váží 6 až 9 kg (v zajetí dokonce i 12 kg), kdežto samec pouhých 5 kg. Tito dravci jsou 1 metr velcí a rozpětí jejich křídel může přesáhnout 2 metry. Jejich velmi ostrý zobák je až 6 cm dlouhý. Dokáží ulovit i 9 kg těžkou potravu. (Inferion7)
  • V dokumentu se setkáme se skřečky. Jsou to velké mouchy, které kladou vajíčka, ze kterých se líhnou larvy a požírají tkáň hostitele. Velký počet těchto larev dokáže zabít mládě harpyje. (Inferion7)
  • Na světě je známo přes 5 000 ještěrů, ale pouze 3 z nich jsou jedovaté. Mimo varana komodský (Varanus komodoensis), kterému se film věnuje, je to dále korovec mexický (Heloderma horridum) a korovec jedovatý (Heloderma suspectum). (Inferion7)

Reklama

Reklama