Malý jednorožec Unico má magický roh, ktorý má moc urobiť všetkých okolo seba šťastnými. To sa však nepáči všemocným bohom, ktorí sa rozhodnú malého Unica zbaviť a prikážu Západnému vetru, aby ho odniesol na koniec sveta, kde leží Hora zabudnutia. Vietor sa však nad ním zľutuje a vyloží ho cestou na pustom ostrove. Na ňom nájde malý Unico svojho prvého kamaráta, pre koho je ochotný urobiť čokoľvek; dokonca mu prenechá aj svoj magický roh...
Príbeh o dobre a nesebeckosti je svojim spracovaním určený najmä pre najmenších, avšak svojím posolstvom je nadčasový a má všetkým čo ponúknuť aj v dnešnej dobe. (matkoulko)

Diskuze

djmango

djmango (hodnocení, recenze)

Pozdravujem všetkých, príspevok začnem trochu netradične, zdanlivo nesúvisiacim citovaním vety z československého seriálu Malý pitaval z velkého města (epizóda Jupiter), ktorá znie : „To jsou všichni, co tam byli, ale nejsou to všichni, co tam byli...“

Tiež som bol v 80. rokoch v kine na predobedňajšom hromadnom premietaní pre školy, na animovanom jednorožcovi (pravdepodobne sa teda jednalo o jednorožca), ale ja si pamätám úplne iný pribeh resp. úplne iný film, ktorý vtedy premietali. Unico to určite nebol!

Útržky spomienok :

1. Jednalo sa o smutný príbeh, malý jednorožtek nebol spokojný s tým ako vyzerá, bol úplne iný ako ostatní, nik sa na neho nepodobal, takže šiel do sveta hľadať príbuzných svojho druhu.

2. Pred vstupom do temného lesa bola dlhá, úzka a hlboká priepasť, ktorú bolo potrebné prekonať.

3. V hľadaní a pred inými nástrahami a nebezpečím mu pomáhala KENGURA /klokan/, ktorá ho nosila vo svojom vaku, určenom pre mláďatá. V jednej sekvencii unikala s ním asi pred zlým človekom cez spomínanú priepasť, lenže pri skoku takmer do nej spadli, kengura sa len pazúrmi zachytila o jej okraj, pričom jej vytryskla aj krv a snažila sa zo všetkých síl vydriapať hore. Či sa jej to nakoniec podarilo si už nepamätám, rovnako ani ako a či šťastne príbeh jednorožca skončil.

4. Na 99% bol dabovaný do slovenčiny a kenguru nahovorila pravdepodobne podľa spomienok na hlas : Zuzka Kronerová.

Toľko moje spomienky a snáď už je teraz jasný aj súvis citátu s filmom.

Budem veľmi ráď, vďačný a navždy zaviazaný, ak by mal niekto nejakú indíciu, spomienku, poznatok alebo dokonca vedel identifikovať spomenutý filmík. Všetkým Vám ďakujem. rasťo

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Artass

Artass (hodnocení, recenze)

Nevie niekto z vás v ktorom roku sa to premietalo v Češkoslovensku? Môj odhad je 88-89