V Itálii řádí dýmějový mor. Skupina šlechticů a sluhů před ním uteče do vily, kde se jejich hýřivé radovánky rychle vymknou kontrole. (Netflix)

mira007

Dekameron na vlně Bridgertonových akorát s tou Boccacciovou klasikou rozverných příběhů to má společnémaximálně jen hezké kostýmy a fajn dobový vizuál, jinak je to sled "všechno špatně" - nesympatické postavy, sázka na dětinskost, překvapivě velmi slabý scénář, ale hlavně dokonalá absence humoru nebo čehokoliv hravého. ()

M.i.k.e

Mám celkem rád když se klasická díla obléknou do modernějšího hávu a tohle zpracovaní inspirované Dekameronem k tomu mělo slušné dispozice. Výsledek ale zůstal někde na půli cesty. Postavy jsou z větší části nesympatické, humor příliš nefunguje a jakž takž to zachraňuje snaha o drama. Ta sice taky nevychází úplně stoprocentně, ale nakonec můžu říct že sem se díky ní úplně nenudil. Průměr…50% ()

kockodan

Nevím co se vám všem škarohlídům (ano, to je docela přesný překlad anglického hater do češtiny) furt nelíbí? Decameron 2024 je skvělá Netflixová odpočinkovka! Já se u toho skvěle bavím, a že postavy jsou nesympatické? A jaké by asi tak měly být, proboha, vždyť je to snůška přiblblých, narcisistických a tupých středověkých klaunů, for fuck's sake! (Zosia Mamet, která BTW skvěle sekundovala Kaley Cuoco v The Flight Attendant, který se zase nelíbil mě, ale z nějakých podivných důvodů to zde dotáhl na pro mě nepochopitelných 7.1, hraje "nesympatickou", zpovykanou, psychopatickou šlechtičnu té doby naprosto dokonale!) A koho byste tam jako třeba místo ní chtěli, oscarovou Cate Blanchett deklamovat tu komediální taškařici s patosem a ve staro-angličtině jako Shakespeara, nebo jako v Elizabeth? To jste se posrali v kině, ne? Se proberte, proboha, vždyť je to Netflix na binge watching po večerech v pelechu před spaním! Ne nějakej hloubkovej psycho-rozbor středověké duše pro charakterního Daniela Day-Lewise. Já např. nové a neokoukané herecké tváře vítám! Na české píčoviny jsem přestal koukat před lety kvůli alergii na Hřebejkovskou Gaislerku s Dickem!!! Navíc vývoje některých postav i herecké výkony jsou dokonalé a velmi zajímavé, např. Lou Gala která hraje přehnaně zbožnou a upjatou Neifile s closeted gay manželem, ale i další postavy mají skvělý vývoj a dějový arc. Je to předloha ze 14. stol, která je nejen klasikou, ale klasikou která vydržela test času, a to téměř 700 let! Co jste napsali vy, chytráci? A vydrželo by to být relevantní několik století? Rozpočet dobrý, produkce, reálie a lokality v Itálii nádherné, tak se neposerte, že to nemá jakousi nedostižnou a imaginární úroveň díla hodného vašeho vytříbeného uměleckého jemnocitu a vkusu, blbečkové. Stejně z toho přepínáte na braky typu Naked and Afraid anebo Love Island, vy burani! LOL! A tady budete ohrnovat ty vaše snobské rypáky nad poctivě novodobě ztvárněnou Boccacciovou klasikou? LOL! U mě za 100%! Já se u toho i dobře zasměju. ()

roabe

Nějak si nevzpomínám na jedinou zmínku o tom, že by se v řadách italské šlechty ve 14. století vyskytovaly osoby jiné než bílé pleti nebo že by se dávala veřejně najevo jinaká sexuální orientace. Takže, ač se příběh i herectví většiny postav nakonec dalo strávit, tyhle barevné a přihřáté guláše, kterých je plný Netflix, opravdu nemusím.. ()

kajmik01

Bohužel tohle je další z amerických adaptací evropských děl, která dopadla vůči originálu naprosto katastrofálně. Z klasického a zajímavého díla si bere pouze několik střípků (zasazení děje, jména postav...) s tím, že v podstatě zahodí komplet celý původní děj a nahradí ho podivným a přehrávajícím pitvořením (občas jsem měl pocit vyloženě divadelní teatrálnosti) a nesmyslnými zápletkami, kam občas zasáhne jako deus ex machina mor, který skolí některou z postav. Hvězdičku nechávám za to, že občas se vynoří něco tak roztomile pitomého, až je to přece jen trochu snesitelné. A poslední dobou mám také alergii na to, když ve filmu zasazeném do konkrétní oblasti a doby hrají herci jiných ras, kteří tam prostě z logiky věci být nemohli. Takže černošští italští šlechticové nebo ke konci pár asijských vesničanů ve Florencii. To, že mezi malou komunitou jsou dvě lesby (původně vlastně tři) a jeden homosexuál (+ druhý občasně přijíždějící) raději ani neřeším. ()