V Itálii řádí dýmějový mor. Skupina šlechticů a sluhů před ním uteče do vily, kde se jejich hýřivé radovánky rychle vymknou kontrole. (Netflix)

Rudolf.Benes

Přehlídka snad nejhnusnějších herců v historii kinematografie na jednom místě. Komediální divadelní opus,ovšem bez humoru,za to,s neskutečnou dávkou sebestřednosti,debilního tlachání a umíněnosti režisérů, že takto to bude skvělé. Nebude. Boccaccio se vrtěním přímo vznáší v hrobě a nejspíš teď tvůrce a všechny zúčastněné po nocích chodí strašit.  10/100 Naprostý sranec.Hvězda za hudbu. ()

stret

Uvod dobry, vtipny a slubny. Postupne stale horsie az k neveritelnemu utrpeniu. A jedinu nehnusnu herecku (Lou Gala) nechali umriet niekolko dielov pred koncom. Asi uz v tom nechcela hrat. ()

GaBriela39

Naprosto skvělý seriál, i přes vážné téma plno smíchu.  Krásné prostředí, skvělé postavy, prostě výborná zábava 😁 Update. Opravuji, po třetím díle smích přešel..... ()

roabe

Nějak si nevzpomínám na jedinou zmínku o tom, že by se v řadách italské šlechty ve 14. století vyskytovaly osoby jiné než bílé pleti nebo že by se dávala veřejně najevo jinaká sexuální orientace. Takže, ač se příběh i herectví většiny postav nakonec dalo strávit, tyhle barevné a přihřáté guláše, kterých je plný Netflix, opravdu nemusím.. ()

drbimbo

Dalo se na to dívat, ale........ zase povině lesby, teplouši a k tomu černoši, Indové(?),...v rolích italských šlechticů  - bléééé ()

Caestelius

To se tak rozhodli zadaptovat Dekameron...Toto legendární dílo Giovanni Boccaccia, které se řádí k chloubě italské literatury, bylo vydáno na našem oblíbeném Netflixu, který v minulosti dokázal zmršit na první pohled zajímavý dokumentární snímek Africké královny. Na Dekameron jsem se, na rozdíl od seriálu zmíněného v poslední větě, vcelku těšil a měl jsem velké očekávání.  OVŠEM.... po posledním díle, kdy jsem se zvedl ze svého vrzajícího křesla, se mi udělalo špatně. Nečekal jsem, že to bude až tak zlé. Herce neznám, což se nedá brát jako mínus, ale jejich herecké výkony se jim zkrátka nedají věřit, jsou až obskurní, že by bylo lepší se podívat na nějakou velice podprůměrnou španělskou telenovelu a myslím si, že bych těm hercům z telenovely věřil zdaleka více. Ještě k tomu se mi nelíbí obsazení herců jako takové. Bylo snad ve 14. století k vidění italského šlechtice, který je Ind? No já fakt nevím. (kdyby to v tom seriálu bylo, jak to bylo v předloze, tak si nestěžuji.) :D Nepřidává tomu ani scénář, který je nejspíš z nepovedené parodie, která není vtipná, nýbrž pouze trapná. Z humoru jsem se celou dobu mračil, přišlo by mi humornější poslouchat hodinu v kuse pouze bílý šum. Nedoporučuji, radši bych si pustil teda Dekameron režiséra Pier Paola Pasoliniho, není to sice nějak hvězdné, ale rozhodně to má větší hodnotu než tato slátanina, která utekla jen tak tak odpadu. ()

kajmik01

Bohužel tohle je další z amerických adaptací evropských děl, která dopadla vůči originálu naprosto katastrofálně. Z klasického a zajímavého díla si bere pouze několik střípků (zasazení děje, jména postav...) s tím, že v podstatě zahodí komplet celý původní děj a nahradí ho podivným a přehrávajícím pitvořením (občas jsem měl pocit vyloženě divadelní teatrálnosti) a nesmyslnými zápletkami, kam občas zasáhne jako deus ex machina mor, který skolí některou z postav. Hvězdičku nechávám za to, že občas se vynoří něco tak roztomile pitomého, až je to přece jen trochu snesitelné. A poslední dobou mám také alergii na to, když ve filmu zasazeném do konkrétní oblasti a doby hrají herci jiných ras, kteří tam prostě z logiky věci být nemohli. Takže černošští italští šlechticové nebo ke konci pár asijských vesničanů ve Florencii. To, že mezi malou komunitou jsou dvě lesby (původně vlastně tři) a jeden homosexuál (+ druhý občasně přijíždějící) raději ani neřeším. ()

Rudy.Jestrab

No, popravdě jsem byla dosti překvapená, jak nerealisticky byl tento seriál pojat. Vlastně celý působil jako okatá parodie, tak jestli to byl záměr, tak dobré, ale jinak docela hrůza. Postavy působí šíleně přehraně, buďto jste prostě naprostý pošuk, nebo nejste postava Dekameronu. A také k maskám mám co dodat. Hlavně to bylo vidět u těch banditů: já nevím, ale měla jsem pocit, že banditi jsou lidi, jako třeba já a ne obludy z Hobbita. Vlastně v prvních minutách sledování tohoto seriálu jsem seděla s otevřenou pusou a měla nutkání okamžitě skončit to utrpení, ale rozhodla jsem se sledovat dál, abych měla objektivní pohled na toto dílo a nakonec mě to vlastně i v některých momentech pobavilo (hlavně tím, jak moc je to divné). Herci nic moc, avšak nejvíce mě vytáčela Pampinea (Zosia Mamet), vypadala úplně jako Marfuša a všichni jí tam tak obdivovali a neustále tvrdili, jak je krásná a jak nevypadá na osmadvacet, když vypadá přesně na těch třicet šest, co herečce je. Historická výpověď Dekameronu prakticky nulová, ale dobrý oddech. ()

ReichelTomas

Vzhledem k tomu, že jsem knihu vzorně celou přečetl, tak musím hodnocení dát nižší. Z originálu má seriál půjčena opravdu jen jména postav. Netvrdím, že tohle nebyl docela dobrý seriál, to vůbec, ale děj byl šíleně natahovaný (možná by to bylo dobré třeba v minutáži jednoho filmu) a v podstatě se opravdu vůbec nejednalo o Dekameron ()

Iveebr89

Jsem taková jako neuspokojená. Obsazení mi nebylo moc sympatické a ten děj byl taky takový až moc divoký. Palec hore za kostýmy a interiéry. Dekameron jsem nečetla, takže nemůžu porovnat s předlohou, ale nějak tuším, že by si Boccaccio asi taky zrovna nadšením nehvízdal... ()

anicca

Tento komediálny štýl sme tu už mali v prípadoch ako Another Period, Our flag means dead, alebo v Poľskom počine 1670. Sranda, zábava, nič sa neberie vážne a neberte sa vážne ani vy čo píšete stále tieto negatívne recenzie. Je to oddychovka, tu nepremýšľame nad hĺbkou a nebotyčnými úvahami...Herecké výkony super! ()