Zahradní rozjímání

(festivalový název)
  • Německo The Garden Cadences
Německo, 2024, 62 min

Žít v maringotce obklopeni zelení, hmyzem i slimáky, kde ani nepoznáme, že se nacházíme uprostřed metropole Berlína – může to být životní cíl, ale i dočasný únik. Někteří lidé, které sledujeme v intimním, ale nikdy ne invazivním poetickém dokumentu, jsou zrovna v procesu tranzice, jiní „jen“ hledají lásku a blízkost. Observační přístup vede k velmi autenticky zabydlenému filmu, jehož svědectví překračuje rozměr individuálních příběhů a jehož cit pro detail zase pomáhá budovat příjemnou náladu ospalého letního odpoledne. Sledujeme dokument o lidech, které spojila dnes již zaniklá komunita Mollies, anebo efemérně poetické příběhy lásky? (MFF Karlovy Vary)

hirnlego

Jasně, moje chyba, čekala jsem zajímavý příběhy různě jebnutých postaviček, ale ve skutečnosti je to spíš nuda v Berlíně s půlhodinovým rádoby uměleckým šolícháním kytek kamerou, při kterým jsem se už s nedíky rozloučila a všichni žili nešťastně až do smrti. Mimochodem koho napadlo dát před projekcí v Husovce znělku s Menzelem, klobouček, nejenže se netleskalo, ale minimálně jednomu consent warriorovi praskla cévka a statečně si zabučel. ()