Reklama

Reklama

Dalziel a Pascoe

(seriál)
  • Velká Británie Dalziel and Pascoe
Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (1996–2007), 72 h 5 min (Minutáž: 87–120 min)

Předloha:

Reginald Hill (kniha)

Hrají:

Warren Clarke, Colin Buchanan, Jodie Whittaker, Nicholas Gleaves, Harriet Walter, Richard Coyle, Matthew Lewis, Michelle Dockery, Norman Wisdom (více)
(další profese)

Série(11) / Epizody(46)

Obsahy(1)

Dalziel je stárnoucí hulvát prosáklý whiskou a cigaretovým dýmem. Pascoe je mladý gentleman, který absolvoval policejní akademii s vyznamenáním. I přes očividné rozdíly jsou sehraným tandemem, který vyšetří i ten nejzapeklitější případ... (TV Prima)

Recenze (22)

saladín. 

všechny recenze uživatele

Serial ktory vlieva radost do zivota pretoze taka smrst fatalit ktore dopadnu dobre len vynimocne a len v drobnostiach a len ked sa scenarista sem-tam dobre vyspi sa v reali len tak nevidi. Popri mojom oblubenom working class hero Dalzielovi/Dielovi si pac a pusu zasluzi aj titulkovac pretoze teraz uz viem co je to "mysteriozni". ()

xaver 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem snad všechny díly, které vysílala televize. některé i dvakrát. Tento seriál jenom dokazuje, že Britové jsou v tomto žánru opravdu dobří, a to jak autoři předloh, tak filmaři. Úroveň jednotlivých dílů je samozřejmě rozdílná, nekteré příběhy jsou zajímavější a napínavější, ale je potřeba to posuzovat jako celek a ten jednoznačně stojí za 5. ()

Reklama

S120 

všechny recenze uživatele

Výborný britský seriál, který hlavně prvními díly nasadil laťku hodně vysoko a překvapivě dlouho ji dokázal udržet. I když samotné detektivní příběhy nejsou mnohdy nejlepší, trojice hlavních "hrdinů" Dalziel, Pascoe a Wieldy vytahuje celé dílo do nadprůměru. Především herecký um Warrena Clarka stojí za zmínku. Bohužel jak už to bývá ke konci seriál ztratil šmrnc, Wieldy se bez jediného vysvětlení ztratil, Dalziel slevil ze svých zásad, ubral bonmotů a gest, přestal kouřit, hrubě nadávat a se seriál sklouzl do slabšího průměru. Ale za ty první díly se pořád dají nasadit 3 hvězdy. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Pro mne jednoznačný vrchol britské - obecně nadprůměrné - televizní detektivky. Na jedné straně rozumný, vzdělaný, taktní Pascoe, na druhé zdánlivě cinický, sarkastický, ale o nic méně citlivý Dalziel se svým buldočím výrazem a nezapomenutelnými hláškami. Zápletky jsou inteligentní, patřičně gradované a většinou překvapí i rozuzlení, ale tahle série je i o něčem jiném - o přátelství mezi dvěma generačně i povahově rozdílnými muži. Jejich příběhy mne nepřestaly bavit ani po těch více než deseti letech, co se porvé objevily na našich obrazovkách. ()

tranquill 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Nazdar, já jsem policajt!" Už během druhé série jsem musel změnit hodnocení na plný počet a nyní, v průběhu série třetí mám nutkání už psát komentář. Proč? Protože tento kriminální seriál zdaleka přesahuje běžné standardy. Zde nejde jen o zajímavé případy, ale především o perfektní vykreslení charakterů postav, které se rozšiřují i o vedlejší osoby. "Nikdy nepodceňuj rozsah lidský zkaženosti!" A co se týče hlavního hrdiny, Warren Clarke zde jistě stvořil svou životní roli, ten suchý anglický a zde dost hrubý a cynický humor v jeho představení je excelentní, přitom je tak lidský... Takže spolu s vynikajícím scénářem a režií vzniklo parádní britské dílo, které je jistě jedním z nejlepších kriminálních seriálů všech dob. "Toť král všech bestií..." ()

Galerie (61)

Reklama

Reklama