Kořeny inspirace filmu lze vystopovat v klasickém filmu Mika Nicholse Absolvent. Stát zahrad je přezdívkou pro americký stát New Jersey, kde se celý příběh odehrává a kam se hlavní hrdina v úvodu vrací, aby našel sám sebe. Seznamuje se s mladou místní dívkou Sam (Natalie Portmanová), která se podobně jako on musí nejdříve vyrovnat s vnitřními problémy, než je schopna navázat plnohodnotný vztah. Vtipná, inteligentní a dojemná komedie. (oficiální text distributora)

jasanka

Hned na úplném začátku jsem byla pořádně zmatená a říkala jsem si, že to asi bude děj plný prolínání časových linií a makačka na přemýšlení. Nakonec tomu tak nebylo. Film už pomalu začíná patřit mezi kultovní, a není se čemu divit. ()

Darth Vader

Nebudu se snad ani zmiňovat o tom, že Natalie Portman je dokonalý anděl a Zach je velkej sympaťák. Tato nenápadná komedie si mě naprosto získla svým humorem i nenápadným nahlodáním každého z nás ať se nad sebou lehce zamyslíme. Tento film doporučuji a dávám 95% ()

Rehooo

Ve filmu hrají: Můj oblíbený herec Zach Braff a moje oblíbená herečka Natalie Portman. Navíc se k tomu přídává i režisérský podpis od Zacha. Takže už jen to má pro mě svoji váhu. Film pi připadá úplně přesně jako dělaný pro Zacha. Svoji roli si napsal vážně úplně na míru. Je pravda, že začátek byl takový pomalý a nudný, ale postupně to diváka vtáhne a začne ho bavit. Prostě parádní kousek. ()

Fifer

Tolik vtipných nápadů, žertíků a srandiček jsem už dlouho nikde neviděl. Jak poznáte talentovaného tvůrce? Že do prvního filmu nastrká nápadů se kterýma by hollywoodský řemeslník vystačil na tři filmy. ()

X@triX

Film ako samotné antidepresívum, tak trochu ako film 50/50. Ale na konci sa depresia veselo vrátila, keď som si uvedomil, že o takejto spoločnosti môžem len snívať. Po dlhej dobe na mňa niečo z tohto žánru zapôsobilo... ()

Viper

Garden state je podle mého názoru typickým atmosferickým filmem, atmosféra je zde vším na úkor jakéhokoliv hlubšího děje - něco ve stylu Lost in Translation. Pár momentů mě potěšilo např. ukazka Natilie Portman, jak si zaloužit své místo v dějinách a nebo absurdní Jim Parsons ve své rytiřské zbroji. Jinak se film navzdory poměrně krátké stopáži až trochu moc vlekl a jaksi mne dokázal chytit. Dovedu si však představit, že si tento snímek najde své fanoušky, ale já k nim bohužel patřit nebudu. ()

Blackhawks

Srdcovka.. jak už jsem někde na profilu zmiňoval..obyčejný příběh obyčejných lidí v obyčejné dny, ale přesto nějak zvláštně neobyčejný a nádherný.. ()

Rathalos

Velmi pekna,prijemna,citliva a romanticka komedia so sympatickou dvojicou krasnou Natalie Portman a pohodakom Zachom Braffom,taketo filmy vo mne vyvolaju len a len pozitivne pocity,takze som nadmieru spokojny...:-) ()

atmen

Po shlédnutí jsem přemýšlel, kolik dám hvězdiček. Na pět to není, ale čtyři jsou málo… Zatímco v příbuzném Last kiss se hned od začátku něco děje, zde je rozjezd pomalý, jakoby nezajímavý. Až hlavnímu hrdinovi vstoupí do života sluníčko Natalie Portman film se rozzáří. Jejich nenucené rozhovory o životě, o svých niterných pocitech, životních zklamání a poznávání sama sebe, právě v těchto pasážích tkví síla tohoto snímku. Člověk najednou sám začne přemýšlet o tom svém a dumá, zda je šťasten…škoda, že je film rozmělněn setkáváním s nezajímavýmy spolužáky, nebýt toho jasných pět. Ale chápu, že pro celkové vyznění, to udělal Zach Braff správně… ()

Darkslayer

Zacha Braffa som si veľmi obľúbil ako herca v sitcome Scrubs a týmto filmom si ma získal aj ako režisér. Pomaly plynúci no vôbec nenudiaci. Úsmevný, dojímavý a svojim sposobom iný. Presne to je Garden State. Skvelý Braff a Portman (ktorá hviezdi nie len herectvom ale aj pôvabom). Napriek tomu, že snímok možno zapadá do zabehaných koľají, je to dokonalý balzam na dušu a po druhom zhliadnutí musim dať 5*. ()

sierane

Užasná melancholická atmosféra podpořená dokonalým soundtrackem (hlavně The Shins, Coldplay...), skvělá práce Zacha Brafa ať už v režii nebo hlavní roli, film je prakticky jeho "dítě" a samozřejmě dechberoucí Natalie Portman ostatně skoro jako vždy. ()

JirKrato

Film má dobrou dějovou linku, hlavní role nezklamali. Nic mě dlouho nerozesmálo, tak jako scéna na hřbitově rybiček... i přes tohle vše je pro mne film maximálně na jedno podívání. ( hodnotím 65-70% ) ()

DHDV

Nebudu používat výborný film, použiju opravdu pěkný a příjemný film. Zach Braff a roztomile ztřeštěná Natalie nádherná kombinace. Nenechte si tak pěkný film ujít! ()

mala_kea

Hrozně pěkně natočený, a tudíž skvěle koukatelný filmek, který v mých očích shazuje především prázdně vyznívající vyvrcholení a přemíra stylizace všech postav, kde ve filmu nenajdete snad jedinou postavu, o kterém byste s klidným svědomím řekli, že je to takový normální člověk. Natalie Portman byla perfektní, Zach Braff se dal vydržet, hudba byla skvělá, ale k dokonalosti celku něco rozhodně chybělo. U mě 70%. ()

Axident

Po pravdě, tenhle film mi nepřišel vlastně vůbec ničím vyjímečný. Snad jen vyjma toho, že jsem poprvé viděl Braffa jinde než ve Scrubs a ještě s krásnou Portman a bandou úchylných kámošů. A abych nezapomněl - zatraceně příjemně se mi na to koukalo a pohladilo a navíc velké plus za použitou muziku! ()

WillyMarks

Taková velice zajímavá neobyčejná komedie s velice zajímavým námětem.. Je to dojemné, vtipné a hlavně velice chytré. Člověk se u této komedie nesměje hloupoustem ale opravdu vtipným věcem... velice nevšední kamera, příjemná na koukání a úplně praštěná Natalie Portmanová tomu dává pěkný říz! "Zabržděný" Zach Braff hrál výborně... dlouho jsem nic tak oddychového a příjemně vtipného neviděl... proto přehlížím i různé chybky. 80% ()

Rockerman

Tak to bylo takové pohlazení po duši. Lehce depresivní mladík se snaží dostat ze svých traumat, ale řadu let se mu to nedaří. Až potká další lehce střelenou dívku (Natálka je tu k nakousnutí) a věci se dají do pohybu. Velmi pěkný film o tom, že je třeba život chytit za pačesy a vykašlat se na všechny depky a traumata, neboť ten jest velmi krátký. ()

danek22

Nechytlo mě to, postavy mě nebavili, ale netvrdím, že je to špatné. Jen je to přesně tip nezávislého filmu co nemusím, ale přesto chápu, že se to některým lidem může líbit, bohužel za mě průměr. ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů