Kořeny inspirace filmu lze vystopovat v klasickém filmu Mika Nicholse Absolvent. Stát zahrad je přezdívkou pro americký stát New Jersey, kde se celý příběh odehrává a kam se hlavní hrdina v úvodu vrací, aby našel sám sebe. Seznamuje se s mladou místní dívkou Sam (Natalie Portmanová), která se podobně jako on musí nejdříve vyrovnat s vnitřními problémy, než je schopna navázat plnohodnotný vztah. Vtipná, inteligentní a dojemná komedie. (oficiální text distributora)

dave14

Garden State je asi nejvřelejší a nejpříjemnější film, který jsem kdy viděl. Zacha Braffa jsem si oblíbil už před lety, protože spolu s ostatními herci ze Scrubs mi vždycky zvedl náladu a Scrubs jsou dodneška asi můj nejoblíbenější seriál. Ale co Zach dokázal v tomhle filmu, to je absolutně neskutečný. Sám si ho napsal, skvěle se chytil režie a ještě stihl zářit v hlavní roli. Prostě zlatý hattrick. Nevím, v čem je ta obrovská pozitivní síla, kterou tenhle film vyzařuje. Možná jsou to skvěle vybraní herci (Natalie Portman mi zas jednou učarovala), možná absolutně geniální soundtrack. Nebo prostě ta jednoduchost a vřelost, se kterou je tenhle film natočen. Každopádně bych Garden State doporučil všem, zejména pak ale fanouškům Scrubs. Protože vidět Zacha Braffa jinak než jako JDho, opravdu stojí za to. P.S. Rytíř Jima Parsonse je k nezaplacení :D ()

MatesMS21

Nikoliv film, co bude psát dějiny filmu, byť jen drobounkým písmem. Film, kterých bylo a bude a přeci jen tam je něco, co mě nutilo celý film nespustit oči z obrazu a uši z podkresu. Několikrát sem se přistihl jak se přitrouble směju.. co několikrát... Zpočátku dost chaotické, avšak po prvním zaostření kamery na Natalii se film rozeběhl úžasnou cestou k hepyjendu. Kosmetické vady neřeším, tenhle film byl krásným zpestřením. ()

michellerih

Zachu, neváhej a TOČ! Tenhle film má naprosto naprosto všechno, co od filmu vyžaduji - pointu, empatii, humor s nadsázkou a obrovskou dávku citu. Fantasie. Nestačí vidět jednou. ()

GrgaPitic

Nejhodnotnější na celém filmu je pro mě osobně soundtrack. Film má tak pomalý spád, že mi ta 1 40 h stopáž připadla mnohem delší než extended version Návratu krále. ()

Gixian

Hrozně krásně natočený, a tudíž skvěle koukatelný filmek, který v mých očích shazuje především prázdně vyznívající vyvrcholení a přemíra stylizace všech postav, kde ve filmu nenajdete snad jedinou postavu, o kterém byste s klidným svědomím řekli, že je to takový normální člověk. Natalie Portman byla perfektní, Zach Braff se dal vydržet, hudba byla skvělá, ale k dokonalosti celku něco rozhodně chybělo. U mě 70%. ()

charmin

Celkom slusny dej a namet, velmi velmi velmi prijemny soundtrack, takisto pozeratelni herci. Da sa povedat, ze nekomercny americky film, pre mna..a potom kde sme, ked Amerika ma aj nekomercny film, kt vyzera celkom inteligenten?? ()

Skleni

Musím sa priznať k veľmi vážnemu prečinu. Hodnotenie tohoto filmu som zdvihol, hádam aj o 30% iba kvôli Zachovi. Nie pre jeho geniálne herectvo či kvôli prevedeniu filmu. Ale preto, že ho zbožňujem zo Scrubs. A ak vám príde toto priznanie trochu tak povediac trápne alebo nepodstatné, tak tak trochu pripadal miestami mne tento film. Do polky to nebolo bohviečo až na neuveriteľné obrazové pasáže ako napr. s košeľou. To ma dostalo. Aleob prebudenie sa v posteli bola paráda. Ale bez hocijakého prepletenia postáv s dejom a pod. Od polky paráda. Dej naberal na podstate a aj herci sa dostávali k slovám. A to doslova. viac dialógov a viac dramatu. Všetko od skoku do bazénu som pozeral bez jediného žmurknutia. Krásny film. Ale ako vravím len od polky. 80% ()

A_málka

Naprosto originální film s geniálními, kouzelnými, vtipnými problesky, kvůli kterým se vyplatí se na něj kouknout + Zach Braff ()

TooMoneyToo

Jako herec je Braff neslaný a nemastný, režisérsky se snaží o trochu více, ale když je kamera namířena na něj a to je skoro pořád, zdá se mi tam něco špatně. Alespoň že kamera zabírá Portmanku, ta je v poho. Jinak tenhle divně romantický příběh není těžké pochopit, ale je těžké se do něj vžít! ()

luccash

Jeden z nejlepších filmů co jsem měl čest za poslední dobu vidět. Neskutečně herecké výkony a za úsměvy Natalie Portman bych platil! :) ()

smrtacik

Pred tým, ako som tento film vkladal do mechaniky som vôbec netušil o aký film ide, mal som náladu ísť spať a tak som ho pustil so zámerom, že aspoň pri tom zaspím. Nestalo sa. Prečo? Keď si predstavím v akom kľudnom tóne sa niesol je až neuveriteľné, že dokázal zaujať napriek svojej jednoduchosti. Máme tu Andrewa (Zach Braff) , ktorý sa vracia na miesto kde vyrastal aby sa zúčastnil pohrebu svojej matky. S otcom má dosť naštrbené vzťahy, vlastne sa už niekoľko rokov takmer nevídajú, čo je zvláštne, lebo je to vlastne jeho doktor na hlavu. Andrew tu stretáva starých kamarátov, ktorí mu spríjemnia chvíle strávené v rodisku. Stretáva Sam (Natalie Portman), vysmiatá ako slniečko na hnoji, ukecaná, mierne šibnutá, tak trocha vymýšlajúca si ale hlavne veľmi sympatická, hneď sa vám zapáči a nečudo, že sa zapéči aj Andrewovi. Spoznáme jej rodinku, jej čierneho brata, zažijeme jeden veľmi srdcervúci pohreb škrečka, vlastne všetko čo zažívame je nejakým spôsobom trochu uletené a svojské. Čo je však najväčšie plus je vzťah, ktorý spolu prežívajú a ktorý ako by sa preniesol priamo k nám. Ich vzájomné rozhovory, plné jemného a nenúteného humoru, odhaľujúce vzájomnú zraniteľnosť i minulosť sú naozaj výborné a pôsobia ako balzam na dušu, sú tak úprimné a plné nehy, že až im človek závidí tú pohodu a to krásne medzi nimi. Všetko toto plynie pokľudne, sem-tam do toho vtipne zasiahne nejaký Andrewov kamarát, alebo zaujmavá situácia (najmä to jačanie do kráteru pri kvapkách dažďa skoro strhlo aj mňa, čo som si však rozmyslel, pretože už bolo po polnoci ), doprevádzané pomalou ale pohodovou muzičkou. Herecký výborne zvládnuté, Portmanke tá rola sadla, Sam v jej podaní bola jednoducho zlatučká ...a Braffovi, ktorý si to napísal, zrežíroval aj zahral skláňam poklonu. I keď nejde o žiadny prevratný príbeh, tak tento film musí dojať a pobaviť každého kto má aspoň trocha romantickú dušičku. ,,Poznám ťa len štyri dni a ty si mi zmenila život“. Hodnotenie: 80% ()

truby

Celou dobu se to pohyhobavalo na tříhvězdíčkové hranici vkusu a nevkusu, vážného dramatu a teenegerské komedie (to co ve mně evokovalo pocit teenrgerské komeddie, byla zejména parta kamarádů hlavního hrdiny), no a tím koncem to spadlo do dvouhvězdičkového bahna filmů, které už bych vidět nemusel. Pokud jde o pozici Zacha Braffa ve filmu, prozatím bych ho raději viděl před kamerou. ()

candy_daze

Hodně sterilně působící film, alespoň tedy na mě. Jediné plus je kouzelná Natalie Portman. Jinak se mě to vůbec nedotklo tak, jak asi mělo. Ale pravda je, že na režijní prvotinu, ve které režisér sám hrál hlavní roli to není špatné. Keep up a možná příští dílko bude za 4* ()

parabellum

Neomohu si pomoct ale totálně mě tam neseděl hlavní hrdina Z. Braff, který se po celou dobu tváříl jako by mu právě ulétly včely a on nevěděl co má dělat. K tomu jsem postrádal pořádný nosný příběh a i humoru mohlo být více. Jediné velké pozitivum byla vynikající N. Portman, která jako vždy nezklamala a za ní dávám dvě hvězdy. Jinak u mě ušmudlaných 40% !!! ()

murthags

Tak jsem ani nečekal, že film nakonec je tak příjemný počin, Natalie je více než příjemná osoba a baví mě její blbosti, k tomu velmi citlivý indie soundtrack. Nakonec můžu akorát říct, že film spadl do moje seznam "srdcovky", soundtrack budu zřejmě nadále poslouchat a někdy i znovu ten film. ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů