Kořeny inspirace filmu lze vystopovat v klasickém filmu Mika Nicholse Absolvent. Stát zahrad je přezdívkou pro americký stát New Jersey, kde se celý příběh odehrává a kam se hlavní hrdina v úvodu vrací, aby našel sám sebe. Seznamuje se s mladou místní dívkou Sam (Natalie Portmanová), která se podobně jako on musí nejdříve vyrovnat s vnitřními problémy, než je schopna navázat plnohodnotný vztah. Vtipná, inteligentní a dojemná komedie. (oficiální text distributora)

Akvarista

Garden State objektivně není na 5 hvězdiček. Subjektivně pro mě ale je. Mám prostě rád tyhle malý nenápadný filmy které, ač se mi to příčí napsat, pohladí po duši. Zach Braff a Natalie Portman jsou úžasní, a potěšila i mini-role Sheldona Coopera :))) ()

jayman

Vynikajúce. Zo začiatku divné, no potom, keď tu divnosť prijímete, tak úžasné. Výsek zo života ľudí, ktorý by som sledoval ešte 2 hodiny, kľudne by sa tam nemuselo nič podstatné diať. Obaja, Zach aj Natalie sú králi, J.D. absolútny, že toto celé napísal a zrežíroval. Nespomínam soundtrack, pasuje maximálne. Prečo potom dávam 4 a nie 5? Ani sa mi to nechce spomínať, ale.. koniec nie je hodný tohto filmu. A ak to celé spelo k tomuto, nemôžem na to pozerať ako na dokonalosť. Ach, taký život. ()

bigjames

Poněkud zvláštní, ale velmi zábavný a dojemný film, který jsem nakonec prožíval mnohem silněji než jsem čekal. Hlavně od chvíle, kdy se objeví Natalie Portman (krásná, roztomilá, perfektní!), je to jízda. A k tomu naprosto dokonalý hudební doprovod, který má na svědomí Chad Fischer. Zach Braff to zvládl na jedničku a já se při závěrečných titulcích jen spokojeně usmíval. A přestože mám velmi rád filmy, které neobsahují happy end, v tomto případě jsem si zhluboka oddychl. ()

Frix

Po všech směrech nádherný nezávislý snímek, kterým si Zach Braff nastavil laťku hodně vysoko. Budu s očekáváním sledovat jeho další kroky na hollywoodské stezce, snad se mu podaří udržet si tak výtečný smysl pro vyprávění příběhů. A kdyby kvůli ničemu jinému, Garden State si zaslouží pět hvězdiček minimálně za to, že má v sobě sílu člověka nakopnout k činům, před kterými dlouho váhal. ()

Antonius

Film ma dost pomaly, nevyrazny dej a misty nudi. Tomu prispiva hlavni postava zacinajiciho herce, ktery je nesnesitelne pasivni lemra. Obcas zaujmou usmevne absurdni malickosti a Natalie Portman, ktera je opravdu nadherna. Za jeji usmev hvezdicka navic. ()

Lewaso

Moc zajímavý film o procitnutí. Mozaika nečekaných příhod se příjemně kloubí s originálními postavami. A Natalie Portman je boží. To její obočí, když pláče... K nakousnutí :-) ()

lektvar

Jéééžiš to je romanticky uletené... škoda toho jedného záberu, nad tým kaňonom, sa tam trochu nehodil popri tom nízkom rozpočte. ()

hejcoze

Hodně zajímavej příběh, sympatičtí herci, skvělej soundtrack. Na režijní/scénaristickej debut hodně dobrý. Braff kterýho všichni asi znají ze sitcomu Scrubs ukazuje že má nápady a dokáže je použít. Nějaký odkazy na Absolventa (1967) tam jsou, hlavně na začátku, ale pak se film rozjíždí, nabírá tempo a drží ho až do úplnýho konce. Zase je tu pár hluchejch míst, a happy-end, se mi osobně moc nelíbí, ale celkově skvělej film. ()

akcul

Milý film, k němuž můžete napsat spoustu pozitivních přívlastků, které jste napsali u jiných podobných filmů tohoto ražení. Rozfouká vám myšleny, rozezní srdce, rozesměje vás ...uvnitř. Pohoda, láska, katarze. Bohužel, jak tu již padlo, film příliš užívá osvědčených prostředků filmu ala Rozjiždím se pomalu, na konci tě rozbrečím. Pěkný film, z něhož cítíte průměr, avšak to zažene vůně Natalie Portman, takže tak 3,5. ()

Camatius

Film, ktory som dodnes (03/2010) nikdy nevidel. Film, o ktorom som nikdy nepocul. Film, od ktoreho som absolutne nic necakal. A pritom film, ktory po dlhom case velmi prijemne prekvapil. Najvystiznejsie hodnotenie je asi prijemny a zaujimavy. ()

Zoltar78

Dlouho jsem přemýšlel jaké hodnocení tomuto filmu dát. Film se totiž od počátečního mého nezájmu, kdy jsem už držel v ruce ovladač, že tohle nemá význam, postupně proměňoval až jsem si jej začal docela hezky užívat. Hlavní zásluhu na tom má Natalie Portman, kterou je vážně radost sledovat. Jak se objeví na plátně, zcela jej ovládne a oči z ní nespustíte. Pro tuhle herečku mám slabost už od dob Leona a jen mě neustále utvrzuje tom, že talent si v ničem nezadá s její krásou. Příjemné překvapení. ()

melis.cuga

Svieže, nápadité, melancholické, trochu zasnené a rozhodne milé. Zach Braff ktorý mi tak prirástol k srdcu ako doktor John Dorian zo sitcomu Scrubs sa chytil role scenáristu, režiséra aj hlavnej postavy a dokázal tento na prvý pohľad všedný snímok zasadiť na vrchol. Súhlasím, je to opozeraný námet, a podobných projektov tu už bolo ale Garden State má niečo čo iným chýba. Či je to citlivá a opatrná ruka režiséra ktorú sprevádza chytľavý a veľmi dobre vybratý soundtrack alebo pod kožu lezúci úsmev Natalie Portman, to už neviem. Hľadať príčinu však rozhodne nebudem, pretože po záverečných titulkoch mi ostal len úsmev na perách a ten rozhodol. ()

Darth Kedr

Nějak jsem to nepochopil. Je to moc zvláštní film. Budu se někdy muset podívat ještě jednou, tohle hodnocení není objektivní... ()

Eywa11

" I know it hurts. That's life. If nothing else, It's life. It's real, and sometimes it fuckin' hurts, but it's sort of all we have." Garden State je srdcovka. Citlivo a úprimne natočené. Hudba pohladí dušu, Natalie je tradične skvelá. :) ()

solisoli

Melancholická, naivná snaha zaujať city, rôznymi podobami. Par nápadov, nerieši redukčný sitkom, akože ja mam rad, ty máš rad, furt sa len všetci sa mali radi, s nezáživnou kamerou a hudbou v úzkoprsom deji. Keby aspoň niekto spadol, skočil do tej rokliny, aby sa dej prebudil a vyťažil s toho niečo pôsobivé. Čerešnička bola dialóg totálnej deštrukcii myšlienok v rozhovore syna voči otcovi. Ospravedlňujem sa každému, kto to vnímal inak. Voči mne, poriadna otrava. ()

HorstFuchs

Film, který mě ničím zvláštním nezaujal. Celou dobu co jsem film sledoval jsem čekal kdy už konečně přijde nějaká zajímavější zápletka nebo tak něco. Nedočkal jsem se :). Film mi přišel dost prázdný a poměrně nezajímavý, nedokázal jsem si vytvořit jakoukoli citovou vazbu s hlavníma postavama a jejich osud mi byl tak nějak fuk (ostatně stejně jako celý film)... Poměrně nezajímavou hlavní postavu (Andrewa) aspoň do jisté míry "vynahrazuje" přitažlivá Natalie Portman. I přes poměrně slabý obsah a nevýraznou formu je u filmu příjemný soundtrack. Celkově podle mého názoru čisté ** ()

COLOR

Hodne dobre sa tento film pozerá. Herecké výkony sú dobré, skôr ma sklamala absencia výraznejšieho deja. Inak by to bolo o hviezdičku lepšie :) ()

Mainer

Tak takovýhle filmy miluju. To neni žádnej pošahanej Kubrick, kterej prej prýští originalitou, to neni Bruce Willis co přežívá pád z 20 metrů, to je prostě život. A Zach Braff s Natalií Portman a všemi ostatními herci ho umí zahrát až překvapivě uvěřitelně. 5* Zach Braff je boží :) ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů