Kořeny inspirace filmu lze vystopovat v klasickém filmu Mika Nicholse Absolvent. Stát zahrad je přezdívkou pro americký stát New Jersey, kde se celý příběh odehrává a kam se hlavní hrdina v úvodu vrací, aby našel sám sebe. Seznamuje se s mladou místní dívkou Sam (Natalie Portmanová), která se podobně jako on musí nejdříve vyrovnat s vnitřními problémy, než je schopna navázat plnohodnotný vztah. Vtipná, inteligentní a dojemná komedie. (oficiální text distributora)

Denis85

Moje první legální dvd, které jsem si ráčil zakoupit!! A to z čirého obdivu k Natálii Portman a z nezájmu ze strany videopůjčoven v mém okolí A věru, neudělal jsem špatně!! Film se veze stejně jako Příběhy obyčejného života na vlně Oněginů dnešní doby. Ale Oněginové jsou jen sami pro sebe a musí potkat někoho, kdo jim podá citlivou ruku a vyvede je z balastu rezignace. Snad by si někdo řekl, že ten film už „originálněji“ začít ani nemohl: típek se po letech vrací domů, blabla. Velkou devizou filmu Zacha Braffa je pohodová režie, hudba, herci (všichni do jednoho, i vedlejší postavy jsou machři a nezapomenutelní), bezesporu perfektní scénář, který sršel jedním nápadem za druhým. A je příjemné vidět, že Natálii byla svěřena role dívky, která je reálná a nijak zidealizovaná, jak to obvykle ve filmech bývá. Zachu, klobouk dolů. Mám obavy, že mnohokráte shlédnutí filmu se neblaze projeví coby škrábance na mém prvním legálním dvd ()

babuca

Proste sa mi to nepáčilo a neovplyvní so ani peknučká N.Portman :o( Prídatok po druhom zhliadnutí: súhlasím s tým čo som napísal a ešte jedna vec: cvokárske filmy treba vedieť natočiť, väčšinou sú na hovno, ako aj tento ... nestačí byť židom a mať matku klinickú psychologičku. ()

JoudaCZ

V tomto filmu (spíš v tomto typu filmů) je vlastně úplně jedno, o čem to je. Podstatné je správně nadávkovat komiku, romantiku, smutnější tóny, podkreslit vhodnou hudbou. Pokud se to povede, je vyhráno. Zachu Braffovi se to povedlo, takže výsledkem je "fajn pocit" narůstající v divákovi v průběhu sledování filmu a trvající i krátce po jeho skončení. A o to jde. Jestli se vám líbil "Station Agent", "Love Song For Bobby Long", vlastně i "Juno" (i když tak dobré to není), bude se vám Garden State určitě líbit taky. ()

JAzzeURo

Dobrý film, ale už jsem se s ním neztotožnil tak, jako jsem se ztotožnil s Posledním polibkem. Každopádně, opět naprosto skvělá volba hudby. ()

ghostwo

Strašně dobře se mi na to dívalo a po dlouhé době jsem přemýšlel i o maximálním hodnocení.Opravdu citlivě natočeno, několik vynikajících milých vtipných okamžiků. Člověk to ale musí sledovat, protože to jsou spíš takové detaily. Pokud u toho budete žehlit nebo tak něco, tak je nezachytíte.Stejně tak pokud bude myšlenkama jinde, tak asi taky ne, a možná řeknete, že to byla místy nuda. Já byl v klidu po všech stránkách ( teda v tvrdě vydřenem klidu po 6km běhu) a film jsem si užil. Příjemný to večer. ()

fojťan

Weird. But great. Neopakovatelný soundtrack. Škoda slabší druhé půlky. Zach Braff je herec (a režisér) s velkou perspektivou, moc mu fandím. Přesně kvůli takovýmhle filmům je krásné být fanouškem filmu. ()

RAPTTTOR

Terminátor 2 je crazy komedie a Vetřelec versus Predátor je lásky-plné drama, no a Procitnutí v Garde state je romantická komedie… :-) popravdě je to film, který určitě budou milovat intouši a mezi ty já nepatřím(bohudík). Je to životní road movie, tedy pokud se chcete hodinu a půl nudit koukněte na to. Kluk se vrátí do své rodné vísky na pohřeb své matky a cestou potkává staré známé ze školy, svého tátu a taky jednu holku… to je bžunda, že? Já se válel smíchy… :-) ()

Matejus

3 hviezdičky za neskutočne krásny prejav Natalie Portman, úplne mi pripadala ako slniečko, ktoré treba len rozveseľovať, aby sa smiala, pretože vtedy je to dobré. Okrem tohto veľkého plusu, nič moc, ani som sa nepobavil veľmi a tuším že som aj kukoncu zaspal. ()

CarlaBrunn

Cosi mi tam nesedelo. Uvazovala som aj nad ****, *** je ale standard, pokial vacsina postav nie je prilis rusivych a priebeh deja je prijatelne nudny. Pribeh dvoch mladych ludi je celkom vlacny. Zvlastni kamarati hlavneho hrdinu, otec-osobnym psychiatrom, mrtva matka zakorenena v jeho hlave; mix skutocnosti nevytahuje vraj vtipnu romanticku dramu zo sedeho priemeru. ()

Harmon

Film, ktorý má dosť netradične (ale zato veľmi precítene) skombinované prvky komédie a drámy. Ako scenáristicky, tak aj z pohľadu práce s kamerou. O Zachovi Braffovi som si v prvých minútach myslel, že je to mizerný herec, ale ako film postupoval a ja som začínal rozumieť jeho postave, dokonale mi k nej sadol jeho výkon. Narozdiel od mnohých iných užívateľov, mne bol Zach sympatický. Keď sa na film spätne pozerám, od úvodu mal svoje kvality a s príchodom Natalie Portman to ďalej krásne pokračovalo, len o niečo svižnejšie. Veľmi precítený film, ktorý sa nedá odporúčať len tak komukoľvek, pretože musí byť pochopený. Inak z toho bude značné sklamanie. ()

Maryo

Pokud chceš vidět Sheldona z TBBT v roli rytíře z fast-foodu, který mluví klingonsky o tom, že se chce po bitvě spářit, tak jedině v tomhle filmu. Krutovtipná (romantická - fuuu) komedie, Portmanka tomu nalévá šťávu, ale lesbi-scénku z Černé labutě nečekejte. Dotkneme se i kostlivců ve skříni hlavního hrdiny, tak hrozí, že si z toho filmu dokonce i něco odnesete. Klišé konec odpouštím, svět není dokonalej. Hláška na konec: „Myslel jsem, že ses zabil. Nebo to jsi nebyl ty? - Ne. To jsem zřejmě nebyl já.“ ()

TomThomas

PRVY krat v zivote som chcel polozit USB s filmom na kolajnicu a nechat ho prejst vlakom s US Steel . Dynamika filmu sa da porovnat k dynamike lenochoda , a vlastne aj vyraz hlavneho hrdinu, aj ked uz nieje pod praskami. Na tento film asi treba mat tu sparvnu naladu . Slaba komedia , a miestami mega traparna. No a co som si myslel sa aj potvrdilo , Zach Braff je NewYork-er a este aj psycho . karikatura woodyho allana . ()

Wolta

Jedna z mých srdcových záležitostí. Zach Braff mile překvapil jako režisér. Natalie Portman je neskutečně roztomilá a správně trhlá. Spolu jim to navíc moc sluší. Možná to není nejoriginálnější film, ale za to příjemný, citlivý a zábavný. Skvělá hudba to celé jen podtrhuje. Pro mě jeden z nejlepších soundtracků a nejoblíbenějších filmů. ()

PaPiLiO

K tomuhle filmu se ráda vracím, když mám náladu na nějaký pohodový film, ve kterém se toho moc neděje. Bezvadný soundtrack! ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů