Kořeny inspirace filmu lze vystopovat v klasickém filmu Mika Nicholse Absolvent. Stát zahrad je přezdívkou pro americký stát New Jersey, kde se celý příběh odehrává a kam se hlavní hrdina v úvodu vrací, aby našel sám sebe. Seznamuje se s mladou místní dívkou Sam (Natalie Portmanová), která se podobně jako on musí nejdříve vyrovnat s vnitřními problémy, než je schopna navázat plnohodnotný vztah. Vtipná, inteligentní a dojemná komedie. (oficiální text distributora)

Bounded

Filmový klenot, který se kromě silného a velmi vkusně podaného příběhu může pochlubit i naprosto výborným soundtrackem, za který Zach Braff zaslouženě dostal cenu. Starý komentář: Na začátku jsem vůbec nečekal takový filmový zážitek. Ale výběr hudby mě dokonale přibil do židle, když začala hrát kapela Zero 7 - In The Waiting Line. Lepší pasující píseň ve filmu jsem od té doby neslyšel (2007). ()

Gac

Proč je to můj oblíbenec ? Zaprvé - Film si na nic nehraje a působí na mě strašně přirozeně. Zadruhé - Ve filmu je spousta emocí, které jsou velmi důvěryhodné. Zatřetí - Natálka je prostě skvělá a umí se dokonale vžít do role. Zach Braff si mě tímto filmem získal a já mu za něj děkuji. ()

DonTommy

Malý sympatický film s příjemnými herci. Obzvlášť Natalie portman je zlatíčko, a Zachu Braffovi bych nemastnost nevyčítal...přecejen člověka který se probírá z dlouhodobé otupělosti lithiem nelze hrát jinak než otupěle. Každopádně záležitost, která vás zahřeje na duši :-) ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Andrew Largeman (Zach Braff) ... Nádherný film o hledání sebe sama není možná tak silný jako celek, ale jednotlivé scény jsou brilantní. Ať už jde o romantiku, drama nebo všechny ty podivnosti, které hlavní hrdina potkává po návratu do New Jersey na každém kroku. Film, který by měl vidět každý, aby pochopil, že život je krásný, i když si zrovna myslíte přesný opak. A soundtrack k tomuhle snímku je také dost možná jeden z nejlepších, jaké jsem kdy slyšel. ()

Euchrid

Možná už sem od té doby, co jsem si tohle náhodou půjčil viděl i lepší věci. Možná že by mě to teď i trochu zklamalo. Ale tenhle pohádkový indie výtvor (pro mě tehdy ještě neznámého Braffa) mě tak totálně nabil dobrou náladou a chutí do života, že i kdyby se mu to už nikdy potom nepovedlo, stačí to.... ()

PavelH

vtipně podanné romantické drama. člověk se na to nesmí dívat jako na "týpek se vrátí domů dát se dohromady", protože pak to může působit příliš ohraně a neoriginálně. Přidejte si k tomu několik originálních momentů, vtipný scénář a dobré herecké výkony hlavních hrdinů (Natalie je prostě úžasná) a vznikne vám krásný a zajímavý snímek. ()

freyinec

Tohle už tu bylo tisíckrát a ten konec omg! Viděl sem to dvakrát v oroginálním znění, ale stejně to jde úplně mimo mě. ()

dj_kure

Nevím čím to je, ale i přes to, že jsem se bavil mě to prostě 98 minut nebavilo a posledních 10 minut jsem čekal až to skončí. Bylo to zábavné, herci skvělí, ale zároveň to bylo takové nudné... Nedokážu to vysvětlit. Nemastné, neslané. Asi to prostě jen nebylo to, co jsem zrovna v tu chvíli potřeboval a chtěl vidět. Velmi, opravdu velmi zvláštní film u kterého vám přijde i 98 minut moc. Pokud si ho ovšem nepustíte v pravou chvíli. 55% ()

Judy24

Hlavní hrdina je zvláštní a je to jasné od prvního záběru, ale postupně jak se děj odkrývá, najednou chápete proč. Všechno má svůj důvod a Natalie a její postava tomu dodávají lehkost a specifickou jemnou krásu. Hlavní hrdina mi připomíná mě samou, protože máme tak trochu podobnou zkušenost a asi i proto se mi film tak líbil. Šel zvolna, klidně ale cílevědomě. A měl sympatický konec, po kterém jsem prahla. ()

Lilien

Pekný príbeh o hladní šťastia, lásky, domova . Natalie a Zach hrajú výborne , taký pekný vzťah dvoch -zvláštnych -ľudí. K dokonalosti tomu niečo chyba i keď film mal vela pekných myšlienok okamžikov ale chýbal mi tam ten moment-scéna pri ktorej by som si povedal tak tento film je dokonalý. A Natelie P. je fakt super krásna a vie hrať. ()

MrBrightside

Procitnutí v Garden State je na prvý pohľad (!) obyčajný malý tichý, nenápadný film, ktorý nemá výrazne čím zaujať. No kedže bol vo filmografii Natalie Portman, ktorú úplne zbožňujem, musela som si ho pozrieť. A dobre som urobila, lebo ma úplne ohúril. Atmosféru ešte potrhuje skvelý soundtrack (ale fakt, klobúk dole pred výberom piesní - Coldplay, Simon & Garfunkel...ach) a humor, film je romantický, ale nie nechutne sladký. Herecky veľmi dobré - okrem toho, že Natalie je tu fakt zlatá, som týmto filmom objavila Zacha Braffa (holt, o nejakých Scrubs som nikdy predtým nepočula) a potešil ma aj "Sheldon" Jim Parsons, ktorý tú má síce malú rolu, ale aj tak skvelú (rytier z rýchleho občerstvenia, veď prečo nie :)). Nezvykne sa mi stávať, že nejaký film pozerám viac dní za sebou, ale Garden State som videla 4-krát za týždeň a toto číslo by bolo aj vyššie, nebyť toho, že sa na mňa rodina už čudne pozerala. Krásne hrejivý film a srdcovka, ku ktorej sa vždy rada vrátim. „Kričiaca“ scéna s kaňonom je super :) ()

DadysGirl

Sakra, já vím, že by mě to mělo zasáhnout víc, ale nemůžu si pomoc... 3,5*... Jinak nic... Natalie skvélá, příběh dobrej, ale nemělo to "TO" kouzlo... ()

Mrs.Vader

První film, kde se mě líbila Natalia Portman, která byla jedním z důvodů, proč sem projekci tak dlouho odkládala, subjektivně síla snímku tkví pro mě v detailech, jak už mimických, scénáristických nebo vyloženě v některých scénách - Kenny the cop :), print dusting anebo Sheldon-knight - , jedna z věcí, co mě ale trochu kazila výsledný dojem, byla podivná chemie mezi hlavními postavami, cítila jsem z nich sourozenecký spíš než romantický vztah, jinak ale celkový dojem překvapivě příjemný. ()

Zombiepod

Garden state je vo svojej podstate solídna, avšak nie príliš originálna dramédia, kde sa s oboma žánrami pracuje v plnom rozsahu. Vďaka skvelým hercom mnohokrát rozosmeje i dojme, no príbehovo ide viac-menej len o zmesku rôznych bláznivých i krásnych situácií. Film sa nesnaží byť ničím iným, ako oddychovým indie príbehom, kde, myslím, najväčšiu rolu hrá soundtrack. Svoj účel však splnil. ()

Don82

Na první pohled film působí neoriginálně a šedě, ale pokud divák více vnímá, objeví zajímavý motiv zadumaného "hrdiny", který při nenadálém návratu do rodného města potká holku co mu nakonec změní život. Ano, zní to fádně a vyprahle, ale styl, s kterým Zach Braff příběh vypráví je opravdu skvělý. Film je koktejlem lehce pulsují mezi tragikomedií a upřímnými životními rozhovory s trochou vtipného bizáru ale i smutku z nejistoty hledání svého místa mezi ostatními. Hlavní postava během několika dní dokáže úplně otočit směr ve svém životě a na konci filmu to rozhodně nepůsobí nijak křečovitě. Krásné vyznění toho, jak moc nás ovlivňují různé pozůstatky z minulosti a je jen na nás kdy si uvědomíme, že je potřeba změna, pokud ji sami chceme. O tom je život. ()

Duke90

Garden State je jeden z těch filmů, který se rozjíždí stejně rychle jako trabant s banánem ve výfuku, ale když trpělivě vydržíte až do konce, dostane se vám příjemné odměny, takže v mém případě se žádné zklamání nakonec nekonalo. Až v pokročilé části filmu totiž doopravdy "procitnete" a uvědomíte si, kolik se může skrývat v tak jednoduchém (nezajímavém) příběhu a ve finále je toho najednou víc než dost! Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. ()

fordhont

Nezajímavý začatek mě donutil uvažovat jen o 2*, ale postupem času velmi zajímavým dějem, vysvětlením minulosti hlavní postavy a opravdovým životním problémem mě film donutil uvažovat až o 4*. Tak jsem se rozhodl pro zlatou střední cestu. Film však určitě doporučuju. ()

Toustovač

Film s poměrně jednoduchým, přímočaře pojatým, ale o to sympatičtějším příběhem. Skvělé obsazení (je to dílko Zacha Braffa, takže jeho účast zrovna nepřekvapí, ale kde se tam proboha vzala Natalie Portman s Ianem Holmem?!). K tomu spousta (no dobře, několik:) zajímavých nápadů a vsuvek, pomalu až scének, jež byly povětšinou i zábavné (PES!:-D). Pět hvězdiček je možná trochu přepálených, ale když za nic jiného, tak za naprosto přesné obsazení i té nejmenší role tu pátou s klidem přidám. ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů