Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Geniální mladý programátor Milo Hoffman (Ryan Phillippe) dostává od charismatického milionáře Winstona (Tim Robbins) nabídku pracovat pro jeho mocnou softwarovou společnost. S vidinou velikých peněz a na naléhání své přítelkyně (Claire Forlani) prestižní místo přijímá. Zpočátku všechno vypadá ideálně, ale postupem času Milo pochopí, že některé praktiky společnosti jsou vyloženě zločinné. Potvrdí mu to i přitažlivá kolegyně Lisa (Rachael Leigh Cook) a Milo se rozhodne rozplést pavučinu machinací, kterými Winstonovi lidé potírají konkurenci. Je vůbec možné, aby pouhý programátor uspěl v boji s nelítostnou korporací a svůj pokus o odhalení pravdy přežil? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (106)

Iwiiik 

všechny recenze uživatele

Antitrust je svěží, rychle odsýpající a podařenou reklamou na konspirační paranoiu. Nějak tak si představuji praktiky společnosti Microsoft, jen ten happyend se nějak nedostavuje. Námět filmu není nijak šokující, herecké výkony nijak strhující a režie nijak výjimečná. Pro obdivovatele Tima Robbinse doporučuji nepouštět si tento snímek příliš brzo po shlédnutí The Shawshank Redemption. Jinak však jde o celkově hezký main stream, po kterém člověk sáhne, když nemá náladu hloubavě přemýšlet nebo napínat své emoce. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Rozdělit snímek burčákovou pauzou nebyl dobrý nápad, ale co by člověk pro své zdraví neudělal, že? Mám pocit, jako bych viděl dva rozdílné filmy. Jeden před burčákem a druhý po něm. Zatímco ten první byla neuvěřitelně debilně zahraná předvídatelná béčková sračka, tak ten druhý byl sice také béčko, ale poměrně napínavé o střetu jednotlivce s obrovskou korporací, která se infiltrovala dokonce i do vládních složek. Obě poloviny měly společné snad jen to hraní si na děsně technickou záležitost, když bylo třeba vysvětlit nějaký princip, tak tvůrci dali zkrátka do věty 4 po sobě jdoucí IT termíny, které dohromady nedávaly pražádný smysl. Takže to technologické pozadí je pouze jakási falešná kamufláž. Nicméně to špionážní popředí a s ním spojená thrillerová část, tak to nebylo vůbec marné. Dokonce několik scének bylo opravdu vydařených. Tim Robbins byl bohužel jedniný herec, kterému bylo možné herecký projev uvěřit. Ostatní byli opravdu otřesní a nejhorší byl paradoxně hlavní hrdina, na kterého je vždy upínána největší pozornost. Celkově tedy nedám více než 2 kousky, i když opakuji, že myšlenka filmu nebyla úplně marná a světlé momenty bylo možné zaznamenat. ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Kdo nepochopil primární cíl = obří šťouchanec do Billa Gatese a bitvy biblických rozměrů na poli IT "Microsoft vs Linux" (a spol) klidně může rozebírat věrnost hereckých výkonů, úroveň napětí a věrohodnost zápletky. Také si můžete klidně postěžovat, že se ve filmu málo střílí a že CZ dabing stojí za prd protože slovo "Geek" překládají... řekněme nevhodně ;). ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Kde jsou zločinci a počítače, tam musím být i já. Fascinace takovými filmy mě ještě doposud neopustila a i nadále patří mezi ty mé nejoblíbenější. Proto pro mě byla Elita jasnou volbou. Šokující příběh mladého programátora, který se ze své ''garáže'' dostane až do největší počítačové korporace, sice nepatří mezi nejlepší přírůstky tohoto cyberžánru, ale stejnak si mě získal. Nejvýraznější postavou je bezpochyby hned vedle hlavního hrdiny především Gary Winston v podání skvělého Tima Robbinsona. Winston ví přesně co chce a jde si zatím tvrdě, přičemž něco jako překážky nezná. Jeho bankovní konto již pomalu praská pod návalem peněz, které lidi utrácejí za softwarové novinky a vývoj nového systému by mu finanční situaci ještě více zlepšil. Avšak je třeba si dát pozor na tvrdou konkurenci, která chce s novou technologií přijít na trh dříve. V tu chvíli, kdy začnou konkurenti - nejdříve Teddy, Milův kamarád, který odmítl do NURVu přejít - umírat se začne zdát být něco v nepořádku a mladý Milo začne odhalovat krutou pravdu. Divák má tak možnost zjistit, že veliké firmy si opravdu nehrají v rukavičkách a spory, které jsou mezi nimi v tisku jsou daleko menší než ty reálné, které nám zůstávají utajeny. V jedné části života můj oblíbený film. ()

B.e.r.n.y 

všechny recenze uživatele

Antitrust není vůbec špatný snímek z programátorského světa. Pravda, jako programátor jsem se některým scénám s pronikáním do systému a manipulováním s ním musel smát, ale příběhově to není vůbec špatná záležitost. Hercům role z mého pohledu též sedly. Hlavně Tim Robbins překvapil. Navíc hudba z dílny Dona Devise tomu dodává o stupeň lepší nádech. 65% ()

Galerie (20)

Zajímavosti (7)

  • Názov spoločnosti NURV je skratkou pre "Never Underestimate Radical Vision" čo v preklade znamená "Nikdy Nepodceňuj Radikálnu Víziu". (Real Tom Hardy)
  • Postava Garyho Winstona (Tim Robbins) a jeho spoločnosti NURV má reprezentovať Billa Gatesa a jeho Microsoft. Odkazy: Garyho výzor, sila NURV, kancelárie sú prezývané ako "kampus", sídlo spoločnosti je v daždivom regióne Pacific Northwest, Gary vlastní rozľahlý dom pri jazere, jedna z postáv pracujúcich v NURV sa volá Redmond Schmeichel – Redmond je sídlo Microsoftu, Garyho pravá ruka nie je úplný geek a je holohlavý – Steve Ballmer z MS, na Garyho párty hrá upravená verzia pesničky "Heroes", ktorá sa často objavovala v reklamách Microsoftu z konca 90. rokov. (Real Tom Hardy)
  • Vývojáři Milo Hoffman (Ryan Phillippe) a Teddy Chin (Yee Jee Tso) používají na počítačích svobodné pracovní prostředí GNOME a Miguel de Icaza, jeden ze zakladatelů tohoto projektu, ve filmu představuje sám sebe. (Drom)

Reklama

Reklama