Poprava

• USA Return to Paradise (více)

Lewis, Sheriff a Tony jsou přátelé, kteří společně tráví své prázdniny v Malajsii. Nikdo z nich netuší, jak mnoho tento výlet změní jejich životy. Prázdniny končí a tak Sheriff s Tonym odjíždějí zpět do Ameriky. Lewis se do Malajsie zamiloval a zůstává. Toto rozhodnutí se mu ale stává osudným. Místní policie totiž při hledání ukradeného kola, nachází v domě, kde všichni tři bydleli, větší množství hašiše. Lewis je uvězněn a následně odsouzen k trestu smrti. Po dvou letech se Sheriff a Tony dozvídají krutou pravdu. Teď mají osm dní na to, aby se rozhodli, zda vezmou svou část viny na sebe a zachrání tak život svému kamarádovi. (oficiální text distributora)

Arius

Poprava mozno chcela vyzniet profesionalne a filmovo zdatne no Rubenov pribeh mal mnoho dier a vlastne vsetko sa tocilo len o jednej zalezitosti cim pribeh vyznieval dokonca i trapne a naivne. Povedal by som ze tento celovecerak je do velkej miery nakazeny neprofesionalitou a nudou.Nebudem to tu uz nijak obzvlast rozpisovat vsetko co byste mali zistit okrem danych poznatkov najdete v ukazke. ()

korbitch22

U filmu jsem prskal vzteky nad tím,jak umí být některé národy pořád sto let za vopicema a debilníma zákonama ničit lidskou důjstojnost.Silný film,ve kterém sem poprvé přežil Joaquina Phoenixe,kterého k smrti nesnáším a poprvé jsem viděl opravdu hrát Vince Vaughna.No a škoda že je Anne Heche lesba :) 80%. ()

gogo76

Film, ktorý sa mi taktiež dokonale vyhýbal, som zmeškal na ČT pred pár mesiacmi, ale premiéru na STV som si nenechal újsť. Je škoda, že doteraz tento pozoruhodný film nikto na DVD nevydal. Ešte v 3/4 filmu som mal pocit, že pozerám typický hollywoodsky film, akých som videl stovky a po návrate V.Vaughna do súdnej siene som už začal krútiť hlavou, ale netušil som, že to ešte nie je koniec. Koniec bol nečakaný a pridalo to na hĺbke a význame všetkému, čo záveru predchádzalo. Scén z J.Phoenixom nie je mnoho, ale vždy keď sa objavil, nabral film na neskutočnej sile a pôsobivosti. Phoenix má v sebe neuveriteľný herecký talent a emócie, ktoré rozdáva vás musia strhnúť. Keby mal film v prostrednej časti pár scén s Phoenixom navyše, neváhal by som aj s plným hodnotením. Nakoniec štyri, ale s čistým svedomím. Film 80%. ()

lennyd

Byly to prima prázdniny v té Malajsii - spousta holek, levný alkohol a hašiš - prostě jedna velká párty. Sherrif (Vince Vaugn) a Tony (David Conrad) se vrací zpět do civilizace, zatímco Lewis (Joaquin Phoenix) ještě zůstává - a to se mu stane osudným. Za držení hašiše je místními úřady odsouzen k smrti. Několik dní před vykonáním rozsudku dostane jeho právnička Beth (Anne Heche) ještě jednu šanci - pokud přesvědčí Sherrifa a Tonyho, aby se vrátili zpět do Maljsie a přiznali spoluúčast, budou všichni odsouzeni ke třem letům vězení, ale přežijí. Jinak je s Lewisem konec ... K tomuto filmu jsem se odhodlával hodně dlouho - prvních pár let jsem měl k dispozici skvělý soundtrack Marka Manciny. Až jsem jej měl dostatečně naposlouchaný, sehnal jsem si film, ale odložil jej. A až nyní na něj přišla řada. A musím přiznat, že jsou filmy, které nestárnou - když mají skvělý příběh (jako tento), výborné herecké obsazení (zmínit jen někoho z ústřední čtveřice by bylo ponížením ostatních), hudba (již zmíněno) a vůbec - celkově super. Jedinou výtku bych snad měl k tomu, že jsem doufal v happy end... ()

radektejkal

Nezavinilo to jen kolo, ale špatné myšlení. Pýcha, která vždy předchází pádu. Absolutní neúcta k lidem a věcem (orangutany nechme raději stranou): bavit se v exotickém prostředí (vždycky jen na úkor domorodců, nikdy to není jinak), demonstrativní odhazování věcí (kolo bylo možná jediným majetkem chudého Malajce) a bohorovná likvidace zbylé drogy (proč jí zbylo tolik?). No jo, řeknete, "ať se mládí vydovádí", ale meze dovádivosti mádí nevytyčuje. Stejně tak jako odopovědnosti... Do tohoto bodu jsem se včera dodíval, dnes se rozhodnu, zda budu večer pokračovat nebo to nechám na své představivosti.... Nakonec mi to nedalo a podíval jsem se na celý film. Nevím, zda jsem udělal dobře, pravděpodobně ne. Příběh, který měl naději probudit ze spaní Šípkovou Růženku, skončil generálním obelháváním a osudovou romantickou láskou, pro níž SMRT nebude tou pravou živnou půdou... WELCOME TO PARADISE! ()

• Tvorcovia filmu nakoniec Malajziu ani vôbec nenavštívili, keďže okrem USA prebiehalo natáčanie v Thajsku, Hongkongu a Macau. (MikaelSVK)
  • Alternatívnymi názvami filmu boli aj názvy A Long Way to Paradise, All for One či Force Majeure. (MikaelSVK)