Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nicolas Roeg, jenž má na kontě například utopické filmy o návratu k přírodě (Walkabout) nebo o nekonečném bohatství (Eureka), natočil tento zasněný, dobrodružný film podle dvou australských knih, které na základě skutečných událostí sepsala jak Lucy Irvine pod názvem Castaway (Trosečník), tak Gerald Kingsland s titulem The Islander (Ostrovan). Impulzem k oběma bestsellerům byla odpověď bývalé úřednice a servírky Lucy Irvine na inzerát, který do jednoho magazínu podal spisovatel Gerald Kingsland. V něm hledal "manželku na rok strávený na tropickém ostrově." Irvine na inzerát odpověděla a poté, co se dozvěděla, že si bude muset cestu na ostrov sama zaplatit, se nepříliš šťastný pár vydal na ostrov Tuin (ležící mezi Novou Guineou a Austrálií), aby na něm strávili třináct měsíců, po kterých se Irvine vrátila zpět do Anglie opět sama. Ve filmu si zahráli Oliver Reed jako Gerald Kingsland a Amanda Donhue jako Lucy Irvine. Na ostrově se Gerald a Lucy promenují, jak je pánbůh stvořil, a snaží se vyhýbat vzájemným konfliktům. Pak ale Gerald dostane infekci do nohy a Lucy (i přesto, že se živí převážně mořskými plody a rybami) začne drasticky hubnout. Gerald je také mírně podrážděný, protože mu jeho nová manželka decentně odpírá sexuální potěšení. Po roce blaženosti se nakonec Lucy rozhodne vrátit do víru života v Británii, zatímco Gerald se snaží zařadit do svého nového kulturního okolí na ostrově. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (28)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Hodně zvláštní film. Škoda, že se ten netradiční námět nakonec utopil v tuinském bahně. Amanda Donohoe je dost sexy, aby její nahá postava utáhla celý film sama. Někdejší playboy britského filmu šedesátých let je tu za starého kozla. Kdyby aspoň trochu dbal na svůj zevnějšek, nebylo by to tak bizarní. Konverzačka, ale stále se opakující motivy, nuda, a vlny. ()

fantoci 

všechny recenze uživatele

Tento film si zaslouží více přívlastků. Tak např. konverzační. Skoro celý děj je založen na konverzaci mezi dvěma hlavními hrdiny. Novomanželi, kteří se seznámili na inzerát. On pětačtyřicátník (v inzerátu si uvedl o deset let méně), ona něco mezi dvaceti a třiceti lety. Dobrodružný a romantický. Už samo prostředí - ostrov, tomu napomáhá. Psychologický. Film je rozborem obou postav a často se v něm zjevují i snové představy Lucy. Erotický. Téměř většinu děje, představitelka Lucy, Amanda Donohoe, vystupuje nahá mebo polonahá. Název filmu může být zavádějící a můžete si jej splést s hitem s Tomem Hanksem. Nicméně i tento trosečník je filmem, jenč mohu doporučit láskavému divákovi. ()

Reklama

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Nevidela som od začiatku, ale pozeralo sa mi to veľmi dobre. Trochu ma rušili občasné fantazijné výjavy (predstavy postáv či alternatívna realita?), ktorým som neprišla na kĺb... Hlavní predstavitelia sa k sebe výborne hodili a príjemným civilným prejavom ťahali film aj tam, kde si trochu lámal zuby na kostrbatom scenári. ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Nevím co se nezdá kritikům nahoty, já jsem naopak rád, že to netočili američani a snímek tak dosáhl mnohem větší realističnosti. Upřímně řečeno, asi bych jako první věc na pustém ostrově udělal to samé co Amanda... Navíc příběh je vyprávěn svižně a bez zbytečného žvanění: inzerát - stříh - svatba - stříh - ostrov, jsme tu. Je to takový zvláštní pohled na soužití muže a ženy v téměř laboratorních, inertních podmínkách. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Obecně velmi těžce nesu, když hezká holka spí s jiným chlapem než se mnou. Ovšem, když se hezká holka vyspí s tak hnusným chlapem že i v pavilonu hrůzy by byl za hvězdu, to je přímo k nasraní. Tahleta žába si to u mě vynahradila alespoň trošku tím, že od tý doby co s tím nedodělkem byla sama na ostrově už mu nedala a jako bonus tam chodila naprosto rajcovně oblečená nebo rovnou nahá. Blbeček byl nadrženej jak armáda paniců, ale jít někam do křoví a dát si vlastňáčka, to ho nenapadlo, místo toho se radši koukal a trpěl. To mě dělalo velkou radost, protože se choval jak tučňák na sahaře a vypadal jak rumcajs po nepovedený plastický operaci. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se na Seychelách. (lost815)

Reklama

Reklama