Agent FBI, Joel Campbell (James Spader - Vlk, Sex, lži a video), unavený po letech strávených pronásledováním vrahů, opouští L.A. a začíná nový život v Chicagu. Ale o pět měsíců později se jeho nový domov stane místem několika obzvláště děsivých vražd, které mohou být dílem jen jednoho muže: Davida Allena Griffina (Keanu Reeves - Matrix) - nepolapitelného rafinovaného vraha, který se rozhodl zahrát si se svým dřívějším pronásledovatelem krutou hru. Chladnokrevný vrah posílá Joelovi fotografie vytipovaných obětí, místa činu zanechává bez jakýchkoli stop a s potěšením sleduje jeho reakce, když nevinní lidé umírají. Poté co se Griffin dostane do jeho blízkosti, musí Joel rychle hledat způsob, jak ho zastavit dříve, než zemře někdo z jeho nejbližších... (Bonton Home Entertainment)

jefff

Polovina úspěchu filmu je, když příběh nenudí. Druhá polovina je, když nenudí a k tomu má myšlenku. To druhé bohužel Sleduje tě vrah postrádá. Na druhou stranu mě to celé bavilo od začátku až do konce. A musím říct, že mě zaujalo i povedené finále, hlavní herecké trio či originální režie. Ale abych pořád nevychvaloval, minusem je hloupoučký děj, který spadá do "bé" vod, absence jakékoliv dusivé atmosféry a Keanu Reeves prostě není ten správnej psychopat, ještě se má co učit od kolegů (Kevin Spacey, Anthony Hopkins aj.). ()

dris

V roce svého vzniku asi, mohl zaujmout nic méně v dnešní době, nestačí ani na jeden díl myšlenek zločince a už vůbec ne třeba na Dextera. Důvody proč se dodívat do konce jsou: Spader, Reeves a hudba co má koule. Závěr: Nesledujte vraha! ()

Drc

Tuctova akcni kriminalka s klasickym dejem - seriovy vrah mladych zen si hraje s policii jako kocka s mysi, zatimco jeho protejsek, policista pronasledovany minulosti a psychickymi problemy, je vzdy o prislovecny krok pozadu. Samozrejme nechybi vytvoreny osobni vztah mezi obemi aktery. Skoro by si zaslouzilo cenu za neoriginalitu. Ale zase na druhou stranu, na zabiti hodiny a pul casu to neni az zas tak spatne. ()

mira007

Keanu Reeves jako sériový vrah, který posílá agentu FBI Jamesu Spaderovi fotky svých obětí 24 hodin předtím, než je unese a zamorduje. Průměrné ( tehdy ,dnes sotva průměrné ) devadesátkové krimi s několika automobilovými honičkami a bombastickými výbuchy a s naprosto směšným koncem jak z animáku. Obsazení a herecké výkony na jednotku, ale ta kamera je na zabití. ()

thunnus

Není to zas tak špatné a navíc oba hlavní herci mají docela i charisma. Škoda toho závěru a taky nechápu, co znamenal ten začátek. Marisa Tomei taky nedostala moc velký prostor. ()

Hapretor

Sleduje tě vrah!? Je to možné a hrozné. Ale co je snad ještě horší, Joe Charbanic jakoby zapomněl, že toto sleduje divák - "Já". A po shlédnutí by se ze mě vrah klidně stal. ()

Lyžař

Scénář opravdu na úrovni. Jenže filmy nejsou jen a jen scénář. Hudba se k filmu v některých momentech vůbec nehodí, herci tomu taky moc nepřidají. No a o českém dabingu snad ani nemluvě. Hudba: **; Scénář: *****; Režie: **; Herci: *** ()

Heroine odpad!

I když je Reeves skvělý, tenhle přiblblý a nudný thriller to nezachránilo. James Spader je totiž nezajímavý, a vrcholně nesympatický hlavní hrdina, a děj je jedno klišé za druhým. ()