Reklama

Reklama

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

  • Česko Bean (více)
Trailer

Obsahy(1)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (428)

Zodd 

všechny recenze uživatele

Přijde mi osobně trochu těžké hodnotit film, u kterého se místy pobavíte, ale ve výsledku není moc na co vzpomínat. Je mi to jasné, je v tom nadsázka, světem oblíbený génius (a) komik Rowan Atkinson hraje svou komediální figurku, která byla přesunuta z britského poloněmého groteskního sitcomu do vod amerických hollywoodských komedií. Na tom to celé stojí a padá. Mezi britským a americkým rodinným pojetím je však dost značný rozdíl a film dost tvrdě naráží na své limity, jež praskají pomalu jako drůbeží skořápky při líhnutí. Navíc zápletka s obrazem, která zahrnuje nejvyhrocenější scény z filmu, je dořešena až moc dementně, že se o jakékoli vnitřní filmové konzistenci nedá mluvit. Mr. Bean už není groteskní one-man-show figurka, je to prostě podivín jako třeba pan Tau, jen bez kouzel a po lobotomii. Netřeba říkat, že mluva našeho hrdiny dost silně nekoresponduje s těmi ostatními. Některé scény jsou zrecyklované ze seriálu, aby to mělo ten beanovský feeling, ale ve výsledku jde o jakýsi slepenec na půli cesty, který neví, čím chce opravdu být. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Ale jo, když se na to dívá člověk se špatnou náladou, tak ji mu to zvedne. Třeba scéna v umývárce, kde si Bean pocákal kalhoty (vodou) a tak je suší, nebo následně když už to má usušený, jak to předvádí ostatním. Sice je to slabší, než televizní seriál, ale co už? Je to jeden z těch lepších Atkinsonových filmů, i když i na Milionový závod se koukat dalo. A navíc, komu by se tenhle rozzářený človíček (viz obal dvd) nelíbil? ()

Reklama

Derek 

všechny recenze uživatele

filmová verzia eskapád svojrázneho mr. beana, nedopadla zle, ale ani nijak výnimočne dobre. väčšina humoru pozostáva z vtipov, ktoré atkinson predviedol vo svojich tv skečoch. fanúšik mr. beana (ktorý každý skeč videl minimálne 5x – ako ja) sa bude miestami nudiť, ale človek ktorý o beanovi ešte nepočul sa bude baviť na 4* ()

A.L.E.S. 

všechny recenze uživatele

Atkinsona žeru, ale v tomhle slepenci si tolik ublížil, že jsem ty dvě další hvězdičky nemohl nikde najít. Prostě to nemělo žádný děj a byli jsme jen zvědavi, co nového zase předvede. Bohužel nic. Nad polovinou ho drží snad jen ty známé aplikované scénky. Navíc hlas pana Saice mi u Rowana moc neseděl. ()

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Digest z krátkých anglických beanovských epizod. Ty nejlepší gagy z původního Beana jsou postehovány k sobě a navlečeny na hlavní příběhovou linii točící se kolem vrácení Whistlerovy matky hrdým Američanům, jejichz vztah k umění je naštěstí dovedně ironizován – obraz má odhalit Jon Bon Jovi, mezi suvenýry se objevuje plakát ála Playboy s názvem Whistlerova sestra, obraz pro Ameriku koupil natvrdlý a nacionalistický generál. Staré známé Beanovy gagy je samozřejmě lepší vidět „v originále“, z těch nových jsou kouzelné především Beanovy erudované interpretace vnímání výtvarných děl („Jen tak sedím a koukám na obrazy“) a samotné Whistlerovy matky („Ten obraz je velký a to je dobře, protože kdyby byl malý, mikroskopický, nemohl by jej nikdo vidět.“). Je až s podivem, že si tvůrci tohoto filmu pro široké masy nevybrali nějaké notoricky známé výtvarné dílo, ale obraz který příliš nefiguruje v obecném povědomí. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (24)

  • Náklady na výrobu byly v přepočtu zhruba 18 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Tržby ze severoamerických kin byly 45,3 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 251,2 milionu (z toho 28,4 mil. v hrdinově domovské Velké Británii). (NIRO)

Reklama

Reklama