Reklama

Reklama

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

  • Česko Bean (více)
Trailer

Obsahy(1)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (428)

anais 

všechny recenze uživatele

Vtipné scény tu jsou. Bean na velkém plátně nezapadl. Atkinsonův humor se však musel smířit s trapnou náhradou příběhu, která se snaží přiblížit Beanakomu vlastně? Vždyť se přece nejedná o žádný intelektuálnější humor typu Monty Pythonů. Bean je ve své seriálové podobě srozumitelný pro všechny. Jeho humor je založen na geniálních grimasách, na humoru až fyzickém, škodolibosti, nízkosti lidských pudů. Atkinson pro svou postavu nesahá nikam k filosofii. Pokud se jeho postavička dá považovat za nějakou společenskou kritiku, potom z hlediska těch nejprimitivnějších, nejzákladnějších lidských vlastností, které jsou srozumitelné pro každého – dítě i vystudovaného člověka. Proto nechápu, proč celovečerní film musel být orámován tak stupidním příběhem o americké rodině. Celou postavu Beana tak obklopuje naprosto nevhodné prostředí, které ho jako by zjednodušuje, ubírá mu na údernosti. Zobrazované americké prostředí je vyumělkované nejen po stránce charakterů, ale i designu. Všude odpudivá, křiklavá postmoderní architektura, která má k člověku tak daleko, jako Američani k pochopení britského pana Beana. ()

janek85 

všechny recenze uživatele

Jestli tohle byla filmová katastrofa, tak jsem Čínský lord. Tohle nebyla největší filmová katastrofa, tohle byl normální průměrný film, jak se patří. Sice je to s nejlepším komiken co znám, ale v tomhle filmu nějak tu jeho komickou sílu neuměl rozbalit, nějak mu to nešlo. Výkony herců, jak jsem naznačil, byli velice průměrné. Efekty, ty ušly. Hudba ta byla dobrá. Atmosféra trochu nuda, místy humorná. Celkový dojem:Nebylo to nějak k zasmání, nějak mi to nic neřeklo.46%Přístupnost:přístupný ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

Rozhodně perfektní film, kde hraje Rowan Atkinson jako skvělý Bean. Oproti klasickým dílům s Mr.Beanem nevidiím zde žádný pokles dolů. Možná něco bych ve filmu změnil či smazal, ale to je fakt detail nejspíš. Tohle je taková klasická bezchybná rodinná komedie se vším všudy. Film má velké množství vtipných scén o které se bezpochyby postará skvělý Mr.Bean. I hudba nebyla špatná k filmu. K filmu fungovala dobře i nostalgie. Takže nemůžu hodnotit jinak než na 96% = ***** ()

Krt.Ek 

všechny recenze uživatele

Britské půlhodinové filmy vypravovali minimálně dva příběhy nešikovného a okolím neoblíbeného človíčka jménem Bean. No možná přeháním když ho nazývám neoblíbeným, ale pro jeho lakotu nebo škodolibost asi nebudu zván na klasické britské čaje o páté. Publikum je ale škodolibé a má tohoto trochu asociálního hrdinu rádo. Toho si všimli i za oceánem a rozhodli se ho přenést na plátna kin jako celovečerní film. Ten, ale nedosahuje kvalit seriálu. I přesto že se Rowan snaží co může nefunguje to asi tak jak si představovali tvůrci. Hlavní problém je právě v tom, že seriál byl sestaven z různých časově malých gagů, což na na půlhodinový seriál stačí, ale film musí mít i zajímavý příběh. Ty vtipné situace tam jsou. Opravdu se povedli. Třeba příjezd do Ameriky nebo oprava obrazu, to jsou scény na které se nezapomene. Ale jedná postava celý film neutáhne i když je vtipná. A bohužel ostatní postavy nejsou tak dobré. Jsou tam vlastně do počtu. Líbilo by se mi kdyby rodinka dostala více prostoru. Bohužel jsou tam jenom na to, aby zdůraznili nespolečenskost "britského odborníka přes umění". Takže nevytváří vtipné situace, což by klidně mohli. Jediná postava, která Beanovi trochu sekunduje je otec rodiny. A to je trochu málo. 55% ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Mr. Bean je žádaným produktem všech věkových kategorií a zlatá kasička pro producenty, proto není natočení filmu s celovečerní stopáží nijak nečekaným krokem. Autoři se pokusili do scénáře vtěsnat veliké množství absurdního humoru, aby si i přes svou délku Bean udržel vtipnost, což není zrovna lehký úkol, ale jistým způsobem se jim to povedlo. Rozhodli se totiž pro tu nejschůdnější varintu, místo natažení jedné částí sitkomu, kterou by doplnili o pár gagů vytvořili plytkou dějovou linku (tedy vlastně dvě na sobě nezávisle ukončené dějové linky) s něčím, co bychom mohli označit za příběh a nastrkali do ní hordu beanovských vtipů, jistá podobnost s první možností tam je, ale pokud o tom popřemýšlíte, zjistíte že ta druhá nenechává tolik prostoru pro křečovitost. Scénář sice není nijak okouzlující - a to je vidět i na Atkinsonovi, který se někdy tváří, že je mu předvádění některých situací trapně -, ale drží po hromadě a tvůrcům se dokonce podařilo vytvořit i duo happyendů, u kterých si možná někdo i zaplaká :). No dobrá, rozhodně to postrádá kouzlo původních kraťasů, ale na druhou stranu nemá cenu hledat ve filmu za každou cenu mouchy... ()

Galerie (59)

Zajímavosti (24)

  • Rowan Atkinson (Mr. Bean) ke své postavě řekl: "V kritikách často čtu, že Bean je takový moderní Chaplin. To si ale vůbec nemyslím. A abych byl úplně upřímný: Chaplin mi nikdy nepřipadal legrační. Ze všech komiků na mě vždycky nejvíc působil Jacques Tati. Myslím, že Bean je svého druhu moderním monsieurem Hulotem - s tím rozdílem, že není tak milý, ale je to vyložený mizera." (NIRO)
  • Obraz, okolo kterého se točí celý film, se správně jmenuje „Aranžmá v šedé a černé č.1: Portrét umělcovy matky“, vytvořený Jamesem McNeillem Whistlerem v roce 1871. Pro obraz se vžil jednodušší název „Whistlerova matka“. Obraz je považovaný za jedno z nejvýznamnějších děl amerického umělce mimo USA. Současným majitelem je francouzské Musée d'Orsay v Paříži, protože ji koupil francouzský stát v roce 1891. (Tonula)

Reklama

Reklama