Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Parta děcek odvedle si nenechá od nikoho nic líbit! Ve jménu všech dětí neváhají bojovat za tak důležité věci, jako je zůstat vzhůru celou noc, sníst tunu bonbonů na posezení a postavit superbunkr na Měsíci. (oficiální text distributora)

Recenze (7)

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Vtipné, né tolik jako stará garda cartoonů(třeba Dexterova laboratoř), ale pořád na úrovni a originální taky hodně. ()

Reklama

Zodd 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem možná... 20 epizod? Aspoň do určité míry anti-mentorismus, který netlačí na pilu, ale mlátí s ní jako s kladivem. Cartoon Network 2. pol. 90. let a začátkem tisíciletí se vyznačoval inovátorskou rebélií. Vyráběl většinou něco, co by se dalo považovat za pořady pro dospělé velice chytře převlečené za cartoony pro děti, zcela úmyslně. Rodiče buď vtáhnou více než děti či naopak rozčílí. KND není výjimkou, ale přehnalo se to tady. Je tam spousta odkazů na kultovní filmy a zajímavě napsaný svět, ale nadsázku většinou špunti postřehnou jednou za uherský rok. Pro ty jsou tu cool postavy a relativně mnoho křičení. A teda - pro koho to je? Děti si mohou vzít příšerný příklad (občas seriál dá najevo, že to tak nemyslí, ale měl by častěji, prostě srozumitelně předvést premisu cílovce) a dospělé může rozbolet hlava, aspoň s obvyklým pohledem na věc. Některé epizody jsou o vztahu hlavní postavy s otcem, ale na prominutí to nestačí. Poslední epizoda odhalí nepříjemnou pravdu o Delightful Children of Down the Lane, čímž celý seriál nehezky pohřbí. Navíc se mi zdá, že je mostem mezi 90-kovou a 00-tou érou toonů. Když se vrací na scénu jakoby 80-kový trend merchandize-driven akčních animovaných seriálů, ale většinou bez srdce i hraček, naopak s cool dětičkami a uječeností do menší či větší míry. A s nesmyslnými online flash hrami na webových stránkách svého kanálu. V té poslední dekádě přišla další animovaná renesance (ty Gravity Falls, Adventure Time, Steven Universe, i restart Kačerů apod.) i paradoxně přes samé hollywoodské natahování a rebootování, ale budu radši, když o tomhle animáku neštěkne pes. ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Děti odvedle. Poušt se kliděn i do dobrodružství, které jim umožňuje prožívt jen fantazie, ne dosavadní a zdá se, že ani budoucí um dospělých. Dětem od vedle nestačí pět kilo bonbonů, snědí rovnou tunu; nestačí jim učit se aktuální možnosti kosmonautiky, ale rovnou staví na Měsíci, kde není pro člověka vhodná atmosféra bunkr, a rovnou super atd. Za statečné je nepovažuji, protože mi předkládané důkazy o jejich statečnosti nestačí.***(3.10.2010) ()

Zajímavosti (10)

  • Pilotný diel bol uvádzaný pod názvom "Kids next door", zatiaľ čo presný názov seriálu znie Codename: Kids Next Door. (Carol Pifková)
  • Zlá sestra Numbuh 5 je pomenovaná podľa herečky, ktorá dabuje obe postavy, teda Cree Summer. (Lyrer)
  • Postavy Mr.Fibb a Mr.Wink sú inšpirované nepriateľmi Jamesa Bonda, Mr.Wint a Mr.Kidd. (Lyrer)

Reklama

Reklama