Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku

• USA Adventures of Robinson Crusoe, a Sailor from York

Loutkový film na motivy slavného románu Daniela Defoe. (oficiální text distributora)

v3s

V mnohém bych souhlasil s komentářem uživatele Vančura. Krásné výtvarné zpracovaní je o několik kroků napřed za opravdu utahaným dějem, nesnesitelným papouškem, neidentifikovatelným zvířetem kradoucím jídlo a hlavně příšernou hudbou vhodnou spíš k první sérii Star Treku. Nechápu jak tu někdo může napsat, že to bylo svižné, naopak většina scén byl porod. Výtvarníci odvedli skvělou práci, hlavně temnější a drsnější ilustrace od Borna mě bavily, ale jako celek bohužel nic moc. ()

vendy63

Báječná nostalgická vzpomínka na školni léta kdy jsme museli na tento film povinně do kina a dodnes ho mám v živé paměti. Nezapomenutelná hudba Karla Svobody nazpívaná Karlem Gotem se určitě vryla do podvědomí kdekomu a jsem přesvědčena že Robinson Crusoe a jeho věrný druh Pátek byli ,jsou a budou stále na jedné z nejvyších příček zlaté filmové éry. ()

kaposlav

Vypadalo to dobre a nádejne, ale nemali kombinovať do toho animácie, to mi pokazilo ten najväčší dojem. Dej je všeobecne známi a tak najväčší podiel pri hodnotení robí prevedenie, ktoré pokazili práve tými animáciami. Ak by ostali len pri tých bábkach, tak by bolo moje hodnotenie minimálne o hviezdičku vyššie. ()

SmaX

Tak tenhle film sem viděl poprvé asi v 7 letech a pouštim si ho s chutí do dnes. Krásná úvodní písnička od Káji Gotta (a to ho dvakrát nemusim Kluka jednoho ušatýho). Krásna hudba jak od ETC. Výborná loutková animace + ploškové prostřihy do minulosti od Adolfa Borna a výborný dabing Václava Postráneckého. Jeden z nejlepších českých animovaných filmů. To Rozhodně! ()