Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 092)

Lateef 

všechny recenze uživatele

Hodně těžký úkol měl před sebou Jonathan Mostow, protože navázat na pokračování Jamese Camerona, to chce člověka s pořádnou sebedůvěrou a patřičným technickým umem... myslím, že se mu to podařilo, příběh se zase posouvá o kus dál a odkrývá tak další část největší války, co kdy lidstvo pamatuje. Film staví na tíživosti situace, dlouhých( né nudných!) a vysvětlujících dialozích, krásné, avšak herecky trochu nevyzrálé Kristanně Loken, překvapivě vtipných momentech, skvělých vizuálních efektech a samozřejmě na strojových hláškách Arnolda Schwarzennegera. Nejlepšími pasážemi třetího dobrodružství jsou demoliční scéna s obřím jeřábem, pro sérii charakteristická přestřelka Arnold vs zbytek(tentokráte na hřbitově) a pak samotný závěr, který je opravdu špičkově zpracován a který si Arnold naprosto užívá(rozmlácená kapota auta, souboj s TX). Závěrečný osvětlující monolog Johna Connora je v kompozici s obrazy začínajícího Soudného dne prostě výborný. Co víc si přát?? Snad jen další pokračování:) 200 miliónů dolarů(rozpočet)/433 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

ripo 

všechny recenze uživatele

Dejovo poslabší diel, ale niektoré akčné sekvencie filmu stáli za to ... Napríklad ako tá naháňačka v ElEj, ktorá bola výborne naaranžovaná, zosnímaná a zostrihaná .... Nick Stahl - jalový, Arnold - zostarnuto nepresvedčivý, Claire - afektovane tvrďácka a Kristanna Loken - ako správna záporáčka, ktorej mimika sa výrazne pripodobovala k studenému čumáku Friga na mašine z čias nemého filmu. ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

Tenhle film se mi celkem líbil, a přiznám se, že za to může Arnie. Rozhodně je to jeden z jeho lepších filmů z posledních několika let. Že to nebyl úplnej propadák (a uznejme, že po třetím převaření čajovýho pytlíku už toho opravdovýho Earla Greye nezískáte) je hlavně asi i proto, že tvůrci jemně parodovali předchozí díly. Viz třeba jen obvyklá neobvyklá scéna sehnání si oblečení a brýle, které nesmí chybět pro celkový výsledný efekt. Děj je sice trochu unavenej, je vidět, že přestože se filmaři snažili, aby z toho nebyla blbina, slabej scénář jim stále podrážel nohy, ale i tak se to dá. A jak už jsem řekl, dle mě je to Arnieho zásluha, protože co si budeme povídat, charisma má vážně veliký a ani jeden z těch dalších proti a spoluhráčů mu nemůže nijak konkurovat. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Režisér Jonathan Mostow nahradil z hry definitívne vypadnutého Jamesa Camerona. Nie príšliš skúseného, štyridsať dva ročného Mostowa producenti uprednostnili pred spočiatku zamýšľaným Ridley Scottom a Johnom McTiernanom. Mostow dostal k dispozícii zhruba sto päťdesiat miliónový rozpočet a kvalitný scenár. Lenže pán Mostow to nezvládol. Namiesto dlho očakávaného bombastického sci-fi kino hitu, natočil len priemerný akčný film, ktorý parazituje na sláve dvoch legendárnych predchodcov (T1, T2). *** ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Nemôžem si pomôcť, ale dvojkou to malo rozhodne celé skončiť. Terminátor 3 je už len nepekným varením z vody. Hlavný záporák nežného pohlavia síce vypadá naozaj pekne, ale nejako som ho nebral veľmi vážne. Problém som mal aj s mladým Johnom Connorom ktorý mal vačšie gule keď bol ešte decko. Nesadli mi tie postavy a nesadli mi ani herci. Celá časť pôsobí tak trochu ako paródia (film obsahuje aj dosť viac či menej vydarených humorných scén). Za pochvalu stojí hlavne veľmi vydarená akcia na ktorej ten obrovský rozpočet naozaj vidieť. Úplný priemer a čakal som viac. ()

Galerie (147)

Zajímavosti (73)

  • Producent Andrew G. Vajna v rozhovoru uvedl: "Práva k filmu se získávaly velmi složitě. Po získání všech patřičností produkce navštívila Camerona s nabídkou na post režiséra, nicméně ten si vše vysvětlil tak, že dělají všechno proto, aby film vznikl bez něj. Cameron si přál pracovat se studiem Fox. To se však s nabídkou neozvalo." (Courtemanche)
  • Pro účely filmu byly postaveny tři roboti T-1. Zbytek byl vytvořen digitálně. (HellFire)

Související novinky

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (více)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (více)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)

Reklama

Reklama