Šest pohřbů a jedna svatba

• USA Very Bad Things (více)

Svatba s milovanou ženou je úžasná věc, oddaní kamarádi taktéž. Co zlého se může stát? Jediné, po čem Kyle touží, je vzít si krásnou Lauru. Trochu panovačná a vše kontrolující Laura zase touží po pohádkové svatbě. Dříve než si milenci před oltářem řeknou své ano, je třeba rozloučit se se svobodou... Pět kamarádů naplánovalo divokou jízdu v Las Vegas - hudba, alkohol, drogy, rozbitý nábytek... Náhodná smrt odstartuje sérii vražd - kamarád proti kamarádovi, bratr proti bratru, manžel proti manželce... Události berou rychlý spád. Z děje čiší vtip, ironie, nadsázka. Dokáže člověk, kterého žene strach, opravdu jít přes mrtvoly? Originální, drsný a provokativní thriller s prvky nejčernějšího humoru, nečekanými zvraty a napínavými scénami spojuje tarantinovský styl s paradoxním humorem filmu Mělký hrob. (oficiální text distributora)

blackrain

Od tohoto filmu jsem byla několikrát známými zrazovaná. Teď po shlédnutí mám ale pocit, že jsem viděla úplně jiný film než mí známí. Některé scény byly docela hodně brutální, ale byla to jízda od začátku do konce. Řetězec událostí absolutně neuvěřitelný. Všechno se na sebe nabalovalo jako sněhová koule. Pánové to prostě rozjeli ve velké stylu. Christian Slater mě hodně překvapil. Cameron Diaz hrála pěknou hysterku. Na druhou stranu chápu, že chtěla mít všechno absolutně dokonalé. ()

Han22

Takhle má vypadat dobrý thriler. Díky debilnímu českému názvu mi bylo od začátku sice jasný kolik umře lidí a Cameron Diazovou bych si teda opravdu nevzal (a hlavní hrdinu jsem nechápal), ale jinak postavy, situace, nervydrásající napětí a i skvělé hlášky a scény, korunované výbornou pointou tvoří fajn film. ()

3n3my

V tomto filme nehľadajte nič logické, je to ako výlet piatich kamarátov do vegas... treba sa len uvoľniť, vypnúť a nechať sa unášať tým, čo nám táto tragikomédia prinesie. Skvelé herecké výkony, originálny nápad a potom už len čakáte, kto bude ďaľší - áno, čakáte, pretože skvelý CZ a SK preklad názvu vám toho povie viac, ako by mal. ()

Webb

Ze začátku stylová podívaná skoro jak vystřižená od Tarantina o tom, jak se může zkomplikovat pánský mejdan uspořádaný jako rozlučka se svobodou jednoho z nich. Od půlky se už však utápí ve své nelogičnosti, pár uměle naroubovaných scén a ztrácí se tu byť sebemenší špetka originality nebo zábavných černohumorných vtipů. ()

Diamant

NÁČRT OBSAHU: Divoká rozlúčka so slobodou a potom rozprávková svadba? KOMENTÁR: Keď je niečo príjemné, to ešte neznamená, že je to aj dobré... Divoká rozlúčka so slobodou nie je dobrou prípravou na svadbu! Zdá sa, že film si šikovne poradil aj s chúlostivými scénami, ktoré pomocou rýchlych prestrihov nepôsobia samoúčelne, ale divák v nich môže vidieť realitu zla, ktoré môže byť na začiatku veľmi lákavé, no keď mu človek podľahne, zákerne ho opantáva a v konečnom dôsledku mu prináša len problémy a nešťastie. Preto s konaním zla - hriechmi treba čo najskôr prestať. V opačnom prípade je situácia stále horšia a horšia, a to nielen vzhľadom na pozemský život... ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 18 rokov. ()

• Když se chlapi pokouší zbavit mrtvoly, Christian Slater se zeptá: "Dělali jste to už někdy předtím?". Stejnou otázku položí ve filmu Heathers (1989), když se pokouší zbavit jiné mrtvoly. (HappySmile)
  • Slovo "fuck" nebo jeho obdoby, jsou použité ve filmu celkem 124x. (HappySmile)
  • Rabína na pohřbu Michaela Berkowa, kterého hraje Jeremy Piven, si zahrál jeho vlastní otec Byrne Piven. (HappySmile)