Režie:
Václav KřístekScénář:
Miroslav SovjákKamera:
David PloyharHudba:
František SvačinaHrají:
Igor Bareš, Veronika Jeníková, Barbora Seidlová, Braňo Holiček, Kryštof Rímský, Marie Málková, Jaromíra Mílová, Vlasta Žehrová, Jindra Brendlová, Kateřina Březinová, Monika A. Fingerová (více)Obsahy(1)
Dobře fungující harmonickou rodinu řidiče autobusu Františka Strnada (I. Bareš) a knihovnice středních let (V. Jeníková) zasáhne jako blesk z čistého nebe otřesná událost: jejich nadaný, talentovaný, slušný a „hodný chlapec“ Michal (B. Holiček) se doslova přes noc stane těžkým zločincem. Jednoho dne, zdánlivě bez jakéhokoliv motivu, zavraždí svou první lásku Moniku (B. Seidlová). Rodiče nemohou pochopit, jak se to mohlo stát a pátrají po motivech, jejich okolí se od nich odklání… (Česká televize)
(více)Hrají
Igor Bareš
Československo
Nejlepší filmy:
Periferie (2017) (divadelní záznam)
Vlny (2024)
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Veronika Jeníková
Československo
Nejlepší filmy:
Rozpuštěný a vypuštěný (1984)
Pozor, vizita! (1981)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Barbora Seidlová
Československo
Nejlepší filmy:
Dámský krejčí (2012) (divadelní záznam)
Lotrando a Zubejda (1996)
Nevinné lži (2013) (seriál)
Braňo Holiček
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Všichni moji blízcí (1999)
Swingtime (2007) (TV film)
Kryštof Rímský
Československo
Nejlepší filmy:
Chyby (2021)
Příběhy obyčejného šílenství (2005)
Nevinné lži (2013) (seriál)
Marie Málková
Československo
Nejlepší filmy:
Rána z milosti (2005) (TV film)
Commedia finita (2023) (divadelní záznam)
Hodný chlapec (2004) (TV film)
Jaromíra Mílová
Československo
Nejlepší filmy:
Sluha dvou pánů (2010) (divadelní záznam)
Jeden život (2023)
Ochránce (2021) (seriál)
Vlasta Žehrová
Československo
Nejlepší filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Vrchní, prchni! (1980)
Jindra Brendlová
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Knoflíkáři (1997)
Ivanov (1984) (divadelní záznam)
Kateřina Březinová
Československo
Nejlepší filmy:
Zločin v Polné (2016) (TV film)
Počkej, až zhasnu (2002) (TV film)
Hodný chlapec (2004) (TV film)
Monika A. Fingerová
Československo
Nejlepší filmy:
České století (2013) (seriál)
Zločin v Polné (2016) (TV film)
Pouta (2009)
Jitka Foltýnová
Československo
Nejlepší filmy:
Hodný chlapec (2004) (TV film)
Pátek čtrnáctého (2003) (TV film)
Housata (1979)
Zdeňka Keclíková
Nejlepší filmy:
In nomine Patris (2004) (TV film)
Oběti (1999) (seriál)
Slumming (2006)
Anna Remková
Československo
Nejlepší filmy:
Ztracená brána (2012) (seriál)
Hodný chlapec (2004) (TV film)
Politik a herečka (2001) (TV film)
Magdalena Zimová
Československo
Nejlepší filmy:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (divadelní záznam)
Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka (2002) (divadelní záznam)
Faidra (2008) (divadelní záznam)
Martin Hofmann
Československo
Nejlepší filmy:
Vlny (2024)
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Ochránce (2021) (seriál)
Miloslav Kopečný
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Rozpuštěný a vypuštěný (1984)
Běsi (2008) (divadelní záznam)
Specialita šéfkuchaře (1999) (TV film)
Josef Nedorost
Československo
Nejlepší filmy:
Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)
Lazebník sibiřský (1998)
Popel a hvězdy (1990) (TV film)
René Přibil
Československo
Nejlepší filmy:
Kolja (1996)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Tři mušketýři (2002) (divadelní záznam)
František Svačina
Nejlepší filmy:
Princ a chuďas (1971) (TV film)
Panna a netvor (1978)
Fantom Morrisvillu (1966)