Jennifer (Madeleine Stowe) je okouzlující dcera gangsterského bosse Angela (Anthony Quinn). Bodyguard Frankie (Sylvester Stallone) je sympatický profesionál, kterého si oblíbí každý, koho chrání. Mafiánskou idylku ale naruší nájemní vrazi, kteří nejdříve odstraní bosse Angela a poté si brousí zuby i na jeho dceru. Z Frankieho a Jennifer se stávají parťáci, kteří se rozhodnout pomstít smrt otce a milovaného bosse za každou cenu. (Intersonic)

pakobylka

Taková mile ležérní a vcelku pohodová záležitost. V některých situacích si počíná přece jenom trochu nemotorně, ale její úmysly jsou čisté. Potřebovala jen trochu času, nic víc. Měla se zastavit - jen na chvilku ... v klidu si promyslet všechny své kroky - a při té příležitosti některé hrany obrousit a jiné naopak naostřit. Potom se mohla zase vrátit na scénu ... extravagantní, svůdná a přitažlivá. Její škoda - že to neudělala ... že nám (ani sobě) nedala šanci. ()

Enšpígl

Teda já zírám s otevřenou hubou navrch. Se Slajíkem jsem už strávil nějakej ten čas u tv a myslel jsem si, že za ty roky ho už mám přečtenýho a vím co od něj čekat, ale ouha, nevím. Tenhle film je jasná romantika, ale tak strašně příjemná, nevtirává a velice zdařile proložená humorem a akcí (tý je tam málo ) , že jí člověk prostě vezme. Co je však pro mě překvapením číslo jedna, je výkon Slajíka, žádnej ultradrsňák, ale úplně normální chlap s přirozenými reakcemi. Z mýho pohledu je tohle role, kterou z hereckýho hlediska Sly zvládnul jak nejlépe uměl. Pokud by holky, co nemaj rádi akční filmy, chtěli někdy poznat jakýho ranaře my milovníci akčních filmů žereme už celá desetiletí, ale chtěli se vyhnout oslavě nasilí, tak tohle je přesně to pravý. ()

Bozvav

Nejspíš tento film není aspirant na čtyři hvězdy, ale já je dám. Asi mi kápl právě dnes do noty a já se fakt bavila. Tato mírně akční skoro parodie na drsné italské gangsterky s výborným hereckým výkonem v podání Madeleine Sowe a slušným Stallonem pro mne byla příjemným překvapením. Ze začátku to vypadalo, že film bude pěkná nuda, ale najednou se rozjel a bože já se nasmála. Závěr je romantický, ale netypické klišé. Takže já to vidím na 75%. PS: dabing Stalloneho hrozný, ale ten nehodnotím. ()

Fiftis

Dobrá komédia, ktorej nechýbal humor v podobe vtipných dialógov a trocha akcie, kedy nechýbali svižnejšie prestrelky. Hoci jednoduchý, zato pomerne zaujímavý príbeh sa mi tiež páčil. Síce je to dopredu čitateľné až hanba, ale na druhú stranu tomu naozaj nechýba humor. A keďže to asi mala prvoplánovo byť len oddychová skoro-gangsterská komédia bez akýchkoľvek ďalších ambícií, tak musím konštatovať, že účel splnila do bodky. Záverečné rozuzlenie prinieslo mierne rozrušenie, avšak žiadny trhák to nebol. Romantika, čo je vec, ktorú moc v mafiánskych filmoch nemusím, ku koncu nebola zas tak na škodu. ()

nash.

Nečekaně sympatická pohodovka s nadhledem, pořádnou porcí humoru, okouzlujícím a překvapivě zábavným Stallonem a taky Anthony Quinnem, který ve své poslední roli odchází stylově a s grácií. Přiznám, že tak příjemné, žánrově nejednoznačné a úsměvné jsem to nečekal a jen lehce mi to kazila poněkud afektovaná role Madeleine Stowe. I když některé hlášky měla výborné - "Proč jsem sama? No, můj syn je na internátní vojenské škole. V sedmi letech. Manželův nápad. A můj manžel je pryč. To byl můj nápad." ()