Policista Joe Bornowski (Sylvester Stallone) si užíval spokojeného staromládeneckého života, dokud se jednoho dne neobjevila mezi dveřmi jeho maminka! Rázná žena překypující mateřskou láskou a péčí obrátí Joeovu domácnost naruby a způsobí mu řadu trapasů. Aby toho nebylo málo, stane se svědkyní vraždy, takže se musí ve městě zdržet déle. Joea tedy čeká další kolo poučování a zásahů do soukromého života a vás úžasně zábavná jízda plná vtipu! (Magic Box)

Caesar1993

Ze začátku to vypadalo dost beznadějně, nicméně posléze se s toho vyklubala celkem slušná komedie. P. S. Docela to vypadalo na menší bitvu mezi Slyem a režisérem. Přišlo mi, že režisér se pokoušel z policisty Joea udělat typického průměrného policajta a Sly mu to svýma akčníma scénama docela úspěšně kazí. ()

dopitak

Zamrzlá osmdesátkovka se vším, co k tomu patří - havaj košile, letiště kde se dá dojít až k letadlu bez kontroly a s revolverem za pasem, vtípky s mírně sexuálním podtextem, dvojice detektivů bílej & černej (i když tady je to jen v náznaku a pak černého parťáka opouštíme). Sly ještě docela únosný, trochu si rejpnuli do Terminátorů. ()

Dever

Soundtrack Alan Silvestri: 1. The abyss (07:50) ,2. American anthem (05:58) ,3. Blown away (07:17) ,4. Clean slate (01:13) ,5. Cop and a half (01:28) ,6. Critical condition (02:30) ,7. Dutch (04:38) ,8. Fandango (04:34) ,9. Fools rush in (02:54) ,10. Grumpy old men (02:20) ,11. No mercy (02:12) ,12. Outragious fortune (01:36) ,13. Overboard (03:23) ,14. Predator (03:26) ,15. Ricochet (01:19) ,16. Romancing the stone (05:19) ,17. Sgt. Bilko (02:13) ,18. Shattered (02:52) ,19. Stop! Or my mom will shoot (03:42) ,20. Super Mario Bros. (04:09) ,21. Young guns II (02:45) ()

Wyrdas

Na začátku to mělo náboj, tu správnou jiskru a dobrý humor a já se divil, proč to má tak nízké hodnocení (no dobře, popravdě ani nedivil, hodnocení na ČSFD je často zcestné) a pak jsem to pochopil. Zhruba 1/3 filmu je ta, kterou jsem teď popsal. Ale pak, po nástupu druhé třetiny a dál to úplně ztrácí dech. Ne postupně, ale najednou. Prostě jako když utne. Na začátku jsem uvažoval směrem ke čtyřem hvězdám, ale teď váhám mezi jednou či dvěma. Na druhou stranu, v porovnání s jinými filmy, kterým jsem dal jednu hvězdu je tohle ještě poklad. Ty dvě si zaslouží. ()

Slartibarkfast

Stejně tak, jako devadesátým létům vévodily akční filmy, vyklubalo se i pár pokusů narvat akční hrdiny do bláznivých komedií. Nemohu říci, jestli se to povedlo vždy, ale tento případ to rozhodně není. Neskutečně otravná a nudná záležitost s vyšklebeným Stallonem, který vypadá dost bídně, když u toho nedrží v prackách alespoň středně těžký kulomet. Vyumělkovaný humor je místy až trapný, a když už se tam náhodou naskytne ryze směšný moment, pouze to s vámi lehce zacuká. Na salvy smíchu ale rozhodně zapomeňte. 30% ()

• Když Estelle Getty zjistila, že bude muset ve filmu použít zbraň, souhlasila s natáčením pod podmínkou, že tomu tak nebude. Producenti jí lhali jen proto, aby podepsala smlouvu. (HellFire)
  • Film měl obsahovat scénu, kdy Sylvester Stallone projede popelářským autem skrz zeď do galerie umění. Majitele galerie hrál Scott Shaw. (HellFire)
  • Arnold Schwarzenegger dostal nabídku na hlavní roli, ale odmítl ji a později se vyjádřil k roli, kterou dostal Sylvester Stallone: „Přečetl jsem si scénář a byla to naprostá kravina, ve které bych nikdy nehrál. Takže šli za Slyem a ten mi pak volal, jestli jsem taky dostal nabídku na roli v tom filmu. Řekl jsem: „Ano, zvažuji, že si v tom zahraji. Ten film je skvělý nápad.“ Když to Stallone slyšel, okamžitě volal do studia a řekl jim: „Ať to stojí cokoliv, já ten film natočím.“ (Geralt z Rivie)