Sindibádova dobrodružství

• Kanada The Adventures of Sinbad (více)
Kanada, (1996–1998), 31 h 32 min (Minutáž: 43 min)

Ed Naha

Kamera:

Alwyn Kumst

Zen Gesner, George Buza, Tim Progosh, Oris Erhuero, Jacqueline Collen, Mariah Shirley, John Stead, Robin Dunne, Anthony De Longis, Candicé Hillebrand (více)

Sindibád se vydává společně se svým bratrem z Bagdádu na putování po moři za dobrodružstvím a bohatstvím. Na své cestě potkávají zlé čaroděje, nepřátelské kmeny i obludná mořská monstra. (ear.wig)

Shorty_

Naprosto perfektní záležitost, v mládí jeden z mých oblíbenějších seriálů. Teď po více jak deseti letech jsem si ho stáhnul a znova rozdíval. Musim říct že ani s odstupem času nepřišlo zklamání. Nechybí tu vtip, postavy jsou napsány takřka dokonale a nevadí ani, že docela dobře zvolení herci nějak moc hracího talentu zrovna nepobrali. Na efekty se sice skoro nedá dívat ani přes prsty, ty by zvládnul udělat snad i muj čerstvě plnoletej bratránek alkoholik. Přes to se jedná o nadprůměrný počin kde scénář zcela nahrazuje nedostatek finančních prostředků. Kdo by si seriál rád připoměl a nemá na to dostatek času, přidávám svou oblíbenou scénu hned z prvního dílu: "Say Something About My Mother" -> Zcela zasloužené 4* ()

Cor-Angar

Původně jsem dal z nostalgie 4*. Teď jsem se ale odhodlal na seriál po nějakých těch 10ti letech znovu podívat a musím jít o jednu níž. A to jsem si po tom prvním dvoudílu říkal že dál to ani zkoušet nebudu, protože to byla hrůza :D Další díly už jsou ale lepší, přibylo vtipu a bylo to celý takový zajímavější. Nicméně hrozné efekty a často i herectví zůstalo...Tehdy mi to evidentně nevadilo, to jsem hltal každej díl a co si pamatuju, tak se mi to líbilo možná ještě víc než Herkules, jenže teď s odstupem času je to něco docela jinýho. Ale musí se tomu nechat že Sindibád s celou posádkou jsou dost sympatičtí a Maeve navíc opravdu pěkná (to se dá vlastně říct i o Rumině :)) A v jednom dílu potěšil Rob Stewart alias Nick Slaughter. Chápu co se mi na tom líbilo a vlastně to zas tak špatný není ani po letech, takže to vidím na takový solidní 3*. ()

throwaway

Seriál Sindibádova dobrodružství je rozhodně mnohem lepší než feministická propaganda jménem Xena. Rovněž mě taky zaujal skvělý brněnský dabing. Hlavní role jsou obsazeny naprosto geniálně. Nejvíce se mi líbil jednoznačně Jiří Brož jako Doubar, ovšem i Ladislav Běhůnek obsazený do role Sindibáda byl vynikající, neboť postava Sindibáda vyžaduje charismatický, hrdinský hlas, a přesně takový hlas má Ladislav Běhůnek. Z epizodních postav se mi taky hodně líbíl Maxmilián Hornyš, který tam daboval Dim-Dima a taky vezíra Puzze. ()

kuře.gril

Obří krab, obří had, obří koza, obří kyklop, obří člověk...digitální harpie, chodící kostry, chodící hory kamení a spousta dalších podivných stvůr... sympaťák Sindibád, krásná, statečná Maeve... není divu, že jsem to jako náctiletá beznadějně žrala. Když se na to koukám dnes, uvědomuji si, jak je to po stránce triků tragické a jak jsou všechny příběhy jednoduchoučké, ale stejně je mi to i dnes vcelku sympatické. Ten seriál je ve své naivitě prostě kouzelný. ()

Bube1

Kdo na tom neujížděl jako malý, tak přišel o hodně, protože tohle je TOP mezi ''fantasy seriály 90. let''. Pro mě je to o úroveň dál než Hercules i Xena a to hlavně kvůli hereckému obsazení. Celá parta kolem Sindibáda jsou totiž maximální sympaťáci. Jo a když už je tady debata o rozdílech mezi první a druhou sérií (neboli - která je lepší a proč), tak se (jako jeden z mála) kloním ke druhé sérii. V ní je totiž o poznání lepší choreografie soubojů, celkový temnější nádech taky prospěl a pak je tu nový člen party - kouzelnice Bryn, která nahrazuje Maeve. No a pro mě je prostě Mariah Shirley větší kočka než Jacqueline Collen a můžete mě klidně ukamenovat! Samozřejmě jsou tu i velká negativa jako totální odstranění postav Turoka a Ruminy (důvod??) nebo náhlé vykašlání se na hledání Dim-Dima (důvod???), ale za mě prostě vede ta druhá série. ()

• Postava Rongara (Oris Erhuero) měla být pouze v pilotním díle seriálu. Tvůrci z něho nakonec udělali jednu z hlavních postav. (sir-dave)