Reklama

Reklama

Rychle a zběsile

  • USA The Fast and the Furious (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Brian je jako tajný policista nasazen na pozorování party vedené charizmatickým Dominikem, který je doslova blázen do nelegálních závodů, pořádaných většinou v noci na periférii Los Angeles. Závody ale nejsou jediným zdrojem financí. A to je hlavní důvod, proč chce Brian získat jeho důvěru. V poslední době se totiž množí záhadná přepadení kamionů a policie i FBI chtějí znát pachatele dřív, než řidiči vezmou zákon do svých rukou. Hlavním podezřelým je právě Dominik. Brianovi trvalo pěkně dlouho, než se mu podařilo alespoň trochu se k němu přiblížit. Postupem času mu Dominik začíná důvěřovat a zaměstná ho i přes odpor ostatních členů party ve své dílně. Brianův realistický úsudek začíná zamlžovat rostoucí přátelství k Dominikovi a láska k jeho sestře Mie. Protože Brian ví, že se chystá zátah policie, prozradí Mie, že je policajt. Spolu se snaží Dominika přesvědčit, aby akci vzdal... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (818)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Ja moc takéto "autičkárske" filmy nemusím a toto je fakt jeden z mala filmov na túto tému, ktoré ma bavia.Dej je jednoduchý a dosť podobný filmu Bod zlomu (Point Break, v hlavných úlohách Patrik Swayze a Keanu Reeves), čo vôbec nieje na škodu, pretože dej nie zlý, ale na druhú stranu ho každý pozná. Každopádne príbeh je tak či tak dobrý a zaujímavý, ale film zachraňujú hlavne celkom sympatický herci a celková atmosféra filmu.Hudba a akcie celkom ladia a vytvorili rovnako dynamické duo ako Walker s Dieselom. 85% - 4* ()

choze 

všechny recenze uživatele

Mladí s neklidnou nohou na pedálu aneb BOD ZLOMU, kde surfování nahradilo neméně adrenalinové ilegální závodění ve vytuněných kárách. A zaměření se na tenhle fenomén je taky jediná věc, co tohle šablonovité a půměrné béčko trochu odlišuje a zachraňuje. Plus Jordana Brewster. Kdo mohl tušit, že se to dočká sedmi pokračování a poslední dvě vydělají po miliardě. Absolutně nikdo. ()

Reklama

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Vruuuum! Tak tento film mizí v závratnou rychlostí u mě v zapomnění. To jsem si radši mohl koupit Auto-tunnig a měl bych to aspoň napořád. Takhle jsem si koupil jen lístek, a co jsem z toho měl? Pár pěkných slečen, pěkné auta, plešatého frajera a plno dementních herců. Stupidní od začátku až dokonce. Nebýt Diesela a jeho charisma, tak fakt nevím. Tento film jede na Dieslový motor. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Vykrádačka Bodu Zlomu, který je ve všech aspektech o několik tříd lepší. Cohen je béčkař, který neví kudy kam a topí se v tunách klišé a drsných keců. Pokud si myslí, že dokáže zaujmout filmem s nulovým dějem, kde hrají prim rychlá auta, krasné ženy a drsné kecy, krutě se plete. Jednou a dost. Rychle a zběsile je použitelné, avšak ani na poli akčních filmů díru do světa neudělá. Světlé okamžiky tu nicméně jsou. Diesel má charisma, Jordana Brewster je božská a všechny scény s ní rovněž. Akce nic moc - ani ta automobilová a jediná opravdu památná je férovka s Ferrari na dálnici při pobřeží. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Už som kedysi Fast and Furious mala pustené v telke, ale namiesto sledovania som strávila čas nastavovaním nového mobilného telefónu a z filmu som nemala nič :-D No ako rada vravím, všetko má svoj čas... Prvá asi tretina filmu mi dala zabrať, lebo som mala pocit, že scenár sa ma pokúša vytesniť do skupiny divákov, pre ktorú tento film vôbec nie je určený - resp. že je vhodný len pre chlapov, ktorí sa odbavujú pri pohľade na revúce motory, dymiace pneumatiky a sexi čaje zamazané od oleja :-) Ale potom sa to zlepšilo, ako správne motivovaný divák som začala cítiť angažovanosť a užívať si svojho miláčika Vina Diesela. Nevýhodou bola však výrazná zvuková nevyrovnanosť. Neviem, či to spôsobila HD verzia, ktorú nejako čerstvo "vytunili", ale sprievodná hudba i burácajúce autá zneli vždy trikrát hlasnejšie ako burácajúci Dieselov hlas (hudba pre moje uši;-). Pri dialógoch bolo nutné zvyšovať hlasitosť, pri zvukovej kulise á la Need for speed zase znižovať. Ale bolo to fajn, i keď kvôli prvoplánovému určeniu a náležite prispôsobenému príbehu zostávam na solídnych troch hviezdičkách. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (98)

  • Dominic (Vin Diesel) jezdí mimo jiné v automobilu Mazda RX-7 Series 7 (model z roku 1993) s dvourotorovým Wankel motorem 1.3L Twin turbo (255hp). Dále řídí závodní speciál Dodge Charger R/T druhé generace z roku 1970 s motorem Chrysler 440 cu in (7.2 L) Magnum 4bbl RB V8. Ve skutečnosti se ale jedná o upravený Dodge Charger R/T z roku 1968, který byl doplněn o prvky a díly z modelu R/T z roku 1970. (ajaxx)
  • Dominicův (Vin Diesel) Dodge Charger R/T 1970 má na přední kapotě nasávání vzduchu do kompresoru. Toto nasávání je falešné, bylo vytvořeno z plastu a natřeno chromovou lesklou barvou. Je to poznat také podle toho, že v některých scénách klapky pro přívod vzduchu nereagují na plyn (měly by se otevírat). (ajaxx)
  • Závěrečného závodu se účastnilo přes 1 500 aut, a to i s jejich skutečnými majiteli. (HellFire)

Související novinky

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

01.06.2023

Svět Rychle a zběsile nedávno rozšířil již desátý film (nepočítaje spin-off Hobbs a Shaw), na jehož konci se diváci dočkali poněkud nečekaného překvapení. Pakliže jste ještě desítku v kině neviděli a… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Poslední snímky režiséra Davida Ayera (Drsný časy, Králové ulice) nebyly přijímány vůbec dobře. Sypat se to začalo už Sabotáží z roku 2014, následovala komiksárna od DC Sebevražedný oddíl, který se… (více)

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

27.04.2022

Týden od spuštění první klapky na připravovaném desátém snímku ze série Rychle a zběsile přichází poměrně šokující zpráva. Režisér Justin Lin (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 9) končí a na… (více)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)

Reklama

Reklama