Na motivy populární autobiografie Jerryho Stahla, autora seriálů Alf a Měsíční svit, byla natočena černá komedie o vzestupech a pádech tohoto televizního scenáristy. Slavného spisovatele si zahrál Ben Stiller (Fotr je lotr), jeho bývalou manželku Elizabeth Hurley (Smlouva s ďáblem) a Kitty - ženu, se kterou chce Jerry sdílet svůj budoucí život - ztvárnila Maria Bello (Divoké kočky).

Jerry potkává Kitty na léčení v Phoenixu. Snad jejich podobná minulost a vzajemná fyzická přitažlivost vedou k jejich sblížení. Jeho život je jako otevřená kniha, s kapitolami o manželství z rozumu, vzestupu jeho kariéry, narození dítěte a všem, co ovlivnilo vzrůstající stereotyp... a nakonec i podlehnutí heroinu. (lukas17)

jitrnic

Bena ¨Stillera nemám rád ani jako komika, natož když se pokouší o vážnou roli (čestnou výjimkou je Rabín, kněz a krásná blondýna). Jeho výkon v tomto filmu bych si troufl označit za vůbec nejslabší. Zatímco v různých fekálních zhovadilostech se jen tak neškodně pitvoří. tady zaznamenáváme snahu o tzv. velké herectví, což samozřejmě končí fiaskem. Scénář a reřie rovněž bez chuti a zápachu. Elizabeth Hurleyové to samozřejmě sluší. ()

lennyd

Ben Stiller jako Jerry Stahl, autor několika populárních dílů seriálů Alf a Měsíční svit, stejně jako mnoha jiných celebrit, bojuje s celoživotní závislostí na drogách, sexu a slávě... Tak já nevím - jako komedie se to moc netvářilo, na vážnější film tu zase vadil Ben Stiller v hlavní roli. Možná i tím, že jsem nedávno viděl žánrově podobně laděný Muž na Měsící (komedie, drama, životopisný), tak mne Půlnoc nikdy nekončí nikterak neoslovila, ba naopak docela i zklamala. U pár scén jsem se trochu pousmál (třeba jak Ben Stiller pomáhá svému kámošovi hledat drogy, které mu pár hodin před tím šlohnul), ale to celý film nevytrhne. Potěšil snad jen Peter Greene, ve své obvyklé roli darebáka... ()

Matty

„Kéž bych byl sjetej“ Ben Stiller si píchá heroin, píchá krásné herečky a krade drogy Owenu Wilsonovi. Ben Stiller je výborný komik, ale dělá mu problém přeladit se do vážnější role. Jeho těkaní mezi nadopovaným srandistou a nudnou troskou ústí v matný, hlavně však zcela nevtipný výkon. V této bezzubé satirce abyste nějaký vtip lupou hledali. Autor Měsíčního svitu za měsíc vydělal 5 tisíc dolarů, 6 utratil za drogy, pod jejichž vlivem napsal nejlepší věci. No a co. Cybil Shepherd byla taky narkomanka (což je navíc podáno velice opatrně a velice nenápadně). No a co. Je to ten typ malého filmu, který své tvůrce umělecky naplní, posbírá pár cen na provinčních festivalech a tiše zmizí v propadlišti dějin. Nechť. 50% ()

B!shop

Vynikajici komedie-drama se skvelym Stillerem, ktery tentokrat nehraje jak je zvykem to co vzdy, ale hraje spisovatele co bere drogy. Prekvapive i v ne zas tak komedialni roli je super. Film ma fajn hudbu i herecke vykony a je podle skutecnyho pribehu Jerryho Stahla, podle jehoz knihy a s jeho scenarem je tento film natoceny. Treba s takovym Requiem za sen se tohle neda srovnavat, ne proto ze by to bylo horsi, ale je to proste jinej typ filmu a oproti Requiem to ma dost optimistickej konec. Je to neco mezi 4 a 5*, ale nebojim se dat 5, protoze to je rozhodne jeden z nejlepsich filmu se Stillerem. ()

Kaka

Jinak čistokrevně komediální herec si svátečně střihnul také trochu vážnější roli a zdaleka to nebyla taková tragédie jak by se mohlo zdát. Bohužel ani jeho snaha nezachránila tento projekt od průměru. Herecky exceluje i Elizabeth Hurley a Maria Bello, avšak scénář je nezáživný, režie naprosto odtažitá, forma ryze televizní. A tak nám nezbývá než 88 minut koukat na hodinky kdy že už bude konec. Občas se člověku při jehlách lehce zvedne žaludek, někdy se zasměje nahořklým vtipům (kterých je bohužel velmi málo) a zbytek se tak nějak pronudí. Jestli toto měla být variace na mnoho lepších drogových filmů, nepovedla se. Škoda, Stiller za to tentokrát nemůže. ()

• Skupina Morcheeba složila speciálně pro film skladbu "Blindfold". Ta nakonec ve filmu nezazněla. (Fenk)
  • Ben Stiller (Jerry) a Owen Wilson (Nicky) sa stretli už vo filme Cable Guy (1996). (ČSFD)
  • Tvůrci měli původně v plánu natočit pokračování, ale i když byl výkon Bena Stillera chválen, snímek byl propadák, tak od svého záměru upustili. (Terva)