Reklama

Reklama

Sám doma

  • USA Home Alone (více)
Trailer

Obsahy(1)

Když McCallisterovi odjíždějí na dovolenou, nechají doma jen jedinou věc - a to je Kevin, jejich osmiletý syn. A když se dva nešikovní lupiči pokouší dostat do domu, Kevin musí úplně sám bránit svůj domov a přelstít lupiče ve válce, kterou vede jediným způsobem, který zná... (Bonton Home Video)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 231)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack John Williams: 1. Home Alone Main Title (Somewhere In My Memory) [4:53] ,2. Holiday Flight [0:58] ,3. The House [2:27] ,4. Star of Bethlehem [2:51] ,5. Man of the House [4:32] ,6. White Christmas - The Drifters [2:40] ,7. Scammed by a Kindergartner [3:55] ,8. Please Come Home For Christmas - Southside Johnny [2:40] ,9. Follow That Kid! [2:01] ,10. Making the Plane [0:52] ,11. O Holy Night [2:47] ,12. Carol of the Bells [1:25] ,13. Star of Bethlehem [2:58] ,14. Setting the Trap [2:16] ,15. Somewhere In My Memory [1:04] ,16. The Attack on the House [6:53] ,17. Mom Returns and Finale [4:19] ,18. Have Yourself a Merry Little Christmas - Mel Torme [3:04] ,19. We Wish You a Merry Christmas/End Title [4:15], ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

V době prvního souboje protivného fracka se sympatickými zloději jsem byl již příliš starý na to, abych fandil nesympatickému parchantovi. A od té doby se nic nezměnilo, takže oceňuji nápaditost pastí, ale jinak je pro mne Kevin s početnou rodinou McCallisterů spíše kvalitní antikoncepcí než skutečnou zábavou. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Dnes už po zásluze stálice zlatého fondu rodinných komedií. Snesitelné pro dospělé, neuvěřitelná kůlna pro mladší publikum, prostě příklad toho jak se to povede jen jednou za dlouhý čas. A unikátní práci Johna Williamse asi není třeba připomínat. Zpětně se můžeme asi jen pozastavit nad dalším zmařeným osudem dětské hvězdy, ale to k tomuhle sluníčkovému filmečku nepatří;) 80% ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ale vylízal sa z toho. Za takých šesť, sedem týždňov. Dokonca začal znovu rozprávať.“ Ako jasné, je tam plno momentov, pri ktorých si trieskate hlavu a vravíte si, aké jednoduché bolo tomu všetkému predísť, ale proste hlavným hrdinom je 8-ročný chlapec. Ja som každopádne nikdy nepochopil (ani v dvojke), ako si niekto hlasy z televízora môže pomýliť s reálnymi hlasmi. Spolu s dvojkou, Perinbabou, Mrázikom a griswoldovskými Vianočnými prázdninami, najultimátnejší vianočný film na svete. Môžete ho pozerať dvakrát do roka: na Vianoce vás naočkuje (ak ju ešte nemáte) správnou zimnou náladou (rozprávková výprava tichej zasneženej uličky, do chladnej noci svieti vianočná výzdoba, jedinečná hudba Johna Williamsa, kostolný chorál) a cez leto vás schladí a vráti vás v čase do doby, kedy svetu vládli ticho a pokoj. Chris Columbus režíruje jedna radosť a ak môžeme niečoho ľutovať, snáď len toho, že rolu Daniela Sterna odmietol tvorcami pôvodne zamýšľaný Robert De Niro, čím by dosiahla kombinácia s jedovitým Joeom Pescim (Mafiáni) maximálnu brutalitu. I bez toho sa však jedná o stopercentnú vianočnú rodinnú komédiu s diabolskými akčnými komiksovými scénami, výborným hereckým obsadením (Culkin, Heard, Candy) a s vynikajúcimi dialógmi. Keď som bol malý, samozrejme bola absolútnou bombou hlavne druhá polovica na tému home invasion, ale čím som starší, tým si viac vychutnávam aj prvú. Famózne hlášky a dialógy ("Povedz dobrú noc, Kevin." - "Dobrú noc, Kevin."). Kultový film. "Jasné, že môžeš spať spolu so mnou. Ale len cez moju mŕtvolu."). Inak, sranda je, že to každý pozná aké "ten film, v ktorom chalan bráni svoj dom pred dvojicou lupičov", ale v skutočnosti samotnému dobíjaniu patrí až finále, povedzme cca 20 minút čistého času. ()

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Docela vtipné, zatáhne vás to do děje a navíc to rychle utíká. Jednou za čas mi to ale opravdu stačí, že bych se na to musela dívat každé Vánoce? Ne. Jinak musim dodat, že je to taky velmi nereálné, kdyby tohle někdo na zloděje zkusil v realitě, zbavil by se jich už na schodech, popřípadě přede dveřmi, protože normální člověk by to opravdu nepřežil bez úhony. Možná by ten film měl obsahovat nápis - Doma nezkoušet. 4* ()

Galerie (124)

Zajímavosti (114)

  • Marv (Daniel Stern) vejde do domu oknem, dupne na kupu ozdob a trpí na zemi. Když vstane, tak šlápne ještě na jednu ze žlutých baněk. V předchozím záběru ale byla vidět sotva jedna a podstatně dál. (Ozzy88)
  • Digitální budík Panasonic na nočním stolku Kevinových rodičů má na sobě výslovně napsáno, že je opatřen záložním bateriovým zdrojem, kdyby náhodou vypadl elektrický proud. V takovém případě by na něm nemohlo dojít k resetu a přenastavení času. (DexMASTER094)
  • Ve filmu je spousta sněhu. Tvůrci natáčeli přes zimu a čekali a čekali, ale sníh se neukázal. Nahradili ho proto bramborovými vločkami, z nichž se vyrábí kaše. Po pár dnech navlhla a začala nevábně zavánět, ale celý štáb to bral s úsměvem. (classic)

Související novinky

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Orchestr Prague Pop Symphonics připravuje velkolepý koncert filmové hudby, na kterém představí oblíbené melodie z filmů, bez kterých si období nejkrásnějších svátků v roce neumíme už ani představit.… (více)

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (více)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (více)

Reklama

Reklama